Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 септ. 2006, 19:18 ч.

за буиките

• 272
  • 2
  •   1
Отговори
здр.мами.много съм притеснена.детето ми е на 1г.и 3м. ходиме от 3 м.с буиките на колев.но забелязвам че си криви крачетата навътре,не винаги но като бърза.малко се разшириха буиките.може да са му големи и затова да ходи така.но се притеснявам.кажете дали е нормално.и какви обувки да купуваме за зимата дали да са с по-мека подметка или да са по-твърди?мерси на всички,които се отзоват Grinning

# 1
  • София
Не би трябвало да си криви крачетата, ако обувките са по мярка. Thinking

# 2
  • сф
а детето добре ли ходи? или тъкмо е проходило? петра също от ок. 2 месеца прави опити да ходи и е именно с буйките на к и к. малко криви крачето, но за таман прохождащи бебета не се препоръчва стегната обувка и твърда подметка. виж, ако малкият дребос вече ходи добре и все още е с буйки, то трябва да се замислиш за стабилна подметка, здрав форд и здрава петичка. а от каква материя ще са обувките - естествена или изк. кожа, набук или каквото - само ти си решаваш. между другото, на училището за родители, на което ходихме с мъжа ми, казаха, че всички деца се раждали дюстабанлийчета и тоя номер с ортопедичната подметка бил напълно излишен. детето трябвало да проходи босо, което всички знаем, и до 2 години да се остави крачето само да намери своята извивка. не знам прави ли са, криви ли са, ама да си кажа думичките.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт