Плодово пюре на Хаме или Хип за тримесечно бебе

  • 1 450
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте,моята госпожица вече стана на три месеца,педиатърката ми  каза да й давам плодово пюре вместо сок за да може да свикне с по твърда консистенция.Въпроса ми е дали мога да  ползвам пюретата на хип и хаме,иска ми се да й давам от тях,но те са за бебетата над четвъртия месец.  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 299
,но те са за бебетата над четвъртия месец.  bouquet
Така е, защото няма пюрета за 3 месечни бебета Wink Питай педиатърката си, от къде да вземеш за 3 месечни  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 790
И след като я питаш педиатърката, откъде да вземеш пюретата, вземи я смени с някоя, която поне чете и се образова.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз бих те посъветвала да изчакаш.  smile3528Има много статии по въпроса за захранването, виж в търсачката.
Аз също не послушах нашата педиатърка а изчаках!  ideauu

# 4
  • София
  • Мнения: 1 457
,но те са за бебетата над четвъртия месец.  bouquet
Така е, защото няма пюрета за 3 месечни бебета Wink Питай педиатърката си, от къде да вземеш за 3 месечни  Mr. Green
По-добре не я питай, че да не ти каже Ганчев  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Не бързай още с пюретата. Нека бебчето да стане поне на 4 месеца. Дотогава спокойно и ти, и то можете да си живеете само с АМ.

# 6
  • Мнения: 7 803
,но те са за бебетата над четвъртия месец.  bouquet
Така е, защото няма пюрета за 3 месечни бебета Wink Питай педиатърката си, от къде да вземеш за 3 месечни  Mr. Green
станно дали хората, кото правят п*ретата са се объркали да напи6ат от 4ти месец или педката   Whistling
беz майтап о6те един месец няма проблем да по4ака6  Peace

# 7
  • Мнения: 4 428
И аз те съветвам да изчакаш още месец. Моята педи също ми каза от края на 3-и мес да давам плодово пюре, за да свиква с по-гъста храна, но аз изчаках и на 4м и десетина дни дадох направо зеленчуци.
А иначе пюрета за под 4 мес има само Ганчев. Днес дадох на Маги шипки и на пюрето пише над 3 месеца, но едва ли шипкат е най-подходящото ядене за толкова малко бебе Crossing Arms

# 8
  • Мнения: X
веси,на ганчев ли даде шипката? ония ден видях в магазина,но изглеждаше много рядка.ние сме на хип или семпер или аз правя. вие ядете ли и зеленчуци?

# 9
  • Мнения: 6 390
..............
А иначе пюрета за под 4 мес има само Ганчев. Днес дадох на Маги шипки и на пюрето пише над 3 месеца..............
Добре а като пише НАД 3.месеца, не означава ли че трябва да ги навърши тези месеци, защото е НАД а не ОТ 3.месеца  newsm78 което реално е ОТ 4.месеца  Wink
май объркано го казах, ама надявам се да ме разберете  Mr. Green

А за пюретата те съветвам да даваш пюрета който са БЕЗ ЗАХАР  Wink а те са ХИП и разни от немските фирми, ХАМЕ са ужасно сладки дори за моя вкус  Crazy Sick

# 10
  • Мнения: 4 428
веси,на ганчев ли даде шипката? ония ден видях в магазина,но изглеждаше много рядка.ние сме на хип или семпер или аз правя. вие ядете ли и зеленчуци?

Да на Ганчев дадох шипката. Видях ги първо тях и ги взех. Аз нарочно взимам по-рядки плодови пюрета. Обикновено ги слагам в кашата и царевичното нишесте, като правя кисел. И двете ги правя доста гъсти и ползвам пюрето, за да станат добре на гъстота. А освен това Маги нещо недолюбва пресни плодове, та поне на пюре изпива о/о 60-70мл. Иначе максимума ни е 30мл.
А иначе ние започнахме първо със зеленчуците на 4м и нещо. Плодови дадох о/о десетина дни след това. От другата седмица започваме месото. Решила съм да започна с пуйка Grinning

..............
А иначе пюрета за под 4 мес има само Ганчев. Днес дадох на Маги шипки и на пюрето пише над 3 месеца..............
Добре а като пише НАД 3.месеца, не означава ли че трябва да ги навърши тези месеци, защото е НАД а не ОТ 3.месеца  newsm78 което реално е ОТ 4.месеца  Wink
май объркано го казах, ама надявам се да ме разберете  Mr. Green

А за пюретата те съветвам да даваш пюрета който са БЕЗ ЗАХАР  Wink а те са ХИП и разни от немските фирми, ХАМЕ са ужасно сладки дори за моя вкус  Crazy Sick

Ами аз за над 3 мес го разбирам, като стане бебето на 3м и нещо, за над 4м - на 4м и нещо и т.н. newsm78 Да допълня само, че и в някои на Хип има захар. А днес, като гледах тяхната пуйка имаше и сол. Така, че Хип си слагат и те разни подправки. Общо взето, ако искаш да следваш стриктно всички канони на здравословното хранене, за жалост, няма да имаш много голям избор от пюрета. Аз се примирих с варианта поне да няма сол и да не са много сладки. Тези на Хело наистина са много сладки. На мен ми харесват Хело, но нямат кой знае какъв асортимент.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 22:41 от veselina_s_p

# 11
  • Мнения: 992
аз бих те посъветвала да изчакаш бебо да навърши 4 месеца и тогава да предложиш пюре, не напразно пише на пюретата над 4 месеца

# 12
  • Мнения: 240
,но те са за бебетата над четвъртия месец.  bouquet
Така е, защото няма пюрета за 3 месечни бебета Wink Питай педиатърката си, от къде да вземеш за 3 месечни  Mr. Green
По-добре не я питай, че да не ти каже Ганчев  ooooh!


 Joy Joy Joy

# 13
  • Мнения: 27 524
Хип, Хаме, Нестле, Семпер... все са хубави, но изчакай бебчето ти да навърши 4 месеца и като започне 5ти - тогава давай  Peace

Все пак педиатърка, която предписва пюре след 3 навършени месеца е за предпочитане от такава, която предписва на 40-тия ден сок  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 683
Хип, защото Хип-а нямат захар, но аз започнах да давам на Валето от 5-я месец пюрета. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт