Кога започват да разпознават цветовете

  • 565
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 489
Дъщеря ми е на 2г.2м. и вчера искаше да й дам зелената лъжичка.Тогава се замислих не е ли време вече да научим цветовете.Вие кога започнахте и лесно ли им беше на децата ви?

# 1
  • Мнения: 179
Да ,сравнително лесно научихме цветовете,някъде към 3 годинки/сега сме на 5/.Пробвай с няколко предмета от един цвят,после от друг и така с всички .Показваш и ги и назоваваш цвета.Успех   Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Основните цветове научи малко след 2 годинки. Сега вече познава розово, лилаво, оранжево, различава тъмно и светло.  Simple Smile Значи време ви е - аз като вървяхме по улицата и я подпитвах - тази кола какъв цвят е - хем и беше интересно, хем се понаучи доста бързо.

# 3
  • Мнения: 3 268
на около 3 г. Калина знаеше вече основните цветове.Ние оцветяваме заедно и аз й казвам кой цвят как се казва,а и в градината ги учат

# 4
  • Мнения: 819
Точно тогава,когато им ги покажеш  Peace ! Дъщеря ми различаваше червено и жълто на 1г. и 10 мес. Имахме една игра с жълти и червени топчета и я карах да ми подава ту жълто,ту червено...и така. После постепенно добавяхме и някой друг цвят. Сега /всъщност от около година/ я уча кои цветове си отиват , кои не....общо взето и за много други неща съм се убедила, че когато го научиш- тогава ще го знае.

# 5
  • Мнения: 365
Първият цвят, който научи дъщеря ми беше синият. И досега й е любим. Това беше на около 2,5 год. Сега е на 2г. и 11 мес. и познава 7-8 основни цвятя.

# 6
  • Мнения: 509
Моята дъщеря на 2 годинки знаеше вече всички цветове,а до преди това различаваше без грешка само 2-3 цвята.

# 7
  • София
  • Мнения: 270
Пробвам вече да я науча, но нещо не възприема. Иначе често казва, че това е жълто, онова "зено", но не ги познава. Но пък може да брои до десет  bowuu

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Към 3 годинки децата осъзнават цветовете и разликата в тях - светло, тъмно, нюанси. Разбира се, увиверсални деца няма. Един трик - научаваш го като "вмъкваш" цветовете в речта - "Дай ми зелената топка", "Облечи червената блузка" и така постепенно се свиква с цветовете.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 621
Около 2 годишна започна да запомня цветовете. Сега ги знае всичките. Peace

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сина ми скоро ще стане на две, но вече познава и назовава- жълто, зелено, червено, черно, синьо, кафяво, оранжево, зелено

Общи условия

Активация на акаунт