Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Малката на 1.3г. отказва да яде с лъжичка,като е затворила   устата и не ще.Какво ли не направих,вече само на челна стойка не застанах,та дано хапне поне един път от супата ,попарата,кисела и т.н,което и взимах от млечната кухня.
Спрях да взимам храна от там,защото я изхвърлям,цяла недокосната.
Започнах да и приготвям храната в къщи, еми не ще и това си е.
Тя още от самото начало си беше претенциозна към храната  и едвам съм я приучила на режим на хранене.И известно време всичко беше ок,докато не отидохме на почивка без нея.Оставихме я при свеки.Като се върнахме,тя ни каза,че малката е яла само АМ и вафли!? и неискала друго.побеснях #Cussing out
Беше и развалила целия режим.
Моля ви кажете ми какво да правя,за да я науча да се храни нормално?
Не ми се ще да я оставя да гладува,защото става нервна и не спира да плаче,докато не и дам АМ.При опит да и дам нещо друго,започва страшен рев,изпъване,започвам да я залъгвам и ако успея да и дам да лапне тя моментално го изплюва и аз се отказвам.
Ако можете да ми дадете съвет,ще ви бъда благодарна.
Цитирай

Белгия/София

Не ти се ще, но я остави няколко пъти хубаво да изгладнее и ще прояде. От циркове, насилване и преследване с лъжицата само ще загубите и двете  Peace
Цитирай

Блонди благодаря ти за отговора. bouquet
 Малкия звяр яде сутринта в 8.00 до сега/преди да заспи/не пожела да хапне нищо.Сложих я гладна да спи като се събуди ще видим резултата.
 Макар че доколко си познавам инатчето нищо няма да постигна,ама вече се навих да опитам.
Стискайте палци да ми издържат нервите.
Цитирай

Белгия/София

Злояди деца не се раждат. Те стават такива от две предпоставки - ранно захранване и насилване. Няма дете, което да се остави да умре от глад - рано или късно ще поиска да яде. От теб зависи кога и как. Спираш сладките неща, предлагаш нещо - не го иска - прибираш го и НЕ  предлагаш друго. След известно време пак предлагаш и така. Просто никакво насилване и ще стане, не бой се, и да постои гладна няколко дни, нищо няма да й стане  Peace
Цитирай

Блонди още веднъж благодаря ти   bouquet
Толкова съм притеснена,защото тя си е слабичка,честно изпитвам угризения да я оставям гладна.
Не съм я захранила рано. Но проблемите ни започнаха точно от захранването,по съвет на педито я захраних с плодово пюре.Постепенно взех да включвам зеленчуково и местно.
Но тя въобще не искаше да яде пюрета. Само плодовите.
Бях се видяла в чудо.
Записах я на млечна кухня - беше на около 10 месеца-трудно,но привикнахме на режим и детето си изяждаше всичко.
Но сега,отказва да яде всичко,което и давам с лъжичка,дори и десертите.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.