Ранички за детската градина

  • 3 856
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Раничките за ДГ аз всъщност не знам връщат ли ги през седмицата или не...ходи само за трети ден. Досега, понеже нямаше раница ('старата' е прибрана незнайно къде, иначе с нея щях), я пускам с малка раничка-овца, която едва събира водата...и си я взимам с нея на гърба. Но не видях другите деца с раници ли са или без Thinking

# 16
  • Мнения: 1 001
Ако хлапето се радва на раничката, то нея може да си я разнасяте всеки ден (носни кърпички, салфетки), а резервните дрехи да оставите в гардеробчето в подходяща торбичка (но не найлонова торба, че не се знае на кое дете каква идея може да му дойде). В нашата ясла "отказаха" пижамата  newsm78
Аз съм занесъл 10 литрово шише с вода (те си имали помпа) и ако друг родител не се "сети" ще го правя два пъти в седмицата. Не искам малкият да пие вода от чешмата, 0.5 литра не му стигат, а десетте не мога да ги "надпиша" само за него Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 847
Къде се продават малки ранички за малки дечица ?

Нашата е на "Габол", мисля че на доста места ги има - за момиченца са много красиви, на Стела е на тема принцеса, жабок за целуване, царски коронки и разни такива.

# 18
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Аз раницата я държа в къщи. Ако я оставя в шкафа, няма да има място за другите неща. Пълня я с резервни дрешки основно, които нареждам в гардеробчето и връщам раницата. Ако нещо  се  е изцапало- вземам и на другия ден нося друго. Бу, ако Мая иска, можете да запълните раничката  с някоя играчка Wink
 


Моя син е на 2 етаж - там родители не се качват и той сам си носи раницата - аз не мога да подреждам нещата, както я сложи - така. В петък винаги я прибираме. Но пантофите винаги стоят там, докато стане нужда се перат. Пижамите им стоят по леглата - май под възглавниците - но не съм сигурна. Носим и малка хавлиена кърпа за ръце. В петък той си натиква всичко в раницата и я сваля долу и съответно я поемам аз.

# 19
  • Мнения: 2 922
Ние не си носим раничка всеки ден.
Има си в дг една торбичка с дрешки и ако трябва подменям някоя.
Минерална вода носехме в яслата големи бутилки и то, когато ни призоват.
Засега в градината нищо не са искали.

# 20
  • Мнения: 1 001
... Вода не са искали и аз не съм се сетила да питам какво пият...
Ами ... чешмяна или ... от маркуч bowuu

... много и се радва, бил вече голям и ученик  Joy
А дали ще помогне да не плаче в момента на оставянето  newsm78

или може би това:
... стикери 3Д на жабчета... Много си харесва жабчетата и с голямо нетърпение чака да се залепят, подбира утре кое жабче ще се залепи и пр.

# 21
  • Мнения: 4 965
В нашата градина казаха, че зареждат вода и еднократни кърпи (т.е. не се искат от нас), но си имат едни малки ранички, в които ще слагам (от другата седмица) техните си шишета с вода, по 1 малко пакетче с мокри и по 1 със сухи кърпички, любимите кукли-бебета, връхна дрешка и гребенчета.
В гардеробчетата ще си имат торбички с по 2 комплекта дрешки (пълни комплекти - гащички, чорапки, панталонки, блузки и т.н.) + пантофки и пижамки.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И Самуил ходи от време на време с раница (един много смешен костенур, който си клати главата), но в нея той си слага разни неща. Понякога носи Мечо и той го чака в шкафчето.
Обикновено, когато взима раница, аз си слагам и мои неща вътре.  Blush Лаптопа, резервен чифт мои чорапи, че знае ли човек, еднолитрова бутилка вода и две тухли четворки. Поне той това твърди, че носи.  Laughing

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И ние сме с 2бр. раници  Mr. Green. Едната е в ДГ и е пълна с:
- 2бр. слипове;
- 2бр. потници;
- тениска;
- чорапи;
- анцунг;
Водата и пантофите са на рафтчето.

Другата раница е бившата на сестра му. Празна я слага на гръб и в колата с 300 зора я "забравя", преди да го заведем в детската.

# 24
  • Мнения: 8 505
Аз така или иначе се размотавам със своя раница.Ако се наложи да занеса нещо в яслата,слагам го в моята раница и го оставям в гардеробчето.Вода не искат да се носи.Нося резервна тениска/блуза/панталон ако се е омазала предния ден и са и облекли резервните,преди и памперси.
Нейната раница (не съм я купувала,подарък е) си стои вкъщи и от време на време се пъха нещо в нея и се разхожда по стаите.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Раничка носи едва сега от 2 седмици и то само защото е розова и симпатична и тя си я харесва. И носи в нея дъждобрана си + текущата играчка, книжка или каквото там е решила да мъкне за деня. Резервния чифт дрехи и пантофите си стоят в гардеробчето. И ще си стоят еднии същи до пролетта най-вероятно щото тя нито се мокри абе не се налага преобличане, ама да има...Вода не носим, щото имат машина в стаята.
Не виждам разумна причина да носи много неща всеки ден, и да и тежи на гърба.В първи клас ще мъкне.

# 26
  • Мнения: 7 263
И нашата раница "отива" в градината в понеделник и се "прибира" в петък. Вътре има резервни дрешки само. Играчки и книжки носим всеки ден и си ги връщаме, когато не ги забравим разбира се  hahaha hahaha hahaha.
За водата само да ви подскажа една идея - за големия син и ние носихме вода дълго време в градината, но все се случва някой ден да забравиш в суматохата. Затова като тръгна и малкия - купихме една помпа за вода / за големите шишета дето са по десет литра/ и така решихме проблема. Родителите се редуваме да купуваме вода, а може би и от детската градина купуват също - така че проблема с водопоя на питомците е решен. bowuu bowuu bowuu

Общи условия

Активация на акаунт