Мамчета, до кога слагахте захар във водичката

  • 1 295
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 122
Слагах захар във водата до навършване на 3 месеца.

# 16
  • Мнения: 2 959
Не съм слагала никога захар, а вода Дана започна да пие след 14мес възраст.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 614
И аз да си кажа, въпреки, че и горните мнения са предостатъчни, водата първите дни след раждането, когато стомахчето на бебето е колкото лешник, а по-късно колкото орехче, заема място на най-ценната "напитка" за него - кърмата, естествено. Но ако си решила да даваш вода, поне да е без захар, жълтеницата се оправя най-вече с кърмене - колкото по-често, толкова по-добре!
Успех!

# 18
  • Мнения: 942
Ако си избрала да даваш вода на бебето, не слагай захар (това, че вода със захар повлиява жълтеницата си е мит), . Кърмените бебета през първите 6 месеца нямат нужда от вода(водата, която изпива бебето го лишава от същото количество кърма) . Кърмата отговаря на всички нужди на бебето.
[/size]
Peace

# 19
  • Мнения: 15 619
Не съм слагала захар във водата.

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Никога не съм слагала, вода започнах да предлагам някъде 10-11 месец, като започнах да го уча да пие от чашка.

# 21
  • Мнения: 657
 Признавам си,че съм слагала захар в самото начало1-2 седмици след раждането не повече.Ама той не пиеше и вода,то и сега пие много рядко

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Изпи една банка глюкоза, после още 1-2 седмици май подслаждах и това беше.

# 23
  • Мнения: 1 938
2-3 седмици след раждането Йоана пиеше вода, в която слагах захар. На 100мл - 1 лъжичка захар. След това категорично отказа да пие вода и досега не пие. Laughing

# 24
  • Мнения: 1 272
Никога не съм слагала захар във водата

# 25
  • Мнения: 3 205
Не съм слагала въобще. Ама и вода не съм давала да пие - само чай от копър без захар, а и той ми беше отказан някъде на края на първия месец.

# 26
  • Мнения: 8 460
Слагах първите два-три дни.Докато установих,че 1.Не пие вода
2.Няма нужда от захар
3.Има кърмачески форум

# 27
  • Мнения: 288
Никаква захар във водата  Naughty , пък като се замисля...аз и вода не давам  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 2 104
Не съм слагала захар във водата.


нито пък аз  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 353
Аз давам чайчето на Хип, но много рядко. Бебка изпива по 10-20 милилитра. Някои бебета обичат да пият вода. На големите съм давала и Боряна даже сама си вземаше шишето.

Общи условия

Активация на акаунт