Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

USA

Ако пък съм си мислела, че двете ми деца ще са толкова различни, че да имам толкова въпроси! Smile
Моята девойка хубаво е наддала първия месец - 1.250кг и 10 см ( явно не са я измерили като хората в родилния дом, защото беше 48 см при раждането, а сега е 58.5), обаче сега има друга въпросителна.
Исках да и дам 1 лъжичка вода след кърмене ( езика и е направо бял) и когато имаше много колики- чай и капки за колики, но повръща след приемането на всяко. Днес се опитах да и дам витамин Д, същата работа. Всичко, което влезе в устата и и не е кърма бива повърнато до 1-2 минути. Пробвах да дам преди и след храна- резултата е същия. Чудя се дали при това положение въобще ще приема по-късно нещо друго освен кърма ( давах и с лъжичка, и с капкомер- никакъв ефект)? newsm78
МОже би ме притеснява толккова, защото на моя приятелка детецето и не искаше нито да яде, нито да пие до 1 годинка и след много нерви от нейна страна  успяха да го захранят и досега е доста капризно.

Ако бяха само капките за колики и водата и без тях ще минем, ама как да дам вит. Д?? Тук стана страшно студено, а нашата къща е ужасно тъмна и с това наддаване много ме притеснява рахита. Само да подчертая, че тукашните не са като в БГ - по няколко капки. Дават се с голям капкомер, който събира една малка лъжичка и това е дневната доза.

Предложения как да дам витамина? newsm78
« Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 22:45 от Tandoori »
Цитирай

СОФИЯ

Не разбирам защо трябва да даваш вода?? newsm78 Аз до 6 месеца изобщо не се опитвах - давах само кърма, после предлагах, а вода пропи от около месец - значи след навършване на годинката. Сокове така и не се научи да пие, затов пък яде плодове във всякакъв вид Laughing
Не виждам място за притеснение!!!
Цитирай

USA

Не разбирам защо трябва да даваш вода?? newsm78 Аз до 6 месеца изобщо не се опитвах - давах само кърма, после предлагах, а вода пропи от около месец - значи след навършване на годинката. Сокове така и не се научи да пие, затов пък яде плодове във всякакъв вид Laughing
Не виждам място за притеснение!!!

Аз всъщност съм оставила грешно впечатление явно, малко объркан ми е постинга, ще взема да го редактирам.
Притеснението ми не е , че не пие вода или чай, притеснява ме факта, че повръща от всичко, което не е кърма. А най-вече ме притеснява, че не иска да си пие вит. Д-то и докато при батко и давах българско вит. Д, което е 1 капка, тук е малко повече от 1 малка лъжичка количеството, защото витамините са други. И се чудя защо повръща? Не иска да го пие- добре, но повръщането от какво се получава и дали в един момент ще може нормално да си приема и други неща. Освен това исках идеи как да и давам вит. Д-то, защото аз и с кърма опитах да го разредя ( на 2 пъти) и пак повръща. А наддава по много и е важно да го взима, защото тук слънце не виждаме много.
Извинявам се, ако съм подвела с първия постинг.   bouquet
Цитирай

Le 78

Тандори, не мога да дам много адекватен отговор(уморена съм....),но питай дали няма друга форма Вит. Д. В момента на малкия също давам едни витамини, които се дават с пипета и дозата е доста голяма, но на сестра му бяха под друга форма, само няколко капчици с капкомер. Видът е въпрос на избор на педиатъра.
А иначе в родилното , когато попитах дали да му дам малко вода заради жегите, ме изгледаха доста странно и ми отговориха, че има опасност да повърне, да не правя такива опити...Явно твоята не е изключение, само се чудя в България бебетата как не повръщат. Laughing
Не мисли от сега за захранването, не смятам, че положението в момента е показателно за бъдещото захранване-много са малки още бебетата ни.
Надявам се другите да ти дадат по-адекватни съвети! Кураж!
Цитирай

Пловдив

Пробвай първо да дадеш витамина и веднага след това на гърдата (ако трябва "наточи" цица и след капкомера мушкай веднага). Така като и дойде млякцето ще преглътне гадния вкус  на капките.
Друг вариант - като е полусънена.
Трети вариант - разреждай с повече кърма (да се изгуби вкуса на витамина). Бебчетата са хитри, нищо че са малки  Hug

Това, че не пие вода и чайчета да не те притеснява. И моята бебка до 6 месеца не пое нищо друго, освен кърма (на 6 захраних, вода пропи на 7-8, чай и сок още не пие).

Относно това, че положението в момента е показателно за бъдещото захранване, също не съм съгласна.
Цитирай

USA

Много ви благодаря за съветите!
Май ще трябва да се обадя на педиатъра и да питам дали няма други капки. Калин си беше като доброто прасенце  Laughing Всичко си пиеше, и лекарства- никога не съм имала проблеми. Но към годинката стана злояд. Явно с Ели ще е обратното. ТОлкова беше възмутена милата като и бутнах капкомера с витамина, направо ми дожаля. Наистина странно, че такава голяма концентрация дават тук, явно са повече разредени.
А за водата- аз по принцип питам, нямам намерение да и давам да "пие" в големи количества, просто ми се искаше след кърмене да си изплакне устата, ама явно тя има други планове как ще стават нещата  hahaha Laughing
Цитирай

Кърми си го и след месец пробвай пак
Цитирай

sofia

ne sum mnogo sigurna dali 6te ti pomogne no vse pak da spodelq-ima edni 6i6enca specialno za lekarstva.Nie taka piem dufalak s lugi4ka prosto ne stava6e
Цитирай

Швейцария, иначе от Пловдив

Tandoori, ти опитвала ли си на вкус капките? Да не би да са гадни и за това да ги връща? Аз давам едни мноооого гадни капки, които са горчиви. В началото ги давах разтворени в много малко кърма и Килиан правеше страшни физиономии. Сега ги разреждам така - капвам две капки в лъжичката и я допълвам с мляко, после още две и така. А защо даваш вода и чайчета? Може коремчето й да е пълно с мляко и затова като пийне вода/чай да връща.
Цитирай

Süd

и Симона връщаше всичко първите месеци...zа това и не се опитвах да и давам Tired...zа сега няма проблем с яденето(все още почти не пие вода)...капките при нас бяха таблетки, които се раzтварят във вода аz капвах по 2_3 капки на zърнотопреди кърмене и така ги "маскирах" иначе си беше мисия невъzможна.
Цитирай

USA

Tandoori, ти опитвала ли си на вкус капките? Да не би да са гадни и за това да ги връща? Аз давам едни мноооого гадни капки, които са горчиви. В началото ги давах разтворени в много малко кърма и Килиан правеше страшни физиономии. Сега ги разреждам така - капвам две капки в лъжичката и я допълвам с мляко, после още две и така. А защо даваш вода и чайчета? Може коремчето й да е пълно с мляко и затова като пийне вода/чай да връща.

Кате, аз ги опитах капките и са сладки. И аз се притеснявах да не са горчиви, защоо от това количество и на мен ще ми се доповръща.
Явно ще го пробваме това пак с кърмата, само че по-голямо количество.
А за чая- аз исках да и дам заради коликите, че последните няколко дни много я болеше ( уж внимавам какво ям, записвам, не съм променяла нищо, ама пак я боли  Confused), обаче тя пък въобще не поиска. И така.
Цитирай

където си поискам ...

Наистина можеш да попиташ лекаря за друг вариант на вит.Д - нещо, което е по-малко като количество - като тукашните капки.

Друг вариант - сигурно ще дойде изнервящ за бебе, обаче. Започва да суче след малко леко я измъкваш от цицата и даваш малко капкомер /или целият - цялото количество капки, имам предвид/, после пак суче, ако не е изпила всичко, пак махаш от цица и пак малко капкомер. Така, докато изпие всичко. и някъде между това, май ще е добре и оригване да има.

Друг вариант - капките с кърма.

Все ще измислиш нещо да я прилъжеш. Спокойно и успех!
Цитирай

USA

Наистина можеш да попиташ лекаря за друг вариант на вит.Д - нещо, което е по-малко като количество - като тукашните капки.

Друг вариант - сигурно ще дойде изнервящ за бебе, обаче. Започва да суче след малко леко я измъкваш от цицата и даваш малко капкомер /или целият - цялото количество капки, имам предвид/, после пак суче, ако не е изпила всичко, пак махаш от цица и пак малко капкомер. Така, докато изпие всичко. и някъде между това, май ще е добре и оригване да има.

Друг вариант - капките с кърма.

Все ще измислиш нещо да я прилъжеш. Спокойно и успех!

Обадих се на доктора, определено нещо не и понасят на малката. Разредих с много кърма ( буквално капнах 2 капки, а иначе е 1 мл) и пак повърна, а беше преди ядене. Сестрата каза, че на някои деца не им понасят..и сега чакам да се обади доктора да видим какво ще ни предпише.
Мерси   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.