някой купувал ли е от ebay

  • 4 905
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Мами ,кажете някоя поръчвала ли е от ebay? Как става плащането и доставката до България и изобщо моге ли да стане?

# 1
  • Мнения: 695
Аз съм купувала едно яке за малката от там.Имам една приятелка в Германия и го изпратиха на нея,а тя ми го донесе после.До колкото знам от нея доставката до Бг. излизала много скъпо и се обезмисля пазаруването от там.Също така ми каза,че имало страни до които не доставят. Peace

# 2
  • Мнения: 185
Благодаря.mishel иаз си мислех че до БГ цената на доставката ще е мн. висока,но пък има толкова хубави неща и на страхотни цени (без доставка).Щеше да е страхотно ако можех да се обзаведа с нещо,но уви.javascript:void(0);
Crying or Very sad

# 3
  • Мнения: 695
До колкото знам има и български сайтове които са на принципа на ebay,но не мога да ти дам линкове към тях.Ще се заинтересувам и ако разбера нещо ще пиша.Наистина има страхотни неща в сайта.Дано се включат майчета които знаят линкове към бг сайтове подобни на този Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 4 146
http://www.prodavalnik.com е точно на този принцип.
Иначе аз съм си поръчвала разни неща от там. Продавача преценява дали иска да го изпрати до България. Ако е записано в условията на аукциона, че доставят до Европа или Worldwide - значи ще ти го доставят до България. Засега съм си поръчвала само дрехи и фотоапарат. Цените им излизат доста по-евтини от марковите дрехи в България. Но трябва доста да се ровиш и да си прецениш дали цената с транспорта ще ти хареса.
Освен това там има неща, които в България ги няма. Особенно играчки.

# 5
  • Мнения: 7 803
продавалника няма ни6то об6то с ebay  newsm78 това е само сайт zа обяви, не zа аукциони  Rolling Eyes
http://auction.bg/

# 6
  • София
  • Мнения: 4 146
Имах предвид, че в продавалника, както и в ebay може да се попаднат на интересни неща. Иначе и в ebay има buy it now.

# 7
  • Мнения: 7 803
има, но принципа на ebay както и идеята са съвсем раzли4ни от теzи на продавалника  Wink

# 8
  • Ruse
  • Мнения: 390
мой приятел си е поръ4вал от ебау часовник и маратонки на сина си и мисля 4е палти някъде около 30 евро за доставката(струваше си защото 4асовникът му тук е 700 лева а той си го взе за 500)

# 9
  • Мнения: 185
 Hug :hug:javascript:void(0);
HugБлагодаря на всички мами зa отговорите ,мисля че тези ботуши които си харесах ще ми излязат доста солени с тези пътни, затова се отказвам.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Транспортните разходи са определени предварително от продавача или пък се разбирате със съобщения. Не бих казала, че излиза много скъпа доставката.
Преди  доста неща купувах от там, сега не ми остава време да се ровичкам и да дебна.
Един пример за цената на транспортирането - купих 8 Барбита + цяла торба с дрешки за тях за 5 долара, доставката ми излезе още толкова - така се споразумяхме с продавачката. Проблемът в случая беше, че от Щатите до България кашончето пътува над 3 месеца...  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 085
Друг вариант е, ако имаш познат в Щатите-да ги купи вместо теб и после да ти ги прати

# 12
  • Мнения: 386
опитах се да купя един плакат (специална идея за хола) от там и се разбрах с продавача за цената, когато установих, че не мога просто да си платя с визата, а само чрез пейпал, които тогава не функционираха у нас и като започнаха едни мъки... продавачът взе да се жалва на ибей, те започнаха да ми пращат едни напоителни писма и въпреки че го бях предупредила овреме, че няма да мога да направя плащането по независими от мен причини ми създаде доста неприятности от едната английска злоба... та така, опитът ми до момента не е особено добър...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 146
То си пише в аукциона дали приемат само Paypal  (все още не работят с България, но дано като ни приемат в ЕС да ни включат) или може да им платиш директно с кредитна карта.

# 14
  • Мнения: 185
Транспортните разходи са определени предварително от продавача или пък се разбирате със съобщения. Не бих казала, че излиза много скъпа доставката.
Преди  доста неща купувах от там, сега не ми остава време да се ровичкам и да дебна.
Един пример за цената на транспортирането - купих 8 Барбита + цяла торба с дрешки за тях за 5 долара, доставката ми излезе още толкова - така се споразумяхме с продавачката. Проблемът в случая беше, че от Щатите до България кашончето пътува над 3 месеца...  Rolling Eyes
проблемът е че аз не разбирам мн. английски и ми е трудно да се оправям в сайта, а ще ми бъде направо невъзможно да направя някаква уговорка с продавача ,а ако пътните наистина не са толкова много то си струва 100%

Общи условия

Активация на акаунт