Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора

varna/софия

да обменим малко опит, защото моя малък човек се мъчи и не мога да го гледам повече така милинкия cry
Цитирай

Ами много гаден период беше-само като се сетя и направооооооооооо
Опитахме какво ли не-капки,затопляне на коремчето и т.н. , но само носенето на ръце обърнат с лице към земята и коремчето му се пада точно на дланта на едната ръка ни спасяваше и заспиваше.И то от време на време ....
Цитирай

ГО

Мога да кажа,че не сме имали колики.Помагаше ни само чая на Хип и капките Саб Симплекс.
Цитирай

Varna

Затопляхме му коремчето, това помагаше най-много  Confused
Цитирай

София

Най-много ми помогна лефакс - пресече ги от първия ден. За съжаление не се продава в България. Имахме само една опаковка и като свърши пробвах саб симплекс и еспумизан, като вторите ни подеистваха значително по добре. Помагаше също гушкането с коремчето към мен - за да се затопли. Има и един от бабините методи - Изстискваш сок от праз, първия ден даваш една лъжичка примесена с кърма, втория - две и така до четвъртия ден - съответно четири лъжички. Аз лично не съм го пробвала , Марти почти не плачеше, но на бебчето на моята кумица му пресичаше коликите за около две седмици и после пак му даваше. Ако коликите спрат примерно на втория ден не е нужно да се продължава четири дни. Успех  Peace
Цитирай

В.Търново

Пазя строга диета, давах капки Саб и чай пия. Не сме имали повече от 3-4 кризи до сега. Надявам се това да е било, и скоро да мога да си хапвам и пиивам вс. Mr. Green
Цитирай

стара загора

Еспумизан- само те ни помогнаха Peace
Цитирай

С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!

Давах еспумизан и правех масаж на корема.
Цитирай

София

Нищо не ни помага все още Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad, вече нямам сили...
Най-много ми помогна лефакс - пресече ги от първия ден. За съжаление не се продава в България. Имахме само една опаковка и като свърши пробвах саб симплекс и еспумизан, като вторите ни подеистваха значително по добре. Помагаше също гушкането с коремчето към мен - за да се затопли. Има и един от бабините методи - Изстискваш сок от праз, първия ден даваш една лъжичка примесена с кърма, втория - две и така до четвъртия ден - съответно четири лъжички. Аз лично не съм го пробвала , Марти почти не плачеше, но на бебчето на моята кумица му пресичаше коликите за около две седмици и после пак му даваше. Ако коликите спрат примерно на втория ден не е нужно да се продължава четири дни. Успех  Peace
Моля ти сподели как точно става този сок, как се приготвя....щом и индийското орехче не помага.... Confused
Цитирай

София

Саб Симплекс ни помогна  Peace
Цитирай

Най-много помагаше затопляне на кормчето - донесоха ми от чужбина една силиконова грейка, която се затопля леко в микровълновата и се поставя на коремчето. Друго, което много помагаше, беше да носим бебка в поза "тигър на дърво" - бебето се гушка, като лежи по коремче върху ръката на гушкащия, бузката му е под лакътя, а дланта на гушкащия леко притиска коремчето.
Мацки, не си правете експерименти с индийски орехчета и т.н. Индийското орехче е опиат и ако не се прецени добре дозата, може да стане голяма беля.
Цитирай

София

С Еспумизан,чайчето на Хип,масажи,затопляне на коремчето със сешоар и мнооого гушкане  Smile
Цитирай

Sofia

Probvai s kapkite Infakol, na nasheto bebche mu pomognaha mn.
Цитирай

Stara Zagora, BG Sindelfingen, DE

Еспумизана беше достатъчно ефикасен за дъщерята.
Давах й по малко чайче против колики,но не върши кой знае каква работа,освен да й действа слабително.
Цитирай

София, център

1. На сушилнята ( ние слагахме Мария върху сушилнята в банята и я пускахме- тя затопля помещението, леко вибрира, издава еднотипен успокояващ шум  и овлажнява въздуха...нямаше и 5 минути и най-жестоките колики утихваха в съня и...)

2.Еспумизан (Инфакол )

3.Сешоар

4.Масаж

5.По корем на леглото

6.Вързвах си един шал ( с малко вълна в състава )на врата и тя висеше на него ( не пада бебето спокойно...главата му е толкова тежка, че виси като чувал с картофи Laughing и спи даже )
« Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 00:32 от adiland »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора