Определете какъв ще е цветът на очите на бебето?

  • 9 879
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
Предлагам ви линк към един английски сайт, на който можете да видите какъв цвят е най-вероятно да имат очите на вашите деца. Изчисленията се правят по наследствени признаци като се посочват цвета на очите на майката и бащата и съответно на техните родители и се получава някакво процентно съотношение. Има и много интересно научно обяснение за наследствеността и за това как точно се определя цвета генетично.
Вижте го тук и дано да ви е интересно:

http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eyecalculator.html

# 1
  • София
  • Мнения: 35 812
Супер!
Благодаря ти   bouquet

# 2
  • Мнения: 5 391
Ами при нас не съвпада, т.е би трябвало детето ми 88% да е с кафеви очи, 7% със зелени и 4& със сини.Той е със сини Peace

# 3
  • Мнения: 8 917
Не позна за Гери Wink

# 4
  • Мнения: 1 029
Ами при нас не съвпада, т.е би трябвало детето ми 88% да е с кафеви очи, 7% със зелени и 4& със сини.Той е със сини Peace


Не знам защо, при положение, че се основава на научни изследвания на наследствеността. Но честно казано и при мъжа ми се разминава - при него се получава 100% кафяви, а той е със зеленикави.
Само да уточня, че това sibling, което се появява в долния ред при цвета на вашите очи или на половинката ви означава брат или сестра (аз поне не знаех, докато не попитах). Ако имате такъв с посочения цвят трябва да потвърдите, това би променило процента в полза на един или друг цвят.

# 5
  • Мнения: 5 391
Да, аз там промених, защото мислех че означава дали някой друг в рода освен моите, неговите родители и ние има сини или зелени очи.И май не съм се изразила точно, не че не позна, просто сина ми е уловил някакъв далечен ген и е влязъл в малките 4% Grinning

# 6
  • Мнения: 202
При мен показа 11.2% -сини , 38.7% - зелени , 50.0% - кафяви.Ина е със сини очи.Най-малкия процент е надделял.Нито аз,нито мъжът ми сме синеоки.Дядото и двете лели по бащина линия са синеоки и малката се е метнала на тях.

# 7
  • Мнения: 8 917
Ами при нас не съвпада, т.е би трябвало детето ми 88% да е с кафеви очи, 7% със зелени и 4& със сини.Той е със сини Peace


Не знам защо, при положение, че се основава на научни изследвания на наследствеността. Но честно казано и при мъжа ми се разминава - при него се получава 100% кафяви, а той е със зеленикави.
Само да уточня, че това sibling, което се появява в долния ред при цвета на вашите очи или на половинката ви означава брат или сестра (аз поне не знаех, докато не попитах). Ако имате такъв с посочения цвят трябва да потвърдите, това би променило процента в полза на един или друг цвят.

Може да улучи следващото /живот и здраве Mr. Green/ Mr. Green  bouquet

# 8
  • Мнения: 748
е нали в другата тема се обсъждаше, че този тест е по опростения модел и в такъв случай е нормално да има % грешки.

# 9
  • Мнения: 46 434
... сина ми е уловил някакъв далечен ген и е влязъл в малките 4% Grinning

А дъщеря ми влиза в 2.8%  Laughing
Така е, защото сините очи в нашия род идват от бабите и дядовците ни, а не от моите родители и тези на мъжа ми Grinning

# 10
  • Мнения: 5 026
 Интересно! Излиза ни 50% кафеви очи и бебе е с такива. Живот и здраве за второто имаме 20% шанс да е със сини!

# 11
  • Мнения: 111
Аз го правих този тест и в предишната тема и сега пак, но нещо не мога да се ориентирам  Embarassed.Аз съм с пъстри очи, баща ми и свекърва ми също, а там при избор на цвят има само или кафяви или зелени.Да не би да има и някаква друга настройка, пък да не съм видяла  newsm78?Иначе на мойта щерка очите са й още неопределен сиво-син цвят, ама ей така от любопитство исках да видя какви резултати ще излезнат.  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 986
 Аз още не зная моето детенце с какви очи ще бъде Wink,но изчислих за мен-по-големият процент показва,че би трябвало да съм с кафеви очи,но аз съм със сини Crazy

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
на мен точно го изчисли

# 14
  • Мнения: 47 888
и моите родители са с пъстри очи,аз ги писах за зелени,ама няма гляма разлика,защото ако ги пиша кафяви още по-малък ни е % за сини очи Sad(в двата рода само аз съм със сини очи)
и двете ми деца са със кафяви очи,позна ми Wink

Общи условия

Активация на акаунт