Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора
Здравейте на всички bye
Имам проблем с пръстите на ръцете които са целите в нещо като екземи вече 3-4 месеца.
Ходих по кожни лекари и ми казаха че това са екземи от постоянното мокрене на ръцете с вода и попринцип засяга най много майките които постоянно мият нещо или от това че постоянно стерилизираш и ръцете ти са пак във вода.Става така че кожата на ръцете ти изсъхва от ростоянното мокрене и пръстите ти започват да се нацепват-ужас е smile3514
мазах с какво ли не и продължавам да мажа с "ELOKOM"обаче не минава и не минава 33uu
Въпросът ми е дали и на някоя друга мама и е ставала така и ако има как и е минало на нея защото е много непритно постоянно да ти(е болт ръцете и да се мажиш нон стоп с разни мазила.
 wavey чао за сега от мен
Цитирай

Здравей Very HappyИ аз съм така от петия месец на  бремеността(вече цяла година).Мазах с какво ли не,и не минават само временно облекчение.Кожата на ръцете ми стана суха и на рани.Появяват ми се малки пъпчици които са пълни с течност и много сърбат.Вече незнам какво да права,а не мога да не мия и чиста,няма кои друг да ми гледа детето и мъжа.Ако има някоя мама с нашия проблем и е намерила решение нека пише.Благодаря предварително Tired
Цитирай

И з съм така, много е неприятно.Малко след раждането ми се появиха екземите и след дълго и упорито мазане с Витасин, изчезнаха и известно време нямах.За съжаление пак се появиха.Сега пак ги мажа, но ефект още няма Sad......Братовчедка ми имаше същия проблем и си киснеше ръцете във вода и още нещо, но за съжаление в момента не мога да се сетя точно какво.Ако разбера по-късно ще се включа пак и ще пиша.Лекарката ми каза да го мажа с някое от кремчетата за бебето против подсичане, Бочко примерно.Най-добре пробвай с нещо друго, щом това с което се мажеш сега не ти действа, пробвай с Витасин/има го в аптеките/.Лошото е, че все сме на мивката и с каквото и да се намажеш , то се отмива и няма ефект.Дано да се оправиш по-скоро  Smile
Цитирай

Това ми остана наследство от втората бременност . Първо мазах с гентамицин но не помагаше . После по съвет на аптекар си взех лоринден Ц и се оттървах вече .  Laughing
Цитирай

зДрАВЕЙ
значи не съм единственна
И моите ръце стават така-първо се появяват ситни бели пъпчици който страшно много сърбят и като ги разчешеш и се разраняват или пък направо ми се нацепват пръстите все едно си се порязал до месо smile3511 на някой може да му звучи гадно но е факт
Вече ми писна все с тези мазила докторът каза да си мажа постоянно ръцете с EXCIPIAL за де били изсъхвали ама ми кажи как да ги мажеш като постоянно бебечето е в ръцете и те пипа навсякъде ами после като си лапа и ръчичките ами ако ти е пипало крема по ръцете Naughty newsm78.А бе изобщо сложна работа пък и трябва да миеш постоянно нещо и няма  как да не ти се мокрят ръцете.Вече така цели 4 месеца имам чуството че нямя да си видя ръцете без рана без сърбеж.Затова наистина който е имал такъв проблем молим го да каже някакъв лек защото не се издържа така newsm17
Цитирай

ДОКАТО СЪм ПИСАлА НЕ СЪм ВИДЯлА ЗА НОВИТЕ ОТГОВОрИ Embarassed
благодаря ви за съветите ще пробвам всичко само и само да ми мине 55
Цитирай

Питах братовчедка ми и пак се включвам.Тя е правила следното:10 дни се киснат ръцете в купичка с хладка вода и 1 лъжичка сода бикарбонат или 1 лъжичка оцет-редуват се през вечер содата и оцетът.През деня екземите се обтриват със салицилов спирт 1%  и се мажат с Лоринден Ц.Тя така се е оправила, но знае ли човек........Успех  Smile
Цитирай

мерси само сега чудя кога ще го правя май-вечер ще е  newsm78
Цитирай

Аз също ги имах и пробвах какво ли не ,и все не минава и не минава.Казаха ми за един билкар от Своге и той ми даде едни кремове от които ми изчезнаха екземите. Ако искаш пиши на лични ,ще ти дам координатите му  .
Цитирай

При мен няма никакви пъпчици, а просто кожата много се изсушава и се цепи. Влошава се при застудяване. Тогава не мога една чаша да измия без ръкавици. Цяло лято нямах проблем, но в момента, в който се захлади времето и ръцете ми станаха като шкурка. Sad
Козметичните кремове не помагат никак.
Имала съм случаи, когато се изсушват дотолкова, че се цепят и кървят. Тогава много ми помогна един медицински крем " Dermatop Salbe" .Немски е и не знам дали се внася.
Друг, от който съм доволна , е "Excipial Protect".Нанася се на кожата, ако трябва ръцете да се намокрят и създава предпазен филм, така че водата да не ги изсуши.
Цитирай

Здравейте на всички,аз съм с този проблем от 5 мес. на първата бременност,значи вече три години,това което има ефект при мен е "Betnovate-C",но е временнен,може би защото не обичам да слагам ръкавици!Ако се мажете вечер преди лягане,лекарството се задържа по-дълго на ръцете и действа,и задължетелно ръкавици при миене на чинии,пране и работа с белина.Аз съм ходила на лекар,и ако симтомте ви са :малки пъпчици с течност и невероятен сърбеж,това е алергия към миещи и перилни препарати,и не ви съветвам да си топите ръцете в сода и оцет,това може да има ефект ако е екзема на гъбична основа!Най-добре е да отидете на кожен лекар,за да види за къкво става на въпрос!Успех! Smile Hug
Цитирай

Nachtkerzen Balsam на Д-р Тайс. На мен много ми помогна, но трябва упорито да се мажеш по няколко пъти на ден. 
Цитирай

Елокомът само може да облекчи състоянието , но едва ли ще те излекува.  отстрани всички дразнители- не само миещи, но и перилни препарати, вземи си сапун за много чувствителна кожа
прехвърли задължението миене на чинии на таткото Very Happy
Цитирай

майчета благодаря ви много за отговорите и съветите ще пробвам някои неща от тези които ми казахте но първо мисля да отида пак на кожен и ще видя
А за миенето на чиниите и стерилизацията на шишетата на бебка-то се знае че таткото помага и добре че е той иначе незнам с тези пръсти не съм за никъде
Още веднъж благодаря Hug
Цитирай

1-13 от 13 отговора