За пръв път след една реплика останах със зяпнала уста

  • 5 947
  • 57
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не знам,защо пускам темата,най-вероятно за да ми олекне.
До сега никой не си беше позволявал да коментира произхода на децата ми.Приятели,познати а и даже и непознати,които знаят,че дечицата ни са осиновени не са си позволявали да правят каквито и да е коментари до преди един час.Случайно срещаме наш познат на улицата и се заговарят със мъжът ми.Аз държах Преславка а Боби тичаше около мен.В един момент нашият познат изръси"Ама тя тази мома много дива"На което пък аз отговорих с усмивка"Прилича на баща си"
За репликата която ми каза след това ми идеше да му перна един в десятката.
"Много знаеш ти кой е баща и ами приказваш,че на баща си приличала"
За момент останах ама наистина със зяпнала уста.След кратко мълчание успях да промълвя"Как не знам-Ето го баща и и показах мъжът си който в този момент ровеше за нещо в колата"
Мислех,че съм подготвена за този тип реплики но се оказа,че не съм.
Никога не съм се интересувала от хорското мнение.Кажете момичета вие сблъсквали ли сте се със такива хора и ако е така,как реагирате?

# 1
  • Мнения: 295
Аз все още не съм се сблъсквала с  подобни реплики, но съм с малък стаж, тепърва ще стане година откакто сме заедно със сина ни. Много грозна реплика от страна на този човек. Знам, лесно е да се каже не обръщай внимание на хорската простотия, но какво друго остава в този момент. Това само показва какво е неговото ниво и доколко ви е добър познат. Слава Богу, че децата не са разбрали, защото ние като родители все някак ще го преживеем, но тяхната психика е друга. Мисля, че си дала най-правилният отговор в този момент. Целувки за теб и малките слънца, а ако можеш, игнорирай такива хора. Какво друго ни остава, след като така се изказва, означава, че понятие няма за какво става въпрос.

# 2
  • Мнения: 441
Аз в такима моменти се панирам и млъквам  и после в къщи ми иде на ума какво да отговоря и ме е яд newsm61

Знам колко боли като такава реплика е отправена към децата ти.

Не ми се е случвало, но сигурно ще има..

Мисля също, че каквото и подобаващо да отговориш на човек, от устата на който е излязла такава простотия, той няма да усети, няма да разбере.

Прегърни и целуни децата и да знаеш, че цялото богатство и любов са в ръцете ти. Не могат да ти стигнат пушека.

С теб съм Hug

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Много съжалявам, че се е случило.
Същевременно, не оправдавам човека, но просто си давам сметка, че този, комуто не е до главата, понякога не осмисля всички страни. Въпреки че, в случая, май е било злонамерено и с цел да засегне.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
  И аз като прочетох останах без думи!
Направо не ми се вярва, че има такива хора.
Дано да е от заплесия и да не си е премерил думите(защото говори преди да мисли), а не от лошотия(нарочно да ви засегне). Но при всички случаи аз бих прекратила всякакви контакти с него.

# 5
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не знам въпросният човек,дали го направи за да ме засегне или го каза от простотия,но определено не ми стана приятно.
Да уточня само,че с въпросният господин сме съседи.Познавам жена му познавам и децата му.Няколко пъти са идвали у дома на гости но след няколко гостувания спрях да контактувам с тях.
Просто от уважение,когато се срещнем сме на здрасти и здравей.
Сега като се замисля и върна лентата назад имам чувството,че не само той но и жена му е такава.
Малко се отклонявам от темата но искам да разкажа с няколко думи,защо съм стигнала до този извод.
Една сутрин се звъни рано,рано на вратата.Отварям и виждам жена му и двете му деца.Идвали ми на гости.Всички които му познават знаят,че съм гостоприемен човек и от къщи още никого не съм изгонила.
Ми посрещнах ги,нищо,че още и очите си не бях измила.На никого не му хрумна да се събуе,както на майката така и на децата.Направих забележка,направиха се,че не ме чуват.
Спомням си че имах някакъв сок от малини.Сипах им.По-голямото дете ми отправи критика заедно с въпрос"Аз не обичам сок от малини-Искам Кола"Казах,че в момента нямам."Ами иди да купиш" Shocked
Ще спестя подробностите.Ще кажа само,че въобще не я чувах какво ми говори а гледах по-малкото и дете как си беше вирнало краката с обувките и ми се престъргваше на холовата масичка.Направих забележка отново.Коментара на майката беше само"Не така мамо" и до там.
Та така мили момичета,от тук от там си вадя извода,че както мъжът така и жената или се правят на будали или наистина нямат ама абсолютно никакво сиво вещество в главите си.

# 6
  • София
  • Мнения: 478
То от описанието си личи, че става въпрос за хора без елементарна култура - както те самите, така и децата им съответно, които са плод на родителското "възпитание"... Така че по-добре не се връзвай на тъпите им коментари, със сигурност не са ти на нивото  Hug

# 7
  • Мнения: 341
Наистина е сътресение реакцията на твоя познат,но мисли по-философски.Може би го е направил не от лоши чувствства.Това самата ти можеш да прецениш,но аз с годините се научих на едно-онези нормални и естествени реплики,които се използват непрестанно("На кой си се метнал такъв?""Приличаш на..."и още иначе естествено звучащи такива) не са за нашия речник.
Хората,които знаят не винаги реагират адекватно като в случая и то не защото е искал да те обиди,а може би защото ние,които не крием и не се въздържаме сме ги предразположили и тях да говорят по-свободно в смисъл да не любезничат или да се замислят дали това ще те обиди или не.Друг е въпроса,че някои изпростяват(без извинение за определението  Wink ) в стремежа си да докажат колко нормално приемат фактите.Оф много сложно го написах,дано да си ме разбрала Ивка.Не обръщай внимание на думите,просто прецени сама дали човека заслужава твоето познанство и ако не-ти много добре можеш да се справиш с него. И на мен скоро ми казаха,че децата не са наши  ooooh! А аз отговорих-"Как да не са чии са?" и тогава разбрах,че не в лошия смисъл е казана репликата.Не искам да съм на мястото на този човек,така се притесни и сконфузи,че за малко да си развалим доброто познанство за една необмислена и изтървана дума със съвсем различно значение.
Децата са си наши и си приличат на нас,но...това си го знаем само ние,нашите близки и хората които не са запознати  Wink
И ще си позволя една поправка-дъщеря ти не прилича на баща си  no прилича на теб  smile3521
Много целувки на сладурите!!!!  love001

# 8
  • Мнения: 1 493
"За съжаление, простотията не расте по дърветата, а по хората !" - така казваше баба ми , лека й пръст !

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Жалко за този човек, жалко...Да нямаш елементарно чувство за такт си е за съжаление...

Не съм имала такъв случай досега. Напротив, всичките ни познати казват, че Дени прилича по характер на мен и по външност на Васи, което си е жива истина. Никой не си е позволявал да коментира коя и родена от мен и коя не. Ама нека се пробва... Wink

# 10
  • Мнения: 358
тепърва ще се сблъскваме с такиа хора. нетрябва да ги оправдаваме че от простотия са казали това. и човек с елементарна култура знае че това е въпрос който само ако ти решиш можеш да обсъждаш. за съжаление такива сюрпризи ги поднасят винаги близки хора. Нищо друго не ми остава да пиша освен - давай и ти с рогите напред и следващия път го попитай сигурен ли е той че е баща на децата си.

# 11
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Момичета благодаря на вси(ки ви за успокоителните думи.Днес съм по-спокойна само дето ме е яд,че не успях да реагирам адекватно и да го поставя на място.
kremmyТова за приликата.Аз като казах,че прилича на баща си,имах предвид по-характер. Laughing
По-красота и външност приличат и двамата на мен. Embarassed Mr. GreenПо характер и инат изцяло приличат на баща си. Joy

# 12
  • Мнения: 171
Ivka, просто незнам какво да кажа, освен че вчера и аз изпаднах в подобна ситуация с братът на бабата на моя мъж, който ни срещна случайно и казва на мъжа ми: " Любчо, кое е това момченце бе", а мъжо казва: " нашето, това е синът ми" и следва " Как сина ти бе Любчо като жена ти не е забременявала?". Днес сутринта рано, рано звъни баба му на мъжа ми да ни каже че въпросния чичо, снощи е пропътувал 40км. до селото им за да пита сестра си откъде ние с Любчо сме взели това момченце. Вече сигурно е спокоен като е информиран и снощи е спал добре. Не се засегнах особено, просто се ядосвах на себеси, че неможах да отреагирам навреме и да му обясня как се става татко без жена ти да е бременна.

# 13
  • Мнения: 7 263
"За съжаление, простотията не расте по дърветата, а по хората !" - така казваше баба ми , лека й пръст !

За жалост си абсолютно права!!!


Ивче не се впрягай - ти си много повече майка на своите деца, отколкото  въпросната ти съседка - особено от това, което прочетох за "гостуването" им у вас.
Аз ако съм на теб повече няма да ги каня в къща та си - да си мислят каквото щат. Не си длъжна никому.
Я целуни сладурите и не си го слагай на сърце!!!
И веднъж от нас ги целуни! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

п.с. между другото - ние с мъжът ми примерно често се шегуваме относно нашите деца - че никога не се знае кой е бащата и че не е сигурно кой е той .... и все от сорта неща / само за хората които не ме познават - защото често пиша тук - децата ми са си мои и на съпруга ми не са осиновени - може би и затова с лесна ръка си правим този майтап/. Но предполагам, че ти си усетила нещо в начина, по който са били казани думите

# 14
  • Мнения: 7 263
"За съжаление, простотията не расте по дърветата, а по хората !" - така казваше баба ми , лека й пръст !

За жалост си абсолютно права!!!


Ивче не се впрягай - ти си много повече майка на своите деца, отколкото  въпросната ти съседка - особено от това, което прочетох за "гостуването" им у вас.
Аз ако съм на теб повече няма да ги каня в къща та си - да си мислят каквото щат. Не си длъжна никому.
Я целуни сладурите и не си го слагай на сърце!!!
И веднъж от нас ги целуни! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

п.с. между другото - ние с мъжът ми примерно често се шегуваме относно нашите деца - че никога не се знае кой е бащата и че не е сигурно кой е той .... и все от сорта неща / само за хората които не ме познават - защото често пиша тук - децата ми са си мои и на съпруга ми не са осиновени - може би и затова с лесна ръка си правим този майтап/. Но предполагам, че ти си усетила нещо в начина, по който са били казани думите


Тонни - и за теб важи същото, което казах и на Ивка /все пак с нея се знаем по-отдавна и затова си позволявам повече неща да и кажа.
Но и на теб ще дам един съвет - другия път като ти зададат такъв въпрос - кажи точно това което си мислиш ама без грам да ти пука.
Защото хора като вас са достойни в решението си да дадат любов и топлина. И най-малко подобни персони като въпросния "чичо" имат право да ви коментират.
Обичайте хлапетата си и нека щастието да е винаги с вас!
Другото е без значение  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт