Daktarin орален гел при млечница

  • 18 776
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 356
Здравейте. Моето бебче е на 29 дена и имаше млечница по езичето у долната устничка.Първо взехме Дактарин, но не помогна, После използвахме Нистатин в две форми - на таблетки смесен с глицерин и другото е Фунгостатин, който съдържа Нистатин и разни помощни средства. Първото ни го изписа лекарката ни, обаче ми беше много трудно да му изтривам млечницата от езичето, защото веднага започваше да суче и аз си помислих, че така няма да се излекува. За това реших да потърся нещо друго и нашият татко донесе това второто, то се разрежда с преварена вода и с пипета се изсипва в бузките. Не знам кое от двете помогна, защото ги използвах едновременно, но само за два дни се оправи.

# 16
  • Мнения: 8 505
При дъщеря ми беше по-скоро по вътрешната част на устните и бузите и съвсем леко по езика.
При прилагане на Дактарин винаги мажете седмица (така си пише и на листовката),въпреки че видимо минава за ден-два.В противен случай рискувате неизлекуваните докрай гъбички да се появят отново,но те вече са резистентни към Дактарина и лечението се усложнява.

# 17
  • Мнения: 1 165
...... Сега пак го гледам милото, спи и в съня си постоянно си плези езика, явно го сърби ужасно, май обърках нещо с това лекарство.
Дактарина е сладичък и децата започват да "примляскват" като им се даде.При нас помогна-оправихме се за няколко дни и по същия начин си плезеше езичето от лекарството.

# 18
  • Мнения: 1 004
Според мен това самолекуване на бебе си е малко...  ooooh! както и да е.
Ние имахме нещо като млечница като одъртяхме, т.е. към 9-10 месец. Още се кърмехме. Мазах я с това и веднага й минаваше още на 2рия ден. Но нашата беше по вътрешната страна на устата.
Обаче после след кърмене трябва да й се дава по 1 лъжичка вода или да пийне, за да отмие млякото, да не се образуват тези гъби. Така поне са ми казвали на мен, не че го правех де..  ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 232
Едва ли ще кажа нещо ново ,но дактарина е много ефикасен,с няколко намазвания и гъбичките на Вики се изчистиха за нула време при положение,че при нея беш в доста тежка форма и по устничките имаше

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Едва ли ще кажа нещо ново ,но дактарина е много ефикасен,с няколко намазвания и гъбичките на Вики се изчистиха за нула време
Ползвай без притеснения!

Общи условия

Активация на акаунт