изтичане на секрет година след спиране на кърменето..?

  • 12 159
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
И аз имам този проблем все още- а дъщеря ми вече е на 5год .Кърмих я 6мес. и кърмата ми спря сама.След като мина година и имах такова изтичане на капчици от гърдата при стискане отидох на мамолог.Гледаха ме на видеозон и казаха,че имам разширени периферни каналчета на жлезата което било нормално все още.От тогава всяка година ходя на преглед,защото продължава при стискане да се появява капчица.Нищо не са ми давали да пия.Казаха,че е нормално.Трябва само да следя да не се променя цвета на течността/тя е като коластрата на цвят/-да не потъмнее  и да нямам някакво подуване или болки.Иначе всичко си е наред.Но за успокоение отиди да те прегледат

# 16
  • София
  • Мнения: 985
Проблема е хормонален и затова отговаря мисля,че ми обясни лекарката сега ще сбъркам сигурно жлеза намираща се в мозъка !

Да. Хипофизната жлеза. Имах изтичане на секрет много дълго време преди да забременея, мисля,  че бях някъде на 20-22 г.   Много силно се бях притеснила и си правих всевъзможни изследвания. Включително и на самия секрет. Всички изследвания показаха, че няма нищо притеснително. Въпреки че мамоложката твърдо се опиваше да ми обясни че това е кърма и сто процента съм правила аборт за който не си признавам , защото тогава бях доста по млада. Е, наистина не бях правила. този секрет си продължи докато забременях , тоест около 4-5 години след появата му. Както някой е казарл по горе- притеснително е ако стане кафяв и започне да цапа бельото , ако го има само при изстискване, всичко е ок. Кърмих около година и сега година и половина след като съм спряла да кърмя, все още имам изтичане на секрет. Не го мисля много много , от време на време се присещам и все се каня да ходя на лекар, но още не съм се наканила.

# 17
  • Мнения: 12
ее и аз се успокоих, не съм ходила на лекар, но същия проблем и при мен, а детето е на 6 години, станното обаче е че сега чакам второ и от 2 седмици спря. вече няма нито капка  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 116
Момичета и при мен го има този проблем, изтича капка кърма при стискане на зърното 10 месеца след спиране на кърменето. При секс потича капка и без стискане  newsm78
Преди 2 седмици посетих гинеколог, той ме прегледа, направи ехография на гърдите и всичко е наред. Каза ми че това че изтича по капка е нормално и да не се притеснявам след като е кърма. Може да се спре с хапчета, но той не го препоръчал този метод. По-добре било да си спре естествено  Peace

# 19
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И при мен изтича по капка, а вече не кърмя 1 година, но ми казаха, че е нормално. Така като чета виждам, че няма от какво да се притеснявам щом нямам болки и секрета е като коластра.

# 20
  • Мнения: 5 539
Преди 2 години и половина спрях да кърмя, но сега като си стисна едната гърда, от нея се процежда съвсем мъничка капчица кърма. Миналата година по това време пускаше повече. Тогава питах мамолога си и той каза, че било нормално

# 21
  • Мнения: 1 117
При мен положението беше същото. След като спрях да кърмя, почти година след това, все още изтичаше секрет.

# 22
  • Мнения: 11
За майки, които са кърмили и са спрели от известно време да кърмят може наистина да е нормално.Но според мен не е лошо да се направи консултация с ендокринолог, защото такова изтичане на секрет се получава при т.нар. хиперпролактемия-високо съдържание на пролактин.В такъв случай се пие "Бромокриптин" или някакво друго лекарство за спиране на секрецията.

Общи условия

Активация на акаунт