Коледните вкуснотии - снимки

  • 8 764
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 243
да. Слагаш пудра захар докато се сгъсти, мажеш и чакаш малко

# 46
  • Мнения: 1 116
Ето ги и моите курабийки по рецептата на Бижу!
Вчера ги пекох, днес ги украсявахме. Първо забърках една доза, и веднага след като ги изпекох се наложи да забъркам втора, щото почти нищо не остана. Ей това днес успях да опазя за партито утре, вдигнала съм ги нависоко, щото Диана само обикаля около тях и вика "Ммм, Диана обича тия сладки"

Глазурата я направих от пудра захар, прясно мляко и малко ванилия и много бързо се втвърдява. Толкова лесно се правело глазура, а аз до сега все готова купувах.

# 47
  • Мнения: 3 271
Цитат на: tedi_b
Мойте курабии и кифлички бяха скоропостижно ометени... ето баклавичките Grinning


Леле, Теди, отдавна съм те признала. Потекоха ми лигите  #Silly

А моите курабийки също ги ометоха адски бързо, но бяха доста красиви този път, покрай децата, да е радват

# 48
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Di5
Ето ги и моите курабийки по рецептата на Бижу!


Страхотни са!!

Всички сте се представили страхотно!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Di5
Ето ги и моите курабийки по рецептата на Бижу!
Вчера ги пекох, днес ги украсявахме. Първо забърках една доза, и веднага след като ги изпекох се наложи да забъркам втора, щото почти нищо не остана. Ей това днес успях да опазя за партито утре, вдигнала съм ги нависоко, щото Диана само обикаля около тях и вика "Ммм, Диана обича тия сладки"

Глазурата я направих от пудра захар, прясно мляко и малко ванилия и много бързо се втвърдява. Толкова лесно се правело глазура, а аз до сега все готова купувах.


Разкошни са! Flutter  Честна готварска!

# 50
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Браво, мами, страхотно сте се представили, невероятни сте! Очаквам с нетърпение да видя творенията ви от тази вечер  Grinning Весело посрещане и щастлива Нова година на всички!

# 51
  • Мнения: 3 927
Цитат на: klia
Някой може ли да ми обясни как се нанася тази глазура - така че да не се смесват цветовете и да се оформи по курабийката. Много се извинявам ако ми е тъп въпроса ама все ми се струва че тия работи само на машина стават.


Аз ги направих с шприц, най-обикновен. Забърква се пудрата захар с лимоновия сок, но малко на око, за да стане достатъчно гъста, напълва се шприца и се шприцова: нямах никакув проблем, украсата ми стана великолепна, само нямам как да ви я покажа Cry

# 52
  • Мнения: 1 116
Хайде да се похваля и с тортата и отивам да бъркам салатите Simple Smile
 

Много ми се искаше да опитам този път торта с фондан, обаче като видях колко неща трябва да бъркам, пък да овивам, да престои в хладилника и т.н. ме домързя, ама снощи в 12ч открих една много лесна рецепта, прави се само от маршмалоу(едни такива малко гумени бонбони, всъшност те са от белтък, захар и желатин, не знам как точно се казват в БГ, но преди 15 години ги имаше, поне във Варна) и пудра захар и реших да забъркам малко. Та така посред нощите, много набързо, без много старание, спретнах окрасата и сутринта заедно я подредихме върху тортата. Само със звездички тортата беше много елагантна, ама за радост на детето си имаме и снежен човек, пък и елхички му направихме, че тя много иска истински снежен човек, ама тук за съжаление още не е виждала такъв.

# 53
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Di5, невероятна си! Такива красоти, ама така изпипано, направо нямам думи!
Имах се що- годе за прилична готвачка, но ти направо ми скри шапката!
Браво на теб!

# 54
  • Мнения: 2 000
Ами то след Di5, човек да го е срам да покаже нещо Simple Smile  , но все пак ето я и моята торта.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katia_petrova/detail?.dir=/2950&am … c.jpg&.src=ph
Обаче как се изложих с баницата   Embarassed  Ужас. Стана на тесто, изобщо не става за ядене, само късметите си видяхме и я изхвърлих.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 847
Катя (Сливен),

Линка не се отваря. Да не си пуснала частен адрес?

Моля, качи снимките в Webshots, bgfoto или някъде, където ще се виждат.

# 56
  • Мнения: 1 116
И последно от мен

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Малеей, каква питка! Останаха ми очите в нея  #Shocked
Много интересна украса на руската салата, мнооого ми хареса, бравоооооооооо!!!!!!!!! Wink

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Лелее имам чувството, че си готвила 1 месец...

# 59
  • Мнения: 3 394
Ето я и нашата трапеза, но от Бъдни вечер
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=sho … p;security=JVTHCG

Общи условия

Активация на акаунт