Дайте ми съвет за моя пакостник- или как да не си изкарам боя от съседите

  • 1 832
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Да и на мен ми е много интересно като кажат "Моето дете е палаво, твойто е спокойно". Всички деца обичат да пипат навсякъде и да правят щуротии, палави ги правят родителите. Много точно казано, както няма да го оставиш да направи нещо опасно за здравето или живота, така няма да го оставиш да тормози оклоните, било то съседи и т.н

Дар, сви ми се отново стомаха като те четох, та не прочетох другите мнения до края. Повярвай ми, сънувам кошмари как дребното размазва на някой главата с пепелник, дори тази нощ сънувах, че изхвърля печката. Не съм идиот, не съм безотговорна- второ дете гледам! Следя го, опитвам се да го контролирам максимално, но ей на, днес изхвърлях пликче с боклук на терасата- грабва една празна кутия нат.сок и я метна със засилка...
Накарах му се-гледаше ме умно аха-аха да ревне и отидохме долу да си я вземе, въпреки дъжда...
Цялата тази тема я написах, за да получа разнообразни съвети как да се справя. А не да ме изкарват кривогледа или разсеяна. Ти може да имаш реакциите на Брус Лии, но моите са с бързина 9 от 10 по скалата на майките с опит.

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Дочетох и си извадих доста изводи- особено, Ели, благодаря за последното изречение- наби ми се в главата (не, че хвърлям неща през балкона Wink )

Благодаря ви, търпение и внимание от моя старана....е, караниците няма да се разминат.

# 32
  • Мнения: 143
Ох , моля ви се ...  Rolling Eyes как се обяснява на дете под две години  Sick малки са , за да разберат .
моят син също е голям калпазанин , засега ми е изхвърлял само щипките за пране , но онзи ден взе лейката с която поливам цветята и полива ли полива ... и умира от смях ... дано не е минавал някой в този момент . Той разбира се и себе си направи вир вода , а като му взех лейката ми крещя и ми тропа с крак ...



Я си представи, че си ти тази, която минава отдолу и си нагиздена за среща или си майка с бебе в количка или си възрастна жена или пък бременна, която може и да се стресне. Само да му е кеф на детето и се смее и ти гледаш, а другите.............
Вкъщи да ти се качи на главата ако ще, на вън и с оклонтие- НЕ са длъжни да ви търпят.

То може и да не разбира, ама ти разбираш.

Май ти нещо не разбираш  Close- не съм го оставила съзнателно да полива с вода , това става за секунди , докато се обърнеш . Едва ли и Ерика го е гледала благосклонно как хвърля домати  Sick
Така че , смени тона ако обичаш , още повече че темата е пусната , за да се поиска съвет , а не да си проси критика ... че чак пък и да ми обесняваш , че никой не бил длъжен да ни търпи  Naughty

Пък и то нали тук всички са идеални  Confused


А какво ще кажеш, да не го пускаш сам на балкона, ако перипета е нисък, ще го оставиш ли сам.

Ти длъжна ли си да търпиш ремонта на съседите си отгоре примерно цял ден. Не си! Длъжна ли си да търпиш крясъци по обед под терасата ти когато детето спи. Не си! Еми по пътя на логиката.....
Ееееееееееее
Почти всички тук имаме малки деца, не си само ти, знаем как е. Те сега опознават света, всичко им е интересно и най- вече забранените неща, мисля че проблема ви има решение и то много лесно.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 15:16 от dar79

# 33
  • Мнения: 143
Да и на мен ми е много интересно като кажат "Моето дете е палаво, твойто е спокойно". Всички деца обичат да пипат навсякъде и да правят щуротии, палави ги правят родителите. Много точно казано, както няма да го оставиш да направи нещо опасно за здравето или живота, така няма да го оставиш да тормози оклоните, било то съседи и т.н

Дар, сви ми се отново стомаха като те четох, та не прочетох другите мнения до края. Повярвай ми, сънувам кошмари как дребното размазва на някой главата с пепелник, дори тази нощ сънувах, че изхвърля печката. Не съм идиот, не съм безотговорна- второ дете гледам! Следя го, опитвам се да го контролирам максимално, но ей на, днес изхвърлях пликче с боклук на терасата- грабва една празна кутия нат.сок и я метна със засилка...
Накарах му се-гледаше ме умно аха-аха да ревне и отидохме долу да си я вземе, въпреки дъжда...
Цялата тази тема я написах, за да получа разнообразни съвети как да се справя. А не да ме изкарват кривогледа или разсеяна. Ти може да имаш реакциите на Брус Лии, но моите са с бързина 9 от 10 по скалата на майките с опит.

Извинявай, и мойта мома падна от спалнята, уж я гледах, но мисля, че трябва средата в която играе детето да е обезопасена максимално,  щом върши щуротии на терасата, по добре да не ходи там, примерно за определен период от време. Патила съм си много както аз така и детето ми от подобни прояви и меко казана съм бясна. Миналата седмица минавахме под една тераса и едно дете се изхрачи върху Марти, да не дава Годспод да се случи нещо по опасно.

# 34
  • Мнения: 1 517
Офф, завалийката  ooooh! И аз като накои мами, мисля, че е период. Дано само да е по-кратък, че наистина е много неприятно.
Ама се посмях с доматите  hahaha На моя позната близнаците и(3 год. ) събудили се една нощ и като взели да мятат през балкона в снега: мобилни телефони, пари, ключове, дистанционни, нож !!! Добре, че майката се събудила от тупуркането и  #Crazy ходили да си събират нещата посред нощ, в студа.

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Госпожа Пърсел Laughing
'звинявай, но се посмях на твой гръб, особено с доматите.
Не виждам някой да е предложил просто разрешение, което най-напред ми идва наум: мрежа на прозореца? Ако терасата не е остъклена и не е приложимо - прикрепяне на пластмасова или телена, ако щеш, мрежа околовръст?

# 36
  • Мнения: 106
Да и на мен ми е много интересно като кажат "Моето дете е палаво, твойто е спокойно".

ами да, точно това ще ти кажа. и аз докато бях само с едно дете си мислех, че
палави ги правят родителите.
обаче синът ми, още почти веднага след раждането си, ме накара да разбера, че греша и то много...
радвай се на късмета си и се надявай да не ти дойде до главата Peace

Ерика, освен да се заредиш с търпение и евентуално да си запишеш на касетофон някои по-важни фрази, за да не те заболи устата от повтаряне, не знам какво друго да направиш. ще мине Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт