Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 77 отговора

София

Ей значи от 1 час се опитвам да приспя детето и вселената е срещу мен. Вече мноооого ми писна.
1.съседът ми вече 3 месеца прави ремонт с къртене, бутане на стени, смяна на водопровод и пр. днес си е викнал водопроводчик да му реже тръбите точно между 2 и 4.
2.срещу нас на 3 метра от спалнята има строеж, на който в момента през една пластмасова тръба изхвърлят от 5 етаж строителни отпадъци - парчета от тухла, цимент, пясък и какво ли още не.и това нещо като падне на земята вдига огромен облак прах, а шума е убийствен
3.още два апартамента в блока се ремонтират.
4.на два блока до нас им правят изолации и дупчат с бормашините по цял ден
5.на трети блок до нас правят таванските пмещения на апартамент и е невъобразим шум
6.като тръгна с количката за парка минавам покрай още два блока, на които правят изолация и всичкия прах е върху главите ни щото не им пука че минават хора
7.като отидем в парка, правят някакви жалки опита да събират боклуците с един багер и един камион отпреди войната, които бълват адски дим на нафта и бучат като реактивни самолети. а въпросният боклук се изнася веднъж седмично от едни огромни контейнери, които са от мрежа и вътре боклука ферментира цяла седмица, а имаш възможност и да се наслаждаваш на красотата на този процес, после всичко това струпват на една по-крайна поляна и го извозват кой знае кога.

Ако реша да се спася при наште, няма как, ново 20 - строеж точно срещу тяхната кооперация на етап изкопаване на дупка, и това на улица, на която като малки сме играли федербал и часове наред кола не минаваше, а сега е като Цариградско шосе. в крайна сметка нашите не издържаха, продадоха си апартамента и заминават да живеят на 30 км. от София. Аз също бих заминала, ако на мъж ми работата не му беше тук. И като капак на всичко имам дете, което спи като заек и при най-малкия шум подскача и това след 1 час приспиване. Напарво съм извън кожата си вече, баси гадния град.
Цитирай

София - Овча купел 1

Напълно съм съгласна. За съжаление София е най- неподходящия град за семейни с малки деца. Няма спокойствие, мръсно е навсякъде, шумно и пренаселено. В момента в който имаме възможност за работа и реализация в друг град, няма да останем и секунда пове4е. В цивилизованите държави никой не живее в ситито, а в предградията, хората знаят кое е добро за тях.
Цитирай

София

Разбирам те напълно Confused, нищо не остана от тихите и спокойни улици, на които си играеехме като деца...така ми е мъчно, толкова обичам родния си град...за съжаление не мога да го позная вече
Цитирай

София

, нищо не остана от тихите и спокойни улици, на които си играеехме като деца...

Наскоро изведох детето в градинката при нашите, където играехме като малки, нито една катерушка не беше останала, нямаше и една кофа и съответно земята беше осеяна с фасове, хартии, пликчета, кутии от цигари, тук-там презервативи, буквално боклуци до глезените. Пейките-обрасли с шубраци и не можеш да седнеш, и като капак на всичко на улицата пред градинката две коли се удариха, понеже се получава един малък завой и някакъв пикльо с колата на баща си , караше с мръсна газ и цапна другата кола челно. Секунди преди това на същото място минаха няколко деца с колелета, а зад другата кола една майка буташе количка. Бях с баща ми, той отиде да се кара с малкия, но съотвено той му тегли една майна и отпраши нанякъде без един фар.
Цитирай

Cape Town

На всички им е писнало! "Расте но не старее" с около 10-15 000 ново-софиянци годишно.
Цитирай

София

Извинете!

Това е поредната тема "Писна ми..." касаеща София и строежите! Наистина, изпитвате ли удовлетворение, ако още 20 потребители поклатят глава в такт с вашата? Дали няма нещо по-продуктивно от това - например тема, в която да се дават мнения за

3 стъпки, които можем да направим за да живеем добре поне със себе си? - по тази тема предложенията ми са:
 - отиди с бебето до съседа във вашия вход и съседите от блока с ремонтите. Сигурна съм, че като те видят с детето (е, можеш и да го оставиш на някого, не е задължително да го носиш, ако има на кого да разчиташ) ще спрат поне до 4 часа следобед
 - открий друг маршрут към парка, може и по-заобиколен, но по-чист да е - нищо че се върви повече, нали на разходка отивате
 - открий най-тихото място (стая) в апартамента (предвид ремонтите около блока) и премести кътчето за спане на детето там. Явно строежите няма да приключат тези дни. Можеш да пускаш и музика докато детето се унася. Би трябвало да чува нея малко повече, отколкото шума идващ от затворените прозорци
Цитирай

София

Не се учудвам въобще, градинката на Св.  Троица е в същото състояние...преди имаше езеро с рибки, пеики на всяка алея... сега дори чешмичката не работи - махнали са я.
Мръсотия, гамени, наркомани - никакво удоволствие от разходката, едно единствено заведение и то с безбожни цени Confused
Цитирай

София

Валентина, явно не си се сблъсквала с такива проблеми, но все пак благодаря за съвета.
Цитирай

Fight club

На всички им е писнало! "Расте но не старее" с около 10-15 000 ново-софиянци годишно.
Почна се...  Mr. Green
Цитирай

Sofiа

Валентина, явно не си се сблъсквала с такива проблеми, но все пак благодаря за съвета.
Едава ли са я подминали, всъщност едва ли има софиянец, който да не се е сблъсквал с такива проблеми.
Просто иска да каже, че нищо няма да се промени докато ти стоиш и чакаш сам да се промени. Или действаш по някакъв начин за да го предотвратиш или си търсиш начин да се спасяваш.
Цитирай

Ами преместете се в провинцията, тя опустява с 10-15 000 калпака годишно, тихо, спокойно, евтинко...
Цитирай

Абсурдистан

Извинете!

Това е поредната тема "Писна ми..." касаеща София и строежите! Наистина, изпитвате ли удовлетворение, ако още 20 потребители поклатят глава в такт с вашата? Дали няма нещо по-продуктивно от това - например тема, в която да се дават мнения за

3 стъпки, които можем да направим за да живеем добре поне със себе си? - по тази тема предложенията ми са:
 - отиди с бебето до съседа във вашия вход и съседите от блока с ремонтите. Сигурна съм, че като те видят с детето (е, можеш и да го оставиш на някого, не е задължително да го носиш, ако има на кого да разчиташ) ще спрат поне до 4 часа следобед
 - открий друг маршрут към парка, може и по-заобиколен, но по-чист да е - нищо че се върви повече, нали на разходка отивате
 - открий най-тихото място (стая) в апартамента (предвид ремонтите около блока) и премести кътчето за спане на детето там. Явно строежите няма да приключат тези дни. Можеш да пускаш и музика докато детето се унася. Би трябвало да чува нея малко повече, отколкото шума идващ от затворените прозорци

Smile))
Дааа, много добре казано, но на практика напълно неприложимо. Или по-точно приложимо, но без никакъв ефект.

Цитирай

София

Извинете!

Валка, това драга моя е ЗАОБИКАЛЯНЕ на проблема, а не решаване. Да имаш идеи за решаването му??? Ако нямаш по-добре си трай, щото пък ми писна от такива като теб, които ми казват и натякват да престана да се оплаквам. Щото няма да престана!!! И щото ми е писнало наистина!! И съм мноооо нервна....  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Цитирай

Плевен

Всички, които имат идеи за околната среда, междублоковите пространства, подлезите, спрелите по улиците и тротоарите коли - заповядайте в темата "НБМ- ...инициативИ" - закована е в настоящи и бъдещи майки... Както някои от вас са разбрали - подготвя се кръгла маса по тези и други проблеми под егидата на Президента...все още не е късно да дадете предложение, мнение, да споделите нещо, надяваме се и да бъдете конструктивни...

На мен ми предстои скоро да се присъединя към тълпата в Сф и никак не ми се нрави, даже ми се плаче, ама.... нямам повече какво да кажа...
Цитирай

София

Извинете!

-да знаят, че имам бебе и въпреки това казват сори ремонта трябва да се направи, а и мислиш ли сериозно, че заради мен ще спрат
 - маршрута ни към парка минава по две успоредни улици или тази с ремонтите или тази с колите през 1 секунда, отбиващи от цариградско
 - няма най-тихо място в апартамента, като съседния е по цялата дължина на нашия, а и под нас също правят ремонт

и да става ми по-леко като си излея яда тук и споделя иначе защо ще го правя?

Освен това Валентина, досега един пост не съм прочела от теб, в който да няма заяждане, а на теб става ли ти по-леко като си изливаш агресията тук?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 77 отговора