Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • някъде там
Много ще съм ви благодарна ако споделите как сте се справили с тозип проблем.Обръщам се към вас т.к педито ни е отпуска до 01.10.Ако сте ползвали хомеопатия и е помогнала още по добре.Оченцето на беба много сълзи и след сън е направо залепнало от секрети.Много е неприятно,засега я почиствам само с лайка.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Пловдив
Детето на моя приятелка преди 7 години имаше същият проблем.Оказа се че има запушване на слъзните кали на двете очи.Непрекъснато бяха на локални антибиотици.На 9 месеца се консултираха с още две очни лекарки една от които е моя близка.Становището и беше , че на  3 години трябва да се направи операция при която не се използва упойка и  за това трябва се изчака детенце да стане на 3 години.Другото което сподели с родителите беше , че това е можело да изчезне като проблем, ако са правили масажи около оченцето в първите му няколко седмици. Тогава се консултираха с хомеопат и въпреки нежеланието на бащата да прави експерименти с детенце решиха да опитат .Лечението продължи почти година.Освен хомеопатичните  правиха промивки с билки.При всеки вятър оченцето отново започваше да сълзи . но въпреки това го излекуваха само с хомеопати сега Ива е  първи клас и няма никакви проблеми с очите.

# 2
  • гетото
Капки Тобрадекс и същото мехлемче помагат на малката при подобен проблем,но са изписани от лекар.

# 3
  • New Zealand
Масажите правят 4удеса
Гарантирам, позовавайки се на собствен опит.

# 4
  • Алпите
Заведи я на лекар и не си прави експерименти с толкова малко бебе. Трябва да го види офталмолог.

# 5
  • пред компютъра
Заведи я на лекар и не си прави експерименти с толкова малко бебе. Трябва да го види офталмолог.

Peace

На малкият съм капвала Тобрадекс капки. При него секретът беше заради инфекция получена при раждането. Педиатърката в родилното ми ги изписа.

# 6
  • София

Задължително я заведи на детски офталмолог, педиатрите не разбират много от очни болести и най-много повече да те объркат Peace

# 7
  • София
Не се слагат капки за очи на толкова малко бебе!!!
Промивай оченцето не с лайка, а с физиологичен разтвор.
На този етап няма смисъл да правиш друго. Бебенцето е прекалено малко за всякакви процедури. Дай му шанс за израстне проблема. Помоли някого да ти покаже какви масажи се правят. Пробвай с търсачката - има страшно много теми за запушени (стеснени) слъзни канали.  Peace

# 8
  • Пазарджик
Дъщеря ми си беше напрашила оченцето и беше много зачервено и не можеше да го отвори от секрети. След 2-3 промивки с лайка се оправи. Ако промиваш и двете очи го прави с различни тампончета. Дано се оправите бързо Peace

# 9
Да не би да е запушен слъзен канал.Заведи детето на детски офтамолог за по сигурно и не се опитвай да прилагаш самолечение ,особено за толкова важен и лесно нараним орган като окото.

# 10
  • Варна
Ние имахме същият проблем още от родилният дом.От четвъртият ден започнахме с промивки и капки за очи и с малки прекъсвания това продължи до годинка и месец,когато каналчето се отпуши само.Трябва да правиш и масажи.Но се консултирай с офталмолог непременно за вида на капките-педиатрите не са много наясно често,а очите са безценен орган Peace

# 11
  • София
Момичетата са ти казали за масажите, аз бих те посъветвала само, ако кърмиш да капеш кърма на всяко хранене.
Алекс беше така и се оправи само с кърмата, без масажи и без лекарства Peace

# 12
  • софия
промивай с преварена вода.понякога и при стафилококовата инфекция се получава сълзени и има секрет. моя приятелка излекува секрета с хомеопатия, беше стафилококова инфекция. къде си раждала?

# 13
Освен на запушено каналче може да се дължи и на инфекция. Изследвахте ли секрета от оченцето? Ако не сте - мисля че това е нещото, от което трябва да започнете...

# 14
  • София
Момичетата са ти казали за масажите, аз бих те посъветвала само, ако кърмиш да капеш кърма на всяко хранене.
 Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт