Как сте със секса след раждането???

  • 2 537
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, малко е странна темата, но имам проблем със секса откакто се роди дъщеря ни.
Преди да забременея бях доста сексуална и винаги аз съм била тази, която е "гонела" мъжа си за секс.
След раждането, следродовата депресия сякаш нещо се преобърна абсолютно. Може да ви се стори налудничаво, но ме е срам да правя секс , срам ме е от детето ми ( то разбира се е в другата стая).
Сякаш правя нещо, за което то ако беше голямо и разбираше щеше да се срамува.
Чувствам се като мръсница, не мога да се отпусна, страх ме е да не ми се "скъса нещо", дори изпитвам болки от липса на възбуда.
А мъжа ми е супер- в смисъл много добре изглеждащ.
Слава богу не ме натиска за секс, оставил е на мен да решавам
Просто ми е кофти, защото искам да си е както преди.
Забравих да кажа- дъщеря ни е на 11 месеца. За тези 11 месеца сме правили секс 5 пъти.

# 1
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Честно казано, след раждането и при мен се промени желанието за секс. В смисъл, намаля значително. Не мога да си обясня на какво се дължи това, но е факт.

# 2
  • Мнения: 5 577
Нямах никакво желание, ама никакво. Нещата се стбилизираха сигурно след година.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 924
предполагам това е често срещан проблем след раждане- и хормонален и психологически.
  Не приемай обаче съвети от рода ,че е временен и ще премине. Няма, ако ти не се потрудиш . Не знам какво трябва да направиш, може би консултация с психолог и гинеколог ще помогнат. Може би трябва да се преструваш ,че ти харесва ,поне в началото. В крайна сметка има жени ,които почти постоянно се преструват ,че изпитват оргазъм:) Естествено най-голяма помощ трябва да получиш от съпруга ти- но не във вид - "разбира ме и не иска секс", а "разбира ме и ме предразполага да започнем акта по-безболезнено". Има разни лубриканти- за да се премахне сухотата,а има и други начини на овлажняване ,освен стандартния.Simple Smile Мисля ,че си струва усилието , за да запазиш любовта и добрите взаимоотношения в семейството. Кой каквото ще да казва ,но секса и то добрия секс е много важен за една връзка- независимо дали партньорите са съпрузи или не.

# 4
  • София
  • Мнения: 344
предполагам това е често срещан проблем след раждане- и хормонален и психологически.
  Не приемай обаче съвети от рода ,че е временен и ще премине. Няма, ако ти не се потрудиш . Не знам какво трябва да направиш, може би консултация с психолог и гинеколог ще помогнат. Може би трябва да се преструваш ,че ти харесва ,поне в началото. В крайна сметка има жени ,които почти постоянно се преструват ,че изпитват оргазъм:) Естествено най-голяма помощ трябва да получиш от съпруга ти- но не във вид - "разбира ме и не иска секс", а "разбира ме и ме предразполага да започнем акта по-безболезнено". Има разни лубриканти- за да се премахне сухотата,а има и други начини на овлажняване ,освен стандартния.Simple Smile Мисля ,че си струва усилието , за да запазиш любовта и добрите взаимоотношения в семейството. Кой каквото ще да казва ,но секса и то добрия секс е много важен за една връзка- независимо дали партньорите са съпрузи или не.

Подкрепям горното мнение и допълвам-аз оставих нещата да се оправят сами почти две години.Сега съжалявам-има го секса,но е неравномерен-веднъж се получава добре,веднъж е катастрофа.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 672
Първите седмици след раждането имах страшно желание, а и Валето спинкаше и папкаше- бебе мечта.Тогава още се възстановявах, а като можеше вече да се прави -бебето стана неспокойно заради коликите....
Сега нещата се нормализираха,вече се понаспиваме и секса не е някак "бързо и механично докато детето не се е събудило"- но в първите 4-5 месеца-направо искахме само да спим и секса оставаше на заден план,когато Валето спеше при баба си в края на седмицата
Но и аз съм на мнение,че ако сама не пооправиш нещата -няма да се получи с чакане...

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Срам ме е да кажа...  Embarassed ОЩЕ е мираж! Имам желание, но явни проблеми с "шев-а и кройката" правят секса невъзможен за момента...  ooooh! Горкият ми мъж!  Cry Дано се поотпусна с времето и всичко да тръгне нормално, защото определено е много важна част от хармоничната връзка на двама души и е най - естествения начин да изразиш чувствата си към човека до теб...

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами супер съм си, честно казано. Не съм имала проблеми нито от психологически, нито от физиологичен характер - родих нормално, без шевове, може би това оказва влияние. Също така кърмих доста време, но и високият пролактин не успя да ми повлияе негативно на либидото.
Според мен имаш нужда от професионална помощ и подкрепа. Сама разбираш, че това което чувстваш, е абсурдно. Липсата на желание е разбираема донякъде и често срещана, но чак пък срам Rolling Eyes Едва ли ние можем да ти помогнем да спреш да го чувстваш. На твое място бих се обърнала към терапевт. Може би само с няколко разговора всичко ще се оправи  bouquet

# 8
  • Мнения: 8 505
Както преди раждането.Желание имахне и двамата Simple Smile
Непосредствено след раждането беше най-гадно-6 седмици "на сухо" Confused

# 9
  • Мнения: 135
след раждането почакахме малко около месец и после мн правехме и нямаше нито болка а само удоволствие Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 6 794
Имах известни проблеми. Веднага след раждането много ми се правеше, бях секцио и само изчакахме да свършат лохиите. Ама по едно време така ме хвана канапа, че въобще не ми се правеше...никакво желание. Не помня колко време мина докато се "оправя" откъм желание...Мисля че ме беше срам, че имам стрии, че не съм на същите килограми...ей такива неща и това ми подтискаше желанието. Иначе мъжа ми много ме гонеше, даже го ударих на сръдня накрая, защото ми писна да ме гони, а аз да се дърпам, побеснявах.

# 11
  • Мнения: 5 103
след раждането почакахме малко около месец и после мн правехме и нямаше нито болка а само удоволствие Wink
Peace

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Не сме имали проблеми и не ми е липсвало желание, нито на съпруга ми.
Може има значение, че правехме секс до края на бременността и дори в деветия месец, но по-внимателно. Родих секцио и след като спряха лохиите веднага се отдадохме на подтисканите до тогава желания.
Не мисля, че притесненията, за които ти говориш са нормални. Ние спим с малкия в една стая и не се лишаваме от секс. Както те е посъветвала belinda помисли за професионална помощ или целенасочено говори със съпруга си.

# 13
  • Мнения: 1 284
никакви проблеми нямам  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 2 671
Според мен имаш нужда от професионална помощ и подкрепа. Сама разбираш, че това което чувстваш, е абсурдно. Липсата на желание е разбираема донякъде и често срещана, но чак пък срам Rolling Eyes Едва ли ние можем да ти помогнем да спреш да го чувстваш. На твое място бих се обърнала към терапевт. Може би само с няколко разговора всичко ще се оправи  bouquet
Подкрепям това мнение.
А, по отношение на ситуацията при нас - сексът хич го няма...но определено не е по моя инициатива  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт