Бебчо ритка по слабо?

  • 1 939
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Привет и от мен,
аз от съвсем скоро посещавам форума и е страхотно че има място където да споделиш и страховете си и радостите си и да видиш че има и други които преминават през същото. Аз съм в края на 22 г.с. Проблемът е че по принцип вечер като легна бебчо е много активен и ритка силно .. от вчера обаче го усещам но съвсем лекичко .. понякога даже не го усещам и само като си сложа ръка на корема, тогава долавям движенията му ..... Нормално ли е това или си е повод за притеснение ..... Благодаря ви много:)

# 1
  • Мнения: 407
Важното е да го усещаш,че мърда.Дали е слабо или силно мисля,че няма значение.

# 2
  • София
  • Мнения: 137
 има дни в които почти цял ден не го усещам а някои пък направо ме побърква имам чувството ,че така се протяга ,че ще ми скъса корема  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 183
Здравей и от мен!Не се притеснявай изобщо,то спинка много така,че е нормално.А от тук нататък ще го усещаш все повече и повече и усещането е страхотно! Peace

# 4
  • Мнения: 51
Благодаря ви многооооо,

Бях се притеснила в интерес на истината и мъжът ми ме убеждава, че то спинка, но той е мъж - как ще знае:) но сега като го чувам от вас ми става малко по-леко:)
Просто имах неблагозарумието някъде в нета да прочета че някои лекари карат майките да броят движенията на бебоците на ден и ...... уча се в движение:)

# 5
  • Мнения: 407
И на мен също ми казаха да наблюдавам движенията на бебето,но това в последния месец.Е не чак да ги броя.

# 6
  • Мнения: 1 183
Бебето спинка 90% от времето,моето също спинка много и рита най-много вечер,но какво да правим това е сладко усещане. Grinning

# 7
  • Мнения: 51
Да, може би "броиш" не беше най-удачната дума:)))))
Ти си на финалната права - пожелавам ти здраво бебоче:)))) Вярно ли е че накрая се виждат през корема как мърда примерно краче или ръчичка:)

# 8
  • София, център
  • Мнения: 686
Я не приемай буквално такива думи!!!И то си почива бебето!

Да чак в 8-9 ти месец се следи по-изкъсо подвижността на бебето, но подвижността изобщо, не.....Аз го усещам с ръка, но не го усещам с коремчето си.. Laughing
И в двата случая то се движи!!!!!!
Спокойно и леко бременеене, очакват ви най-хубавите моменти  ....

Да изкачат краче, ръчичка, глава, дупе... Ако се научиш да ги различаваш де...аз си знаех много точно...кога и къде ми е обърнато бебето Laughing

# 9
  • Мнения: 1 243
Dessi G и аз като тебе по някой път го усещам по силно по някой път по слабо а има и дни в който изобщо не го усещам моята бебка по много спинка и си пада мързелана,като чета при другите момичета какви шутове им хвърлят тяхните бебоци но при мен не е тъка ,все пак при всеки е различно аз даже доста късно усетих бебето да мърда в 24г.с Heart Eyes

# 10
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
Моето бебче рита здраво още от самото начало  Simple Smile Да, вярно е, че към края на седмия месец вече започваш да виждаш как се мести и как движи ръчички и крачета. Изживяването е невероятно  Laughing

# 11
  • Мнения: 407
Dessi G благодаря ти за пожеланията!
Виждала съм и съм барала и двете крачета като реши да ги изпъне и като се подпира в ребрата ми.Ръчичките само ги усещам лекичко,но никога не са се показвали толкова много колкото крачетата.

# 12
  • Мнения: 51
Благодаря ви, страхотни сте Laughing ....... Simple Smile Хубав ден, въпреки дъжда навън.... ние с бебо отиваме да свършим това онова:)))) До скоро!

# 13
  • Мнения: 88
днес не знам какво и става на мойта мома от 10:30 като се е размърдала и до сега няма спиране,до сега по малко и слабичко риткаше а днес няма умора уж мързеливичка  Grinning Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 104
Не се притеснявай!И при мен има мометни, в които ако не е закръгления корем да ми припомни, че чакам бебе, малкото изобщо не се обажда.Понякога с часове си трае и после се обади съвсем леко. След известно време почва да раздава ритници.Всичко е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт