Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте, ще правя торта за първия рожден ден на дъщеря ми. Искам да сложа настърган шоколад по вертикалната страна на тортата. Бихте ли споделили как се прави това?
Благодаря Smile
Цитирай

София

Аз го слагам със шпатула /може и с по-широк нож/ - загребваш стърготини (шоколадови) и ги залепяш. Полепват колкото са необходими.
Преди това трябва да намажеш страните/верт./ с крем.

Цитирай

През девет форума в десети

Друг вариант съм виждала само по телевизията, но не съм рискувала да го направя - изправяш тортата отвесно и я търкаляш върху стърготините, докато полепнат. После правиш глазурата отгоре.
Цитирай

Холандия/Хага

Друг вариант е да разтопиш шоколада и с помощта на чирпак да залееш тортата отвсякъде, след което да я охладиш.
Цитирай

все тук

Майка ми е професионален сладкар и го прави така - придържа тортата, която вече е намазала с крем, под наклон от 45 градуса и докато я върти бавно, нанася с ръце настъргания шоколад или смлените орехи.
Цитирай
dokato starjesh shokolada pridarjash rendeto nakloneno na okolo 45o okolo raba na tortata
Цитирай

Белгия/София

Аз я накланям и я замерям със стърготините и те полепват  Very Happy
Цитирай

New Zealand

Аз я накланям и я замерям със стърготините и те полепват  Very Happy

Хареса ми  35 hahaha  chef

bouquet
Цитирай

Milano / Como

Аз го слагам със шпатула /може и с по-широк нож/ - загребваш стърготини (шоколадови) и ги залепяш. Полепват колкото са необходими.
Преди това трябва да намажеш страните/верт./ с крем.

и аз го правя точно така, досега винаги се е получавало  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.