Увеличен тимус при бебе

  • 8 821
  • 8
  •   1
Отговори
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Някой от вас знае ли за какво става въпрос. Преди дни се разкашляхме и отидохме на лекар. Направиха на Марти снимка, дробчето и е чисто но ми казаха че има увеличен тимос /някаква жлеза/. Казаха ми че това било често срещано при бебета и с напредване на възраста това ще изчезне. Този тумос изграждал имунитета на детето, и когато е увеличен това означавало че бебка ще е с намален имунитет и много бързо ще хваща разни болести.
Моля ви ако някой знае нещо по въпроса да пише, много ще съм ви благодарна.

# 1
  • Мнения: 268
И моето дете е с такова увеличение на жлезата.
Беше на възрастта на твоето, когато го снимаха на рентген и я  видяха. Сега е на 2г. и 1м. и все още му е увеличена  Sad
За боледуването не знам каква роля играе, но детето си похърква редовно. Cry

# 2
  • Мнения: 285
Това което аз знам от детето на моя приятелка е, че на латински тази незакърняла жлеза се отбелязва с тимос лимфатикус. По принцип е жлеза която трябва да закърнее в утробата, но се случва и това, което са ви казали и на вас докторите. Дъщеричката на приятелката ми е вече втори клас и със сигурност мога да кажа, че не е боледувала повече от другите деца. Всъщност докторката която и откри причината за неприятното похъркване още докато беше новородено бебче, обясни, че страшното е само свиренето което се чува като звук за родителите....не било основания за други притеснения, детето не се измъчвало. Яна е едно прекрасно дете, много жизнено, енергично и палаво Simple Smile
Това зная аз, дано съм ти била полезна!
Весели и щастливи празници! Simple Smile

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Благодаря ви за бързите отговори, малко ме поуспокоихте. Дано всичко е наред с децата ни, пожелавам ви Весела Коледа и само усмивки през новата година Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 3 042
За пръв път чувам за този тимос Neutral Face Ина, мерси за подробната инфо. А може ли това похъркване да се коригира в по-късна възраст?

# 5
А може ли да ми кажете къде се намира тази тимусна жлеза?

# 6
  • Мнения: 2 006
Ì на Алекс на снимката се видя увеличен тимус, но няколкото доктора с които се консултирах казаха, че е нормално при малки деца Thinking

# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моят син се роди с много нисък имунитет и беше много зле към 6 м прогнозите бяха просто ужасни, а беше с хъркане  от 25ден и все викаха задна хрема и го побъркаха от капки и антибиотици. не оздравяваше и влязохме в болница два пъти последния му правиха снимка и казаха 4е тимуса му е огромен и при4ината за слабия имунитет е това и по4наха терапия със стимуланти до 5 г, но хъркането си остана; после и трета вадихме, абе лесно се разхремва, по- алреги4ен е и трудно диша но заради изродената лигавица от некадърно изписаните капки.порасна дай боже да е все по -здрав.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 525
И моят син е с увеличен тимус сега е на 2г.9м.Не мога да кажа,че е по-болнав,но пък е наистина алергичен.И аз се притеснявам ,защото така и никой не ми обясни нищо само ми казаха като стане на 5 год. да направим пак снимка и да се види дали е намалял въпросния тимус.

Общи условия

Активация на акаунт