въпрос за добавка на ам

  • 1 073
  • 15
  •   1
Отговори
имам спешен въпрос
бебо е на 3 мес.до този момент го кърмех, но изведнъж ми спря кърмата
дадох Фризолак повърна на фонтан, аптамил също
как да постъпя като нямам изобщо кърма или идва съвсем малко количество?
когато добавяте ам за 1 път по колко мл добавяте?
благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 316
newsm78 По добре се посъветвай с педито.
На мен като ми спря кърмата вече бяхме на смесено хранене и бяхме страшно малки...
Големината на дупката на бибиерона е от голямо значение. Кърмените бебета са свикнали на повече усилие по време на ядене, а също и да поемат по-малко въздух с храната. Ако дупката е много голяма и млякото тече бързо често се нагълтват лакомо, а и гълтат повече въздух от обичайното и съответно повръщат.
Ние се храним с 1 на Авент и няма да сменям биба скоро.
Може и това да ви е проблема.
Все пак ако си му давала често кърма с шише (или вода) трябва да е свикнал с бибата...  newsm78
Ако е от млякото най-добре питай педито.

# 2
  • Мнения: 145
Дай в началото малко количество,но по-често,избери мляко за повръщане.

# 3
  • Мнения: 3 042
имам спешен въпрос
бебо е на 3 мес.до този момент го кърмех, но изведнъж ми спря кърмата
дадох Фризолак повърна на фонтан, аптамил също

А кърмата преди повръщало ли е бебето?

# 4
не, не е повръщала
има връзка явно с цикъла
първия бе след 40 ден и тогава кърмата намаля, а и не я харсваше, но тогава бе малка и и стигаше
бебо е лаком и едричък, сега изцоква някъде 180 мл и кърмата не му стига.вечер продължава да се буди да хапва на 3 часа
 сега очаквам отново цикъл
някой опитвал ли е да смесва Аптамил 1 с Аптамил АР или Фризовом?

# 5
newsm78 По добре се посъветвай с педито.
На мен като ми спря кърмата вече бяхме на смесено хранене и бяхме страшно малки...
Големината на дупката на бибиерона е от голямо значение. Кърмените бебета са свикнали на повече усилие по време на ядене, а също и да поемат по-малко въздух с храната. Ако дупката е много голяма и млякото тече бързо често се нагълтват лакомо, а и гълтат повече въздух от обичайното и съответно повръщат.
Ние се храним с 1 на Авент и няма да сменям биба скоро.
Може и това да ви е проблема.
Все пак ако си му давала често кърма с шише (или вода) трябва да е свикнал с бибата...  newsm78
Ако е от млякото най-добре питай педито.

ползвам B free шишета и биберони
бибите са с една дупка, силиконови
пие си водичка с тях, няма проблеми
пробвах ги с млекце, капе с нормална честота по една капка

# 6
  • Мнения: 3 042
някой опитвал ли е да смесва Аптамил 1 с Аптамил АР или Фризовом?

Моят съвет е да не си правиш експерименти със смесвания на АМ, ако педиатърът не го е препоръчал.

Щом бебето до сега,  докато е било на кърма не е имало проблеми, а проблема се появява при храненето с АМ, се посъветвай с педиатърът ви, кое мляко ще е добре да дадеш на детето при положение, че повръща Фризолака и Аптамила.

# 7
да говорих с него
каза ми, че Аптамил е най-добре и да смесвам млеката
в смисъл да пробвам:)

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Смятам, че смесването на млека или честата им смяна би довела до колики, неразположение, може и до алергия да се стигне.
180мл. са много за 3м. бебе, според мен /затова повръща/

Избери си от млеката, които са против повръщане и си карай само с него, без смесвания с други млека, докато спре да връща

# 9
  • Мнения: 3 042
каза ми, че Аптамил е най-добре и да смесвам млеката
в смисъл да пробвам:)

Може Аптамил да е най-доброто мляко, но явно на твоето бебче не му понася добре щом го повръща.

А от друга страна 180 мл си е доста мляко за едно 3м бебе. Ако бебето е навършил 3м през 4м трябва да яде около 140мл. Пробвай да даваш не повече от 150 мл АМ на хранене и ако бебето пак повръща се обади на педито да ти каже с какво мляко да смениш Аптамила.

# 10
имах в предвид , че след пробно хранене 180 гр показа кантара приета кърма
апропо на самия Аптамил е дадена дозировка за 3м 200мл мляко

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
имах в предвид , че след пробно хранене 180 гр показа кантара приета кърма
апропо на самия Аптамил е дадена дозировка за 3м 200мл мляко


То на кутиите може и така да е дадено, но това не означава, че бебето трябва да яде толкова.
Едно е да приема 180мл. кърма, а съвсем друго 180мл. адаптирано мляко. Защото кърмата се усвоява за около 2 часа от организма на бебето, а АМ не, и това означава, че на бебечето, ще му тежко на стомаха, а това предизвиква колики и повръщане и не на последно място излишно качване на килограми

# 12
  • Мнения: 6 243
Понеже не е това въпроса, само да вметна, че такива "резки" спирания на кърмата са напълно преодолими. Ако в тоя смисъл имаш нужда от съвет - насреща съм.

Сори за офф-а. За добавката нищо не мога да посъветвам. Имаш ли вариант на първо време да вземаш кърма от друга мама, докато се ориентираш в ситуацията - може детето да има проблем от рода на АБКМ, например. newsm78

# 13
явно никаква химия не му понася ,дадох му пробно 2-3 лъжички АптамилАР и ги повърна
така че млеката ще си ги пия явно аз:)

# 14
  • София
  • Мнения: 676
буболин, посъветвай се с педиатърката ви. Може да не понася тези АМ. Зная, че има специални АМ, които се изписват и здравната каса ги поема. Не те плаша, но явно детенцето ти не ги понася.

Общи условия

Активация на акаунт