Рожден ден в градината

  • 741
  • 6
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Мами,

Как празнуват Рождените дни в детските градини, където ходят вашите деца. Само когато рождения ден е през седмицата ли се отбелязва и в градината или може и ден-два след това/в нашия случай РД е в събота, но се чудя за понеделник...в градината/. Какво подготвяте за почерпка - в нашата градина ми казаха само това което е разрешено за закуска - хляб, кашкавал, плодове и зеленчуци - което малко ме озадачи.
Споделете моля, защото с тати-то сме изпаднали в една чуденка какво и как да правим за градината...

Поздрави,  bouquet
dezita

# 1
  • Мнения: 3 491
Може ми зависи от мястото. При нас традиционно се използват едни малки пастички, cup-cakes, понякога детските градини държат да са купени от магазин, не домашно приготвени.

# 2
Привет Simple Smile Аз за рождения ден на дъщеря ми попитах предварително учителката и директорката дали мога да занеса нормален си CAKE за рожден ден- те казаха по-добре CUP CAKE. Да но моята кукла иска да духа свещичките : и казах ми аз вече сам й апоръчала тортата; те ми отговориха: ако може да е нараязана преди да я донеса в училището. Нямаше проблеми - аз само това и чаках : тортата я нарязах на 9 парчета (колкото бяха децата този ден - взех списъка с именат от 'госпожа' учителката предишния ден, направихме гифт багс за всички хлапета + 2 екстра за всеки случай).. Бях се приготвила: пластмасови чинийки, малки пластмасови вилички, салфетки и мнoгoоооооо WIPES  Simple Smile ... Отидохме цялта фамилия общо взето: пяха и песнички за happy биртдай, духа свещички, снимахме се Simple Smile, тя си раздаде подаръчета (дойдоха и +2 др. дечица - сестрцихе на едно детет от групата и едно момченце дете на едната учителка, всички я прегърнаха .. беше супер Simple Smile А тя разкаваше за Happy To You 1 седмция след това Simple Smile Тъй че питай във вашето училище дали можеш да нaпрaвиш като party - за 10 мин МАКСИМУм Simple Smile Те малките хлапетии колко могат да стоят мирно Simple Smile Упсех Simple Smile

PS: AZ ostavih tortata za cjalata gradina - te sa dali posle na vsichki deca ot vsichki grupi , i uchitelkite sa se pocherpili i az bjha super dovolna i te Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 526
Тук първо се съгласуваме с учителката и този ден рожденика е крал( съответно кралица). Слагат му корона или венец от цветя( по избор на детето) и цял ден решава на какви игри ще играят,вътре или на двора на градината, дали и с какви бой ще рисуват, пластелини, разказване на приказки, нижат гердани...  хубаво е, че на детето се дава свобода( но има граници разбира се) и избор. Всички деца му рисуват рисунки и му правят албум. Носим балони, торта, сокчета и подаръчета за всички деца. От градината пък получаваме един голям подарък. Въобще много е весело и приятно. Детето се чувства важно и специално. Определено е запомнящо се преживяване!

# 4
  • Мнения: 11 306
Ти изобщо ли питаш или конкретно за Германия?
Защото в детската градина, която посещават(ха) моите деца, обичая е да е празнува на деня, но при обстоятелства болест, почивни дни или други непредвидими фактори, може да бъде празнуван и седмица по-късно дори.
При нас е според уговорката какво да носим за почерпка. Последно за щерката носих малки сладоледи на клечка, че беше в най-големия пек и децата бяха много щастливи и омазани до ушите със сметана и шоколад.
Пеят песничка, организират игра в кръг и коронясват рожденника.
Накрая има малък подарък от възпитателките. Пазим си ги всичките и с голяма гордост си ги показва ако я питат.
Сина има засега само един подарък, но ще има още няколко, докато стане време за училище.

Забравих да уточня, че съм приготвяла сладкиши, торти или мъфини (освен сладоледа).
Явно зависи от градината.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 11:55 от Вечерница

# 5
  • Мнения: 4 629
Най-добре е да питаш учителката и с нея да се разберете кога и какво точно да занесеш за почерпка.

Сина ми наскоро имаше имен ден и занесохме сладолед и плодове за децата и торта за учителките

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Групата на моя синковец тази година получи от нас плодове, а за възпитателките имаше сладкиш. Детето получава малко подаръче, иначе как са празнували вътре не знам. То и 1-годишни колко ли могат да осъзнаят какво става... Party

Общи условия

Активация на акаунт