Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 септ. 2006, 16:53 ч.

Пътуване до България???

• 498
  • 5
  •   1
Отговори
  • Атина-Бургас
Искам да ми помогнете с информаця,ако някой знае.
Скоро мисля да пътувам до България със сина ми,който е на мес.Проблема е ,че той не е с български паспорт,а с гръцки.На летище София изискват ли някакъв док.допълнително?А забравих ще пътуваме без съпруга ми,той направи документ,с който разрешава напускането на детето извън страната,но не е преведен на български.Необходимо ли е?
ще съм ви много благодарна,т.к и нямаме много време.

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 17:18 от Дивиана

# 1
  • София
С гръцки паспорт може да пътува и да стои три месеца безвизово. А дали трябва да се преведе на български разрешението от бащата - може и да няма нужда, тъй като детето не е български гражданин все още. Гръцките митничари ще се интересуват от него. Но не съм 100% сигурна.

# 2
Така е.
Щом не е български гражданин, нашите митничари няма да се интересуват от декларацията.
Ако напуска България като български гражданин - искат декларация от бащата.

# 3
Ние бяхме преди месец в BG,едното от децата ми е с американски паспорт..
Не, нищо не искат,нямаше никакъв проблем.

# 4
  • Ot Byrgas do London
иска се декларация от бащата само ако е български гражданин.В твоя случай нямаш нужда от нея.

# 5
  • Гърция
иска се декларация от бащата само ако е български гражданин.В твоя случай нямаш нужда от нея.

Разбира се, че има нужда, иначе няма да пуснат детето да напусне Гърция.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт