Запечена кърмачка

  • 1 781
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 096
Моля дайте някакви съвети за разхлабване, вече не издържам Sad, като ме почна на 1,5 мес,. след раждането, та досега нон-стоп запек. При мен разни храни не помагат - сливи, круши, грозде, Активиа, овесени ядки, мед на гладно, розово сладко, печени чушки, пълнозърнести храни, повече целулоза и т.н. или помагат , но малко.  Добре, че на бебка не й действат разните ми храни по никакъв начин, а тя е изцяло на кърма, дори има изхождания на 4-5 дни.
Отделно имам проблеми със сяднето за кърмене  Embarassed
Дайте препоръка за някакви билки или хран. добавки, съвместими с кърменето и за по-продължителна употреба, моля ви. Засега се справям с Хуск 100% натурален продукт,  но все по-малко ми действа, а вече е и доста продължителна употребата. Може ли да се взимат добавки, съдържащи сена?  Импортал-а май също може да се използва по време на кърмене, макар че засега не съм стигала до него. Помня, че след предишното раждане съм се оправяла и с Агиолакс, но той май не ставаше при кърмене Thinking
Моля споделете личен опит за това как сте се справили с продължителен запек.

# 1
  • Мнения: 106
Ох,това не е никак приятно и ти съчувствам изцяло.Аз не страдам много от запек,но се появява от време на време.И ние сме изцяло на кърма и сме на поискване.От около 15 дни имаме проблем с изакването и на три дни един път е направо постижение.Ти пишеш за изхождане при малката на пет дни и това ме кара да те попитам дали не се притесняваш че е дълъг периода и питала ли си лекарката за това.Не ме разбирай погрешно,аз не искам да те тревожа а питам защото мойта ми каза да го изчаквам максимум три дни и да му помагам след това да се изака,но аз съм против това.Принудих се дори да му давам сутрин плодово пюре че помагало за перисталтиката а нямах намерение да захранвам до 6-тия месец.Ям сливи сутрин на гладно и през деня главно овесени ядки,но засега полза няма.Четох и в библиотеката за запека но там малко противоречиви са твърденията,така че ако може да ни помогнат тук опитните мами ще се радвам.Дано ти помогнат за твоя запек и да пишат нещо за запека при кърмачето,че според лекарските статии запек прикърмечето нямало newsm78.Дано всичко при теб се оправи Peace

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Повече водица /вътрешно/  и..кисело мляко с мюсли (обаче това пък действа лактогонно Wink . Другото, което поне при мен помага е сутрин кафенце с малко мляко на гладно или портокалов сок, но само в краен случай. Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 557
Най-искрено ти съчувствам  Cry-много добре знам какво ти е-и мен ме хвана същото още когато дъщеря ми се роди! И знам какво е нищо да не ти помага! Чак когато започнах да заменям кърмения, започнах да се пооправям. Дупето ми се цепеше на всяко ходене
Аз пробвах с Импортал-имаше ефект, но беше временен. Пих го по схема и не знам защо като казах в аптеката, че искам цяла опаковка ме гледаха  Shocked Дуфалака само ги изгони по-бързо за мой ужас, но и него можеш да пробваш-разрешен е и за кърмачета, така че няма проблем.
Ох, дано да се оправиш!
Поздрави   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 096
За бебчето се консултирах с няколко доктора, четох инфо тук и  из нет-а, дори съм пуснала тема, веднъж като се забави 6 дни. Всички коментират, че това е нормално щом бебка е спокойна, няма напрегнато коремче, не плаче при изхождане, наддава добре и като се изходи няма бурбонки, а си е нормална течна жълтеникава консистенция.  

Може би трябваше да пусна темата в здравния, но искам да науча опита от кърмачки, справящи се с този проблем и то не с обичайните разхлабващи храни, а с нещо по-силно действащо - хран. добавки или лекарства. Имам приятелка, която докато кърмеше всеки ден пиеше чай от сена п/в запека, но аз не смея - мисля си, че е опасно или алергизиращо Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз съм от запечните и знам колко е неприятно... а хемороидите са следствие на запека Sad 
Но съм се убедила, че по-добро средство от балансираното хранене няма. И въпросът не е да ядеш разни разхлабващи храни като лекарство, а да се храниш здравословно по принцип - да приемаш много течности (2.5-3 литра на ден), да хапваш плодове и зеленчуци и т.н., а и да се движиш повече. Заседяването води до хемороиди. Зная, че звучи банално, но ти го казвам от опит.
След като родих започнах да се храня така и проблем със запека не съм имала.

Иначе всички останали средства, като добавки, чайове и лекарства имат временен ефект, защото организмът свиква някой да му помага да се освободи от отпадъка и изобщо не си дава зор сам да се справя.

# 6
  • Мнения: 982
Виждам,че си пробвала с много неща,на мен  са ми помагали сушени сушени плодове-сливи и кайсии.Но начина на хранене е много важен.Нека преобладават плодовете и зеленчуците.

# 7
  • Мнения: 599
Сигурна ли си, че приемаш достатъчно фибри и течности? Можеш да пробваш с Дуфалак. Но сена - в никакъв случай. А също и хранителни добавки, съдържащи лактобацили, от рода на Ентеросан, Лактофлор...

# 8
  • Мнения: 942
Сигурна ли си, че приемаш достатъчно фибри и течности? Можеш да пробваш с Дуфалак. Но сена - в никакъв случай. А също и хранителни добавки, съдържащи лактобацили, от рода на Ентеросан, Лактофлор...
И аз така знам - никаква сена и там подобни Confused

# 9
  • Мнения: 2 211
И аз съм от запечните и знам колко е неприятно... а хемороидите са следствие на запека Sad 
Но съм се убедила, че по-добро средство от балансираното хранене няма. И въпросът не е да ядеш разни разхлабващи храни като лекарство, а да се храниш здравословно по принцип - да приемаш много течности (2.5-3 литра на ден), да хапваш плодове и зеленчуци и т.н., а и да се движиш повече. Заседяването води до хемороиди. Зная, че звучи банално, но ти го казвам от опит.
След като родих започнах да се храня така и проблем със запека не съм имала.

Иначе всички останали средства, като добавки, чайове и лекарства имат временен ефект, защото организмът свиква някой да му помага да се освободи от отпадъка и изобщо не си дава зор сам да се справя.

Правилно!

# 10
  • Мнения: 1 353
 След като родих ме беше страх от ходенето по голяма нужда. Притеснявах се за шевовете. Изписаха ми Дуфалак, а аз кърмя. Ако искаш пробвай, но иди лекар да те посъветва.

# 11
  • Мнения: 599
След като родих ме беше страх от ходенето по голяма нужда. Притеснявах се за шевовете. Изписаха ми Дуфалак, а аз кърмя. Ако искаш пробвай, но иди лекар да те посъветва.
Дуфалак може да се приема по време на кърмене без никакъв проблем, затова съм го споменала по-горе. Той действа на осмотичен принцип, резорбира се съвсем малка част от него, останалата си остава в червата, грубо казано  Rolling Eyes Даже и за бременни е ок.

# 12
  • Мнения: 23
Аз съм с този проблем от както забременях, а преди това не съм имала никакви проблеми само да ми замиришеше сутрин на кафе и хоп в тоалетната Joy
По време на бременността единственото, което ми помагаше беше сутрин на гладно две кивита с кафе.
Сега пак първо пия кяфе с някакъв плод, след това закусвам - обикновенно мюсли - хем за запека помага, хем и лактацията повишава. Така почти редовно ходя, но много ми се цепи дупето Embarassed, а от няколко дена и доста кърви. Мисля си дали да него мажа с нещо, за да е по еластично. И аз вече незнам какво да правя, дано скоро да се нормализират неща и при теб и при мен.
А иначе бебка си ака всеки ден, но веднъж, по много, на два-три пъти, сминим памперса, измием дупето и хайде пак Laughing

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 198
Офф, и аз съм като Къдравелка.ужасно е

# 14
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Аз от около 4 години пия китайски чай.Той съдържа:слез,листа от бамбук,кайсия и лотос,зелен чай.Вносителят е ТНТ-21.Чети опаковките,защото има и друг вид китайски чай.Като бях бременна се интересувах,а и след като родих се допитвах до една доцентка в Майчин дом и ми казаха,че няма проблем за бебчо.Дори чаят бил хубав и полезен.От опит мога да кажа ,че по никакъв начин не влияе на Марти.Аз също знам,че не е добре да има сена,но в този чай няма.

Общи условия

Активация на акаунт