Как да си сгъстя кърмата?

  • 3 884
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 300
Здравейте кърмещи мами!
Имам чувството че кърмата ми е рядка. Възможно ли е това според вас?

С бебка се храним и от двете гърди, тъй като в началото кърмата ми беше малко и от едната не й стигаше, но после нещата се нормализираха. За да стимулирам лактацията пия чая на Хип и се изцеждам след всяко хранене. Предишните дни кърмата ми беше според мен по-гъста и като я оставя известно време в хладилника отгоре се образуваше дебел маслен слой, а днес е по-течна и по-прозрачна. На какво според вас се дължи това?

Иначе бебка се храни на поискване, но в повечето случай между храненията има около 4 часа и не е почнала да се буди на по-малък интервал. Не знам дали кърмата я засища тъй като след хранене имаме период на бодърстване (мъчат ни колики и докато не се успокои не заспива). Аз разбира се и предлагам гърдата когато плаче, но тя я плюе.

Не знам дали описах добре ситуацията, но дано сте ме разбрали.

Какво да ям че да се сгъсти тази кърма?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Спокойно, всичко е наред...
Кърмата ти е нормална.
Има "предно" и "задно" мляко, т.е. в началото на храненето млякото е по-рядко и воднисто, а към края слиза мазното и по-гъсто мляко. Затова трябва  хубаво да изсуче всичко от едната гърда и после другата...
Зависи колко е изяло бебето и какво си изцедила.
Не се притеснявай, сега би трябвало лактацията да се е регулирала. Не е нужно да цедиш упорито, а само когато ти се препълват гърдите.
ГЛедай бебо да си изяжда сам всичко и това е.
А и не сравнявай кърмата с кравето мляко, състава е  различен Simple Smile

# 2
  • Мнения: 300
Това за "предното" и "задното" мляко го знам, но аз изцеждам именно "задното" мляко и то е воднисто. Представям си какво е "предното " при това положение- чиста водичка.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Рядка кърма няма...
Всичко, което излиза от гърдите ти е полезно за бебето...
Пък било то и като бистра вода...
Нямаш нужда да правиш нищо в нястоящия момент...
newsm10

# 4
  • Мнения: 8 242
Както казва мъжа ми - първо таратора, после мусаката и накрая крем карамела  Joy

Нищо ти няма на кърмата, стига се шашка  Peace

# 5
  • Мнения: 3 089
тялото ти произвежда точно такава кърма, каквато е подходяща за твоето бебе. гледай си дтето на покойствие и не се притеснявай за тая работа.

# 6
  • Мнения: 631
пробвай с малко брашно или пък с нишесте ..... Grinning
със сигурност ще се сгъсти
шега разбира се
не се притеснявай
рядка гъста каквото трябва да има си го има

# 7
  • Мнения: 300
Благодаря ви за успокоителните думи майчета! Бях се шашнала   #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 737
Както казва мъжа ми - първо таратора, после мусаката и накрая крем карамела  Joy

Егати готиния бисер!  Joy hahaha

Въобще не се  вманиачавай в тези работи, няма рядка кърма! Не и гледай цвета! Може да е по-немаслена, но пък от къде знаеш, че не съдържа повече въглехидрати! Остави тези сложни неща на природата, света е оцелял няколко милиона години на цица и без вода, сокчета и адаптирано мляко.
А защо изобщо се доизцеждаш? Аз съм забелязала, че когато кърмата ми е била по-малки количества е изглеждала винаги по-гъста и маслена, а когато съм преливала - прозрачна и синкава (аз кърмих само с помпа по принуда и виждах всичко). Така, че ето ти един начин да я "сгъстиш" - спри да се цедиш.  Grinning

# 9
  • на село
  • Мнения: 1 028
Внимавай с това изцеждане, защото аз от глупост Embarassed по този начин си докарах хиперлактация и после беше голям зор да нормализирам количеството.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
Цвета на коластрата е жълт, на преходното мляко - бледожълт, а зрялото мляко е сивкаво-синьо. По навик сравняваме всичко с кравето мляко, което е погрешно. Не си вади изводи за рядка кърма от цвета й. Доказано е, че тази "рядка" кърма съдържа достатъчно мазнини и въглехидрати - точно толкова, колкото са необходими за правилния растеж на бебче.
И както вече са писали момичетата - не е необходимо да се цедиш след кърмене, защото може да си докараш свръхлактация. Това дори е по-опасно от намаляла кърма. Много по-лесно може да се получи запушено каналче и по-трудно да се овладее положението.
Може постепенно да намалиш количеството на изцедена кърма, с идеята за пълно спиране. Само не го прави изведнъж, защото гърдите ти може да не отреагират толкова бързо на промененото търсене. Когато кърмата се регулира спрямо потребностите на бебче, гърдите остават меки през цялото време. Напрягат се само, ако се пропусне часа за хранене.

# 11
  • Мнения: 942
Рядка кърма няма...
Всичко, което излиза от гърдите ти е полезно за бебето...
Пък било то и като бистра вода...
Нямаш нужда да правиш нищо в нястоящия момент...
newsm10

Peace

# 12
  • Мнения: 559
Рядка кърма няма...
Всичко, което излиза от гърдите ти е полезно за бебето...
Пък било то и като бистра вода...
Нямаш нужда да правиш нищо в нястоящия момент...
newsm10

Това е и мое мнение, според мен даже не е необходимо да се цедиш постоянно, само ако усещаш напрежение в гърдите. Аз много рядко съм се цедила и то мисля че беше когато захранвах беба 6-я месец, защото и правех оризовата каша с кърма. Иначе се кърмим успешно, захраних 6-я месец, а в момента беба продължава да е основно на кърма, защото много трудно приема твърдата храна. Не го мисли въобще, кърми си на поискване,  това е тайната на успешното кърмене  bouquet

# 13
  • Мнения: 8 917
Рядка кърма няма...
Всичко, което излиза от гърдите ти е полезно за бебето...
Пък било то и като бистра вода...
Нямаш нужда да правиш нищо в нястоящия момент...
newsm10

Един компетентен отговор от мъж  Mr. Green  smile3501 Подкрепям newsm10

# 14
  • във фурната
  • Мнения: 593
Аз кърмех преди 3г.,като се цедях непрекъснато,т.к.малкия не искаше да суче от гърда и забелязвах,че когато ям повече ядки,мляко и млечни продукти,кърмата ми е по-гъста-явно има значение как се храниш.

Общи условия

Активация на акаунт