След лапарото-пластика

  • 962
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте,момичета!
На 24 юли ми прави лапароскопия д-р Филипов от Майчин дом.Отидох с диагноза запушени тръби, поставена при цветна снимка. След операцията се установи, че и двете тръби пропускат, обаче яйчникът ми (другият е отстранен оперативно) е сраснал за малкия таз и е обвит в дебела обвивка и не произвежда фоликули.
Лекарят ми препоръча пластика на тръбите, за да отстрани обвивката и да надупчи яйчника. И сега след 20 -на дена ще ми прави операцията.
Понеже ми е малко притеснено, бихте ли ми писали забременява ли се след пластика? Изобщо малко повече инфо за този вид операция.
Мноооого ви благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 83
Здравей!
Добре де, защо още при първата лапароскопия д-р Филипов не е отстранил срастванията и не е надупчил яйчника?
И защо при положение че тръбите пропускат иска да ти прави пластика?
Пластика означава, че се прави нов отвор на тръбата?!

# 2
  • Мнения: 2 259
ЗДРАВЕИ.МНОГО ОБЬРКАНА ИСТОРИЯ НЕЩО.ЗАЩО ТИ ГО НЯМА ДРУГИЯТ ЯЙЧНИК?НА МЕН МИ ПРАВИХА ЛАПАРО,НО НЕ ДОВЬРШЕНО.ОТ ЛАПАРОСКОПИЯ СЕ ПРЕМИНА КЬМ ЛАПАРИТОМИЯ,КОЕТО ЩЕ РЕЧЕ ОТ БЕЗКРЬВНА-КРЬВНА С 14 ШЕВА.ПРАВИ МИ Я Д-Р БОЙЧЕВ В ТУТРАКАН-ЗЛАТЕН ЧОВЕК.ПРИ ДИАГНОСТИКАТА С ЛАПАРОСКОПА СЕ ВИЖДАТ МАСИВНИ СРАСТВАНИЯ НА ЯЙЧНИК С ТЬНТИ ЧЕРВА,ТРЬБИ И КАКВО ЛИ НЕ.НО ДОКТОРА НЕ МЕ ЗАРЯЗА НА ПОЛОВИНА,КАТО ГЛЕДАМ ТЕБ,МАИ ТОЧНО ТОВА СА НАПРАВИЛИ,А МЕ ДОВЬРШИ ДОКРАЙ. ОТ ПРЕДВИДЕНА 1 ЧАС ОПЕРАЦИЯ Е БИЛА ОКОЛО 4.РАЗБРАХ В ПО КЬСЕН ЕТАП ЧЕ ИМАМ ПЛАСТИКА НА ЛЯВА ТРЬБА.В ПОНЕДЕЛНИК ХОДИХ НА ЦВЕТНА СНИМКА ПРИ НЕГО,И ДВЕТЕ ТРАБИ СА В РЕД-ИМА САМО ПРОБЛЕМ, ЧЕ СА ТЬНКИ,НАГЬНАТИ И ВЬЗПАЛЕНИ,НО ВСЕ ПАК С ШАНСОВЕ ДА СИ ИМАМ БЕБЕ МЬКАР И ПО ТРУДНО.НАПРАВЕНА МИ Е БИЛА И ФЕНЕСТАЦИЯ НА ЯИЧНИЦИТЕ,ТОЧНО ТОВА КОЕТО ТИ ПРЕДСТОИ.СПОРЕД МЕН ПРИ ДОБЬР ПАРТНЬОР,С РАБОТЛИВКОВЦИ, И ДОБРА ОВУЛАЦИЯ ,ВСИЧКО ПРИ ТЕВ ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ.САМО ЧЕ СЕГА СЕ УСПОКОЙ,И ИМАЙ ВЯРАТА ЧЕ ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ

# 3
  • Мнения: 19
Единият ми яйчник е махнат преди 2 г. заради много голяма  киста.
Относно лапарото - Филипов каза че срастванията са много сериозни - освен яйчника и тръбите ми са  сраснали - едната за дебелото черво, а другата е  доста нагъната, затова ще ми прави пластика.

# 4
  • Мнения: 35
Единият ми яйчник е махнат преди 2 г. заради много голяма  киста.
Относно лапарото - Филипов каза че срастванията са много сериозни - освен яйчника и тръбите ми са  сраснали - едната за дебелото черво, а другата е  доста нагъната, затова ще ми прави пластика.
Добро утро и съжалявам,че имаш такива неприятности. Би ли ми казала каква е тази процеура?

# 5
  • Мнения: 19
При пластиката доколкото знам се прави отвор на тръбата, когато е запушена.Моите са нагънати и сраснали и ще ги оправят(каквото и да значи това) и ще ми надупчват яйчника ,за да образува фоликули.Може и да не ми е съвсем точна информацията, но това знам в общи линии

# 6
  • Мнения: 1 029
Eti и аз като Via се чудя защо Филипов не ти е направил тези неща като те е отварял първият път, а сега ще правите втора операция, няма логика? Rolling Eyes
Виж в Зачатие, има повече инфо за лапароскопиите, за да си информирана повече.Аз ти давам само една статия и една тема.ТУК и
ТУК.
Порови има много инфо там, а също ако напишеш в Гугъл-лапароскопия.
Успех! Peace

Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 15:44 от danidan

# 7
  • Мнения: 35
При пластиката доколкото знам се прави отвор на тръбата, когато е запушена.Моите са нагънати и сраснали и ще ги оправят(каквото и да значи това) и ще ми надупчват яйчника ,за да образува фоликули.Може и да не ми е съвсем точна информацията, но това знам в общи линии
Ети благодаря. Звучи не особено приятно. На мен скоро ми правиха лапаротомия в Майчин дом и едната тръба я махнаха, другата е сраснала, нагъната и т.н. - нищо добро, но не ми предложиха пластика. Трябва да проверя. Ама защо ми се струва, че много трудно се наемат лекарите да правят тези операции. Желая ти успех и нека всичко мине без проблеми. И ти и всички сме си го заслужили.

Общи условия

Активация на акаунт