Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 септ. 2006, 15:50 ч.

Покълване на соя?

• 1 059
  • 5
  •   1
Отговори
Някой да е правил подобно нещо? Купих си соя и ръснах малко в една чиния, залях с вода, промих след един ден. Появиха се кълнове, но много бавно и хилави едни такива. Нещо греша ли? Моля, споделете опит Cry

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 20:49 от shedi

# 1
Аз със жито съм правила така: в една чинийка слагам тънък пласт памук,заливам го с вода и слагам житото върху памука  и то си покълва.

# 2
провери каква е соята , има ли зародиши
че аз преди време се опитвах да покълвам грухана пшеница  Simple Smile

# 3
  • София
Аз съм покълвала леща. Кисне се 24 часа във вода. Изплаква се много добре. Разстила се в тавичка и се завива с кърпа, която постоянно трябва да е влажна. Аб, общо взето е работаза събота и неделя, защото на 2-3 часа съхне кърпата. Периодически се изплаква с вода много добре самата леща, защото в процеса на покълване се отделяли някакви вредни вещества. като решиш, че стига е покълвала толкова я прибираш в хладилник, за да спре процеса от студа.
Предполагам, че и при соята е нещо подобно. Поне елементите с кърпата и изплакването трябва да са същите.  Hug

# 4
  • Холандия/Хага
Извинете ме за невежеството Blush, но за какво са ви тези кълнове?

# 5
white_r,
соята си е за покълване - така си пише на етикета, купих си я от диетичен щанд.
Steisi,
аз правя същото сега само че без кърпа, сипвам малко водичка направо в соята. Освен това, реших да пробвам пак да я промия и като че ли тръгнаха по-бързо тия кълнове. То май трябваше и аз да се покисна, т.е. да си взема душ,  че да ми тръгнат идеите.

Marieta, понеже напоследък у дома здравословното хранене придоби страховита популярност, пък и харесвам соевите кълнове от покрай китайските ресторанти, реших да разнообразя домашната трапеза със соя. Но докато докарам за една салата...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт