избор на отопление за спалня и детска

  • 5 804
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Доста се порових в темите за климатици, но така и не намерих отговор на въпросите си, та ще си позволя да ги задам. Тази зима ще се местим в нов апартамент и сега умуваме за избора на отопление. За хола решихме да е климатик, но за спалнята и детската доста се чудим. Смятах и там да слагаме климатици, но .. дали няма пък да е доста шумно. И детската и спалянта са по 12 кв. м. Ще съм благодрана за всяко мнение.

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
явно нямате тец щом мислиш за друг вид отопление. аз много харесвам конвекторните радиатори. страшно бързо затоплят и са икономични.

# 2
  • Мнения: 1 915
Конвекторните радиатори са за по-малка площ. Може би подово отопление.

# 3
  • Мнения: 581
За какво площ са конвекторните радиатори? Извинение към автора на темата, че питам и аз тука. Засега съм се спряла на камина Прити, но все още обикалям по магазините и обмислям вариант за отопление. newsm78

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Пред нас стои също въпросът за отопление на спалня. Спряхме се на конвекторни радиатори от типа на ADAX и AIRELEC. Те са с различна мощност, според кубатурата на помещението.
Мисля че за помещения, в които се спи не са подходящи климатици. За мен лично не шумът е проблем, а скритото течение, което създава един климатик.  Rolling Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
С две ръце съм за климатик.Кой климатик е шумен някой модел от преди десет години.Икономичен е,топли добре.Само гледайте да не духа срещу детето Peace

# 6
  • София/Перник
  • Мнения: 979
За да изчислиш мощността за отопление: на 1 кв.м. смяташ 100 вата. Това е приблизителната ориентировъчна схема. И на този принцип определят и конвекторните радиатори. Но те не мога да кажа, че са икономични! Ако е 1,2 кВ, ще си харчи 1,2 кВ. Ще постига икономия, ако работи постоянно. Но сметката ти за ток ще е определено по-висока, в сравнение с климатиците.

Ние лично - в дневната ще сме с климатик; в спалнята 12 кв.м. ще сме също с климатик, но подово-стенен (най-малкия модел е 25-ца и минималната му отоплителна мощност е 1 кВ, а харчи 0,24 кВ за целта). Този тип климатик, според мен, е най-подходящ за спалня; а в детската стая от 9 кв.м. ще сме с конвектор от 900 вата. Просто за там не излиза изгодно да се слага климатик, тъй като подовия е към 2 бона.

# 7
  • Мнения: 5 539
Определено за спалня конвекторът е по-добрият вариант. Ние сме с Адакс в спалнята и го пускаме само вечер на 20 градуса. Като загрее, изключва. Денем стои на 10 или 15 градуса, защото стаята не се ползва.
А за климатик... скъпите модели естествено са по-безшумни.  Но инвестицията е няколко пъти по-голяма, в сравнение с конвекторните радиатори. И въпреки това в началото ще чувате шума. Пък и аз лично не съм привърженик на разни въздушни течения над леглото ми Naughty
Конвекторните радиатори са за по-малка площ. Може би подово отопление.
Колко по-малка площ? 12 квадрата не е никак много. Нашата спалня е толкова и се затопля основно за 15-20 минути с конвектор.
А подовите отопления какви лами са... не е истина. Колко народ се излъга с тях навремето, когато токът беше 2 стотинки!

Помислете си добре. 1 Адакс ще ви струва под 200 лева, а един хубав климатик 6 пъти повече. Освен това комфортът е много по-голям с радиатор.

# 8
  • Мнения: 3 211
Определено за спалня конвекторът е по-добрият вариант. Ние сме с Адакс в спалнята и го пускаме само вечер на 20 градуса. Като загрее, изключва. Денем стои на 10 или 15 градуса, защото стаята не се ползва.
А за климатик... скъпите модели естествено са по-безшумни.  Но инвестицията е няколко пъти по-голяма, в сравнение с конвекторните радиатори. И въпреки това в началото ще чувате шума. Пък и аз лично не съм привърженик на разни въздушни течения над леглото ми Naughty
Конвекторните радиатори са за по-малка площ. Може би подово отопление.
Колко по-малка площ? 12 квадрата не е никак много. Нашата спалня е толкова и се затопля основно за 15-20 минути с конвектор.
А подовите отопления какви лами са... не е истина. Колко народ се излъга с тях навремето, когато токът беше 2 стотинки!

Помислете си добре. 1 Адакс ще ви струва под 200 лева, а един хубав климатик 6 пъти повече. Освен това комфортът е много по-голям с радиатор.
Двете ни спални са по 16кв.м. и са с Адакс. Пускаме го 15мин.преди лягане и веднага затопля всички.  И най-хубавото е, че не изсушават въздуха.

# 9
  • Мнения: 7 474
Ако имате пари за климатици, просто няма какво да го мислите. Новите климатици са много тихи , а и помислете за жегите лятото  Peace

# 10
  • Мнения: 1 547
Определено за спалня конвекторът е по-добрият вариант. Ние сме с Адакс в спалнята и го пускаме само вечер на 20 градуса. Като загрее, изключва. Денем стои на 10 или 15 градуса, защото стаята не се ползва.
А за климатик... скъпите модели естествено са по-безшумни.  Но инвестицията е няколко пъти по-голяма, в сравнение с конвекторните радиатори. И въпреки това в началото ще чувате шума. Пък и аз лично не съм привърженик на разни въздушни течения над леглото ми Naughty
Конвекторните радиатори са за по-малка площ. Може би подово отопление.
Колко по-малка площ? 12 квадрата не е никак много. Нашата спалня е толкова и се затопля основно за 15-20 минути с конвектор.
А подовите отопления какви лами са... не е истина. Колко народ се излъга с тях навремето, когато токът беше 2 стотинки!

Помислете си добре. 1 Адакс ще ви струва под 200 лева, а един хубав климатик 6 пъти повече. Освен това комфортът е много по-голям с радиатор.

Определено в спалнята ще монтираме конвектор за отопление. Обаче какво е Адаксnewsm78
И изобщо какъв конвектор?

# 11
# 12
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
Определено слагаме климатик.Така и лятото ще сме добре.

# 13
# 14
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз съм за конвекторните радиатори,много бързо стоплят,а иначе ползваме климатик в едната стая,а в другата радиатора.Доволна съм

Общи условия

Активация на акаунт