Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-7 от 7 отговора

Момичета, много отдавна съм яла една туршия или не точно  newsm78 от пържени може би само леко обърнати в мазнината чушки и овкусена с чесън,някои има ли си на идея за какво говоря.Доста вкусно беше и май имаше оцет.Благодаря ви предварително. bouquet
Цитирай

Пловдив

Имаше ли хрян и магданоз при чесъна? Май я знам тази рецепта Smile
Цитирай

Ами магданоз имаше ама за хрян не си спомням.
Цитирай

Пловдив

Значи рецептата е много пипкава. Не си спомням точните пропорции, баба ми я прави. Сто чушки се пекат и обелват, после се накисват в една нощ в марината с оцет и не знам колко сол и още работи. После режеш чесъна и магданоза, стържеш хряна и почваш да нареждаш в буркани. Накрая се залива с препържено олио (баба ми прави нещо на което казва "гасене" - пуска парчета ябълка в загрятото олио). Накрая излизат 4-ри големи буркана с чушки, пък играта е за повече от ден Laughing
Ако все пак искаш рецептата...... моля те припомни ми на лични след седмица-две да речем, че точно сега нямам възможност да видя баба.
Цитирай

Благодаря ти, Янтра но не става въпрос за печени а за пържени чушки/ връшки,т.е. последните чушки,крехки/. А тези ги знам майка ми ги правеше едно време.
Цитирай

ВАРНА

ВКУСНИ ЧУШКИ

2 кг чорбаджийски чушки /сега я правя с тъй нар."рибки"
1 л олио
1 л оцет
10 с.л. сол
10 с.л. захар

Шепа чушките се пържат в олиото, докато си сменят цвета. Изваждат се и се пускат в оцета, в който са разтворени солта и захарта. Стоят в оцета докато се изпържат следващите и се изваждат в съд, и така дакато минат всичките през олиото и оцета.Нареждат се в буркани, като помежду им се слагат скилидки чесън и се заливат с оцета, смесен с олиото в което са пържени. Запечатват се.

Бурканите не се варят.

Цитирай

София

Мари М,благодарности и от мен!Отдавна търсех точно тази рецепта. bouquet
Цитирай
Zdraveite mam4eta
prostete za otklonyavaneto ot temata no sam novobranec sred vas.
Znae li nyakoi kolko dalgo  vreme mogat da se zamrazyat pe4eni 4erveni 4ushki.
Pravya na detence zelen4ukovite pureta i iskam da se podgotvya za zimata ,no 4etah 4e puretata ne tryabva da se zamrazyavat pove4e ot 10 dni s 4ushkite dali shte e taka?
Pomognete,da ne natrovya detece newsm78 Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-7 от 7 отговора