Много плаче след къпането, нормално ли е това?

  • 1 549
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами,
все се каня да ви попитам и вашите бебоци ли плачат толкова много след като ги изкъпите.
Моята бебка по време на къпането е много спокойна, харесва й, особено когато е потопена в коритото, засега още се къпим върху паяка.
Но след като я сложим върху хавлията и започна да я подсушавам, започва луд рев, чак до задавяне. Успокоява се само като я гушна. Нито можем спокойно да се избършем, да се намажем, а за масаж и гимнастика и дума неможе да става. Набързо се обличаме и се успокоява, само като я сложа на гърдата.
Когато беше на около месец се е случвало няколко пъти да не плаче, но сега е всеки път.
Не мисля че е толкова гладна или и се спи, защото сме я къпали и около час след хранене, и след като е спала около два часа преди това.
А и много рядко заспива след банята, дремне на цицата или 15 мин. след това и като я оставя се събужда веднага и така откарваме от 21.00 до 24, че и до 2 часа. И сега се принудих да вземам при мен в леглото и се приспиваме с цица.

Дълго стана, извинявам се, но ако и вие сте минали през това споделете, за да се успокоя.

Ако не беше този форум и Вие, незнам какво щях да правя!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Същият случай сме, ама на 100%! Не се безпокой! Аз чак педито питах, така се бях шашнала. Embarassed Във ваничката е КЕФ  Laughing, рита, пръска, "говори", ама като се усети, че е вече на хавлията - рев до посиняване. Twisted Evil Цялата фамилия се събира, на маймуни ставаме. Monkey Един дрънчи с дрънкалки, друг пее, трети го закача, не можем да го надвикаме - РЕЕЕВ!  ooooh! Чак за успокоение и гол съм го кърмила, увит само в хавлията, само и само да не се дере. Crazy
С две думи, явно е нормално, може просто бебчетата да си показват рогцата при изваждане от водата, която толкова обичат и която ги успокоява. Или им става студено от рязката температурна разлика, като излязат от нея. Защото в жегите не плачехме след баня /чак толкова/.  newsm78 Аз в чудо съм се видяла, чак "топля" олиото или тоал. мляко, да не са му студени като го мажа. Party Ама пак си ревем... Embarassed
Целувки на "колежката по вода" Mr. GreenHug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 924
Ооо и при нас е същото  Laughing сърди се,че съм я извадила от водата и понякога я връщам обратно и се поуспокоява...и след това пак се сърди...абе същата история сме  Mr. Green Явно  почти всички бебета обичат да се къпят и ако може това удоволствие да продължава максимално дълго.

# 3
  • Мнения: 359
Същото е и при нас, напоследък обаче се случва и да не реве като я подсушавам иначе докато я облека и сложа на гърдата направо се изпотявам от напрежение. Колкото до проблемът със заспиването до болка ми е познат, принудихме се да я слагаме в кошчето за колата до леглото тъй като ме е страх да не я притиснем в нашето легло пък и в него я люляме. Напоследък обаче се притеснявам че това не е добре за гръбчето и се опитвам да я накарам да си заспива в леглото тя обаче понякога толкова жално реве че не винаги издържам да я изчакам да се измори и да заспи.

# 4
  • Мнения: 8 242
Мхм.. и ние сме от ревящите след баня  Rolling Eyes Мнооого рядко да е на кеф... Обикновено татито го забавлява и му отвлича вниманието докато го облека.. Някой път пропускам и мазането и гимнастиката, какво да се прави  Tired
Напоследък пробвам да го кърмя преди баня, и тогава горе-долу е спокоен, но не винаги. А и приспиването след баня хич не минава номера.. Поне час-час и нещо си играем и се разнасяме. Ако се къпем към 9-9:30 - заспива към 11.. А пък ако закъснеем с банята откарва до малките часове чак.. На мама и се спииииииии ама диването няма никви такива намерения  Twisted Evil

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 193
Ние също бяхме така и то около вашата възраст.Това продължи повече от месец.Аз направо се пръсках от напрежение,цялата се зачервявах ...какво ли неопитвахме, след като я сложим на хавлийката,абе направо се правихме на маймуни с татко й.Накрая лека полека спря да се дере така.Определено плачат за водата. WinkВсичко ще премине,но знам как се чустваш. Heart Eyes 

# 6
  • Мнения: 113
при нас все още не е минало това реване ,вече е неудържима ,но на мен не ми прави впечатление ,пък и с която майка да съм говорила и при тях е същото.така ,че не се притеснявай всичко ще отмине и ще дойдат нови грижи.успех.

# 7
  • Мнения: 619
И при нас е абсолютно същото,но аз открих спасение-започнах да я къпя през деня и-о,чудо! детето чак се радваше след банята!От тогава гледам да я къпя все през деня...

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 08:54 от Ивa&Ави

# 8
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И това ще мине.Нормално е,харесва им да се къпят и протестират,че свършва кефа.Ако е много гладно бебето,също няма да му харесва в банята.Може да е ожадняло също.Каквато и рецепта да се даде-всяко бебе е различно и не може да се предвиди.Значи аз си открих за себе си-много ожаднява и веднага подавах нещо за пиене.Като започнех да я обличам-сама и съвсем спокойно и говоря и така за една седмица мина периода на рев.Пожелавам и при вас да отмине бързо-много любов и спокойствие му е майката!

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Уморява се от къпането...от топлата вода, пък и знае, че ще хапва и заспива и няма търпение.......от умора плаче

# 10
  • Мнения: 34
с нас положението беше подобно.при обличането ползвахме сешоар.включвахме и допълнителна печка за да е топличко.

# 11
  • Мнения: 2 381
И при нас е същото положение.След банята наддава един реееев ooooh! Едва успявам да сложа памперса, а за масажи да не говорим....

# 12
  • Мнения: 3 521
Така сме си от раждането до ден днешен,къпем се, после я увивам в хавлията, наяжда се (беz zначение, че преди 1 час може пак да е яла), zаспива и в просъница я набутвам в пижамата и чувала...масажи, маzания и пр.красоти остават zа другата сутрин.

# 13
  • софия
  • Мнения: 555
аз масажа го правех и правя преди банята. в началото и двамата ревяха след баня, но след 5 месец като че ли станаха по-търпеливи и сега няма рев (да чукна на дърво )

# 14
  • Мнения: 23
Ох, успокоих се Whistling, че не сме единствени.
Вече бях почнала да си мисля, че й причинявам болка или нещо такова като я изтривам. Надявам се, че скоро ще го израсте, но като чета, че адашката ВИКИ е на 10 месеца и все още плаче, нещо се отчайвам Sad
То и ние тия дни включваме печка по време на банята, но няма ефект. Ще пробвам и със сешоара, когато нямаше още месец и плачеше вечер много, с него успявах да я успокоя и приспя.
Пробвала съм и така с хавлията да я нахраня първо и после да я облека, но щом я сложа да легне и веднага се събужда, а започва и да повръща, още повече се ядосва и става страшно
 Cry
Като гледам колко сме, може да си сформираме "Клуб на ревящите след баня" Laughing

Общи условия

Активация на акаунт