Дренки

  • 3 862
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте Мами, нов член съм на форума, но Ви чета почти всеки ден. Донесоха ми малко дренки, но незнам какво да ги правя. Дайте идеи.

# 1
# 2
  • Мнения: 23
Pep-4o благодаря ти! Проблема при мен е, че дренките са не повече от 0.5кг. Ако ги претрия през гевгир и след това им добавя захар и запечатам - какво ли ще стане? Трябва ли да ги варя предварително, да ги стерилизирам бурканчетата след това?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 556
Ами аз не знам ...много ли са кисели.., като са толкова малко, що не ги ползваш в един сладкиш, вместо вишни например Thinking Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 086
ами както са така сурови ще ти е трудно да ги претриеш - твърди са.
Пък и малко количество е - какво ще си играеш в буркани. Свари ги на сок/сироп с 2л вода и приблизително 12-14 с л захар - да поврат около 30 мин. След това прецеди сока и ако все пак искаш - напълни в малки бурканчето от пюре, или малки бутилки и стерилизирай.
ако искаш - направо сложи по няколко дренки в бурканче от пюре - 2 пръста на дъното, 2 лъжици захар, допълни с вода и пак стерилизирай.

Или ги сложи да изсъхнат на сянка, на хартия и когато ти потрябваш сваряваш малко от тях и  ползваш сока по предназначение

Абе най-добре свари и пийте сока сега (само да не ви хване з***к  Embarassed )

# 5
  • Мнения: 23
Благодаря на всички Ви!

Общи условия

Активация на акаунт