Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

СОФИЯ

здравейте! откриха ни таласемия-лека форма:моля ви за утеха и съвет Hug
Цитирай

предполагам,става въпрос за таласемия минор.това е вид анемия,генетично е и няма нищо страшно.може само хемоглобина да е по-нисък.не се пие нищо-особено желязо.живее се спокойно и с таласемия  Very Happy
Цитирай

в мъжки прегръдки

Свекърва ми с тази диагноза е на 70 години и е родила три деца. Мъжа ми и големия ми син също живеят безпроблемно с тази диагноза. Не се притеснявай и не прави нищо особено. Единствено не давай на детенце никога да яде бакла защото е отровна за тях, но това е рядко срещано бобово растение, надали ще му се случи някога да го яде. 
Цитирай

софия

Единствено не давай на детенце никога да яде бакла защото е отровна за тях, но това е рядко срещано бобово растение, надали ще му се случи някога да го яде. 
това пък от къде го знаеш???
аз съм с таласемия и никой доктор досега не ми го е казвал.

за таласемиците е важно, че ако са момичета трябва задължително да правят профилактика с фолиева к-на няколко месеца преди планиране на бременност и няма да има проблем, а за момчетата - не ги взимат казарма (хехе тя отпадна), но и на военни мисии също няма да могат да ходят.
ама и ние сме хора като всички останали Smile
Цитирай

София

Единствено не давай на детенце никога да яде бакла защото е отровна за тях, но това е рядко срещано бобово растение, надали ще му се случи някога да го яде. 
това пък от къде го знаеш???
аз съм с таласемия и никой доктор досега не ми го е казвал.

за таласемиците е важно, че ако са момичета трябва задължително да правят профилактика с фолиева к-на няколко месеца преди планиране на бременност и няма да има проблем, а за момчетата - не ги взимат казарма (хехе тя отпадна), но и на военни мисии също няма да могат да ходят.
ама и ние сме хора като всички останали Smile

Освен това сте красиви, с хубава кожа.   bouquet

Таласемията е генетично обусловен дефект в синтеза на една от веригите изграждащи хемоглобина. Червените кръвни клетки имат по-кратък живот и се разграждат по-активно. Има хора, които дори не знаят, че носят тази болест, защото имат лека анемия, към която са прекрасно адаптирани.
Иначе може да се появи повишено разграждане на червени кръвни клетки и по-изявена анемия при екстремни физически натоварвания и при попадане в среда с по-малко кислород- висока планина, самолет. Колкото до баклата, тя е отровна при носещи генетична аномалия - глюкозо-6-фосфатазен дефицит, т. нар фавизъм.
Спокойно и късмет   Peace!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.