МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка

  • 13 631
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Wish, по твоя въпрос мога да кажа само, че моя близка приятелка летя в 5-ти месец от Флорида до Канада, като обиколи почти цяла Канада със самолет в рамките на месец, а в 6-ти оттам си долетя до БГ. Явно не е никакъв проблем Party. Отсега ти пожелавам едно незабравимо изкарване и да изживееш много романтични мигове с любимия Heart Eyes.
Манго, честито ти за девойката Hug. Аз все още имам някакви надежди да е момиченце, въпреки "синята прогноза". Blush
Уини, браво за изследванията Hug! Май всяка бъдеща мама мечате точно това да чуе.
За киселините ми казаха талцид или стопацид, но на мен честно казано не ми помагат #Cussing out.

# 286
  • Мнения: 416
Благодаря ви!  Hug

Пооправям се, въпреки че все още спя на една страна.

Муцунке, лекарите по принцип са против всякакви ваксини по време на бременно. Когато си разрязох ръката /инцидентите при мен не спират  Grinning/ искаха да ми бият ваксина против тетанус, но казах, че съм бреченна и не ми биха. Грипът не е чак толкова страшен в по-късна бременност, в началото е по-рисковано.

Манго, магазинът е за прежди и не много популярен. Момиченце ще е , ще видиш!  Grinning

За киселините - това, което мога да ви посъветвам от личен опит, ако ви налегнат киселини през нощта да не пиете много вода, защото това още повече ги усилва. То сега още не е нищо, но накрая е отвратително /тези, които са минали през това знаят/. Това ми е най-неприятният спомен от предишната бременност, особено пък както съм по-дребна, огромният ми корем избутваше всички органи нагоре.
При мен се наложи да се опитвам да заспивам седнала, защото само да легнех и ме изгаряше всичко отвътре.

Wish, също мисля, че бременността ти не е толкова напреднала, за да се притесняваш от полета. С коя компания ще летиш, защото може би е добре да се осведомиш предварително, ако има нещо, което трябва да знаеш.

Ние заминахме на сватбено пътешествие десет дни след сватбата, бяхме до Париж, Брюксел, Унгария. И аз не се бях качвала на самолет и ми беше доста любопитно. Страхотни спомени имам от цялото пътуване.  Искам пак!  Grinning

# 287
  • Мнения: 1 004
На мен предния път лекарката ми каза, че момичетата имали по-малка глава, в смисъл че в размерите вървят по-малко или около седмиците, докато момчетата вървят по-напред...я кажете размери тези които знаете пола да сравним дали е така...... Rolling Eyes

# 288
  • Мнения: 1 117
На мен предния път лекарката ми каза, че момичетата имали по-малка глава, в смисъл че в размерите вървят по-малко или около седмиците, докато момчетата вървят по-напред...я кажете размери тези които знаете пола да сравним дали е така...... Rolling Eyes

Няма да е зле мамите ,които знаят да споделят Wink И мен доста ме вълнува въпроса с пола LaughingУтре съм на доктор, но той не познава пола Embarassed, така съм чувала. Но ще взема да запомня размера на главичката, та да сравнявам Wink

# 289
  • Мнения: 1 232
На мен предния път лекарката ми каза, че момичетата имали по-малка глава, в смисъл че в размерите вървят по-малко или около седмиците, докато момчетата вървят по-напред...я кажете размери тези които знаете пола да сравним дали е така...... Rolling Eyes
хм по таз логика тогава мойто трябва да е момче,леле ми кво ще си правим роклите  а ,шегувам се разбира се ще ги подарим какво Hug

# 290
  • Мнения: 164
Аз конкретните размери не помня, но запомних това, че по диаметъра на главичката сме с 2 дни по - малки, а по размера на бедрото сме си точно. Както писах - очакваме девойка Grinning Дайте да сравняваме

# 291
  • Мнения: 907
Ако това за главичката е вярно, значи е по-вероятно да имаме момиченце. А пък май повече се надяваме на момченце  Embarassed Каквото и да е, да е живо и здраво е най-важното Simple Smile

# 292
  • Мнения: 11 003
Имам и един въпрос. Уведомихте ли писмено работодателя си , че сте бремена и ако да, какво написахте в писмото? newsm78

deni_k, аз им казах лично.  Simple Smile После питах трябва ли писмено известие или документ от лекар, но нямаше нуджа. Сега се замислих дали не се застраховат по този начин, един вид, че без документ все едно не съм им съобщила. От друга страна, в болничния, който им представих, пише каква е причината. Така че ...  newsm78

Дано счетоводителите се изкажат по темата, ще я следя с интерес! А аз мисля да питам и в "НБМ - въпроси и отговори за майчинството".

# 293
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ами моето си върви точно според седмицата +/- един ден. Да видим дали ще е девойка наистина.

# 294
  • София
  • Мнения: 8 280
Имам и един въпрос. Уведомихте ли писмено работодателя си , че сте бремена и ако да, какво написахте в писмото? newsm78

deni_k, аз им казах лично.  Simple Smile После питах трябва ли писмено известие или документ от лекар, но нямаше нуджа. Сега се замислих дали не се застраховат по този начин, един вид, че без документ все едно не съм им съобщила. От друга страна, в болничния, който им представих, пише каква е причината. Така че ...  newsm78

Дано счетоводителите се изкажат по темата, ще я следя с интерес! А аз мисля да питам и в "НБМ - въпроси и отговори за майчинството".


ДА, аз 2004 г. им носих бележка в която пишеше кога се очаква да е термина.

Ето малко цитат:
КОДЕКС НА ТРУДА
В сила от 01.01.1987 г. (Обн. ДВ.1986.............изм. ДВ. бр.57 от 14 Юли 2006г.)
....
Задължение за уведомяване
Чл. 313а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) Бременната работничка или служителка ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2, чл. 147, ал. 1, т. 2, чл. 157, ал. 2, чл. 307, 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.

# 295
  • Мнения: 339
Здравейте момичете Simple Smile
Wish, по въпроса с пътуването искам само да ти кажа, че преди седмица и нещо летях до калифорния, което стана с
3 полета и изпуснахме последния. След това ни дадоха полет 5ч по-късно. И така се получиха към 26ч летене. И лекарката преди това каза че попринцип няма пролеми, да пия 1-2 магнерота преди полета. Така че ходи на пътешествието и се забавлявай мнооого Simple Smile
А иначе тук сега чакам да излезе картата за застраховка от работата на мъжа ми и да отида да си търся лекар....малко несигурно ми е като трябваше да си сменя лекарката от софия, ама така се получи...
Приятна петъчна вечер Simple Smile
 Wink

# 296
  • Мнения: 924
Момичета не съм сигурна към кого точно да се обърна, затова пиша тук. Моля в новата тема да впишете, че чакаме момченце и съм на 23год. Живеем във Варна/Калифорния. По половин година на 2те места  Laughing

Мерси и цунки на бремелинските корем4ета  Hug

# 297
  • Мнения: 337
Здравейте, по повод размера на главичката и пола за нас не важи  в 16с и 5д  главичката отговаряше на 16с и 0д ,а си имаме пишок Laughing
добре дошла rosito_m_m   bouquet  и леко бремененеене

# 298
  • Мнения: 1 701
Цитат
Толкова много искам да видя Рим, Париж, Египет, Бора Бора  ... Това са ми мечти от дете
Eeeх, и на мен ама незнам дали някога в живота си ще осъществя поне една Sad
Уиш, къде е Бора Бора, не съм го чувала  Embarassed
Дакра, не се притеснявай, ако не иска да го приеме сина ти, моето предложение е все още валидно за размяната  Wink Laughing Поне татковците правите щастливи Grinning
Ето малко инфо за Бора Бора, тук има повечко снимки , а това е любимата ми снимка. Ето и още един сайт ! Simple Smile
Май бях твърде изчерпателна ... Wink

Общи условия

Активация на акаунт