Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

Защото аз се сещам за
1. къщата-музей "Емилиян Станев" в Търново (познавам уредничката)
2. Царевец (е, по-пустите кътчета де)
3. Ботаническата градина в Балчик (под бонбоненото дърво)
4. Витоша
Цитирай

На Аязмото
по разни заведения - с гръб към навалицата
в един много екстремен момент - на пейка на главната улица (каквото можах, скрих)
на спалнята на свекърите, където Ирина повърна. Very Happy
Цитирай

Аз никога не съм кърмила навън.
Цитирай

Пловдив

Цитат на: tedi_b
Аз никога не съм кърмила навън.

И аз така,все не мога да се пресрамя ,че кърменето е нещо физиологично.Имам една такава странна собственна си представа ,че това е нещо твърде интимно и лично.Иначе, никак не съм срамежлива и стеснителна.Кърмила съм и кърмя само някъде по къщите -вкъщи у майка ми и така...
А ако има чужди хора у вас къде кърмите ?Аз обикновено отивам в другата стая.Само пред много близки не се притеснявам.Странно но  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Цитирай

Le 78

И аз не можах да се прстраша да кърмя навън по пейките(лятото де, то сега, бррр).
Единствената екстремна ситуация беше в БГ посолството в Париж, но нямаше как-като ме караха да вися 4 часа с тримесечно бебе!Никой не ми отстъпи ред. Twisted Evil
И два пъти в колата.
Като има хора в къщи отивам в спалнята.
Цитирай

Видин

Когато Ева беше на 2 -3 месеца се наложи да я накърмя няколко пъти в парка, но погледите на минувачите и един коментар по този повод (Я па тая,като циганките Twisted Evil ) ме отказаха.После тя порасна и започна да се озърта и разсейва на всеки шум и говор,та затова у дома, на спалнята.Случвало се е няколко пъти в колата и веднъж бяхме в София и си я кърмих най-спокойно в алеята пред НДК  Very Happy , но там почти никой не ме познава и ми беше все тая.
Така че аз съм ЗА  кърменето на публични места,но не и в моя град, където подобно поведение се тълкува като "правене на демонстрации", според някои хора от обкръжението ми,наречени свекъри Evil or Very Mad .
У дома, когато сме сами се кърмим навсякъде, като свидетел на процеса е бил за сега само любимия, има ли гости - в нейната стая.
Цитирай

София

Навън публично не съм кърмила, но пък редовно в колата Thinking
Цитирай

Е, и аз съм гледала да се скрия - все пак в музея ми отделиха кинозалата, на Царевец мъжът ми намери закътано място, в Ботаническата градина бяхме по обед и беше съвсем пусто, особено в тази част. Общо взето не се е случвало да кърмя навън и мъжът ми да не варди.
Но гледам, че темата "Къде сте правили секс" като че ли не показа много задръжки, интересно защо за кърменето са повече.
Цитирай
като се има предвид 4е сме на 1 годинка и се кармим още а сме пропатували около 7000км по суша сетете се колко пати сме го правили в колата,особено ако е в движение-директно заспиваме.Освен това на всякакви публични места когато детето има нужда.Разбира се прикривам с дрехи или преди си носех одеалце.Сега ве4е избиагвам наван застото много започна да се разсеива...Na granitzata-bebo e s megdunaroden pasport,ta mitni4aria ni iska6e akta za rajdane,a az ne go nosex-nali sme s edna familia.Ta toi kaza-ne moge,otkade da znaem 4e bebeto e va6e Shocked Tia pak revna za tzitzi i az smelo ia nakarmih.Sled polovin 4as 4akane ni pozvolixa da minem,za spravka minavaxme granitzata za 3 pat.Otklonix se malko ot temata...ta az ne sam se pritesniavala mnogo kade da ia karmia ,kato revne beb4o 4e e gladno kakvo da pravia?newsm22
Цитирай

София

-парка,
-в колата,
-Рила, а най-високото място беше малко преди втората тераса на в. Мальовица
Цитирай

Сливен

Ами случвало се е в колата, на гости, а най-странното място може би е на плажа   Smile
Цитирай

-на плажа в Созопол Smile
-седнала до един храст на една полянка в Борисовата градина (всички пейки наоколо бяха прясно боядисани, а на бебето му се изчерпа търпението да ме чаКА Smile

Пред жени не се притеснявам да кърмя. Пред мъже повече ме притеснява тяхното притеснение, но съм кърмила в присъствието на баща си, свекър си, кума, макар и с гръб.

Цитат на: Shali

Така че аз съм ЗА  кърменето на публични места,но не и в моя град, където подобно поведение се тълкува като "правене на демонстрации" Evil or Very Mad

Искаш ли като си дойда в родния град да направим една обща "демонстрация"  Mr. Green
Цитирай

Видин

Цитат на: Andrea$

Цитат на: Shali

Така че аз съм ЗА  кърменето на публични места,но не и в моя град, където подобно поведение се тълкува като "правене на демонстрации" Evil or Very Mad

Искаш ли като си дойда в родния град да направим една обща "демонстрация"  Mr. Green

Разбира се!Ако има с кого да си поделя "възмутените" погледи, ще се пресрамя  Mr. Green  Mr. Green !
Цитирай

Европа

В парка , в заведение/сервитьорката се усмихваше мило/,на гости, на пейка в квартала,в колата, на басейн лятото /заметната с хавлията-на шезлонга/.Било ми е малко сконфузено ,но повечето пъти никой не ми обръщаше внимание.
Майка ми е била на работа в "арабския свят"и казва ,че арабките макар и с фереджета,щом дойде време за кърмене ,разтварят дрехата и хранят бебето ,където сварят.... Very Happy
Цитирай

Интересна тема.
Аз съм кърмила:
- в парка
- в заведение
- на Соколския манастир до чешмата на Кольо Фичето
- на Етъра седнала на пейка
- на плажа лятото
- на басеина в града
- в колата
и други места, за които сега не се сещам. Правила съм го защото винаги съм се гордяла с това, че кърмя и не съм се срамувала да го правя на публични места щом се е налагало.
Любо беше на 3,5 м. когато го заведохме на почивка на "Люляците" - Габрово.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора