КАК НИ МАМЯТ в Магазините и на Пазара?

  • 2 300
  • 36
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Бг-Мами, споделете случки и от вашия безценен опит. Stop

Повод да пусна тази тема беше, че преди няколко дни си купих от Женския пазар Кехлибарено грозде.
 - Да но като го вкусих - киселяк!?
 - Брей! как стана? ...
 - Връщам се на сергията - гледам опашка, значи има и други баламурници...  Grinning
 - Оглеждам се и какво да видя? - Отгоре над сергията един огромен чадър - но не това е съществено - а цветът му - Червен!... ахаааа, ето каква била работата, и като се огледах, над доста сергии бяха опънати тези червени чадъри хвърлящи лъжовен блясък върху зелената иначе стока. newsm78
 

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
От Пазари не пазарувам откакто има малки магазини "Плод и Зеленчук" или Била, Хит ................. Последния път исках да си избера аз стоката на един пазар и след като категорично ми отказаха с довода, че се давало наред им пожелах всичко сами да си го ядат. Аз си отивам с парите и искам срещу тези пари да си купя най-доброто и лично аз да си го избера. Затова и не стъпвам по пазарите. Дане говорим, че там хем ти дават боклук, хем те лъжат в грамажа  #Cussing out

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, права си - отпред нареждат Рекламната, хубава и едра стока - но отзад ти дават боклука!

 - Чудно ми е защо "Андрешко" - селяните производители само "плачат", а не си спретнат Представителни сергии на пазарите, където 100% са само Прекупвачи!?

# 3
  • Мнения: 1 153
Като слагат в пакет хубава отгоре и развалена вътре стока в пакети #Cussing out

# 4
  • Мнения: 181
 LaughingИ аз така от пазари -не, веднъж удрят в кантара после в качеството ааааааааа........, пък едни такива любезни заповядайте и т.н. ала-бала отдавна съм ги признала за мошеници./мъжо беше обърнал една сергия за банани уфф като се сетя Laughing

# 5
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не си взимайте нищо от сергия със залепен на кантара етикет от банани.

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Не си взимайте нищо от сергия със залепен на кантара етикет от банани.

 - Защо, дай поне жокер  Stop

# 7
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами не мога точно да обясня, като ми показаха изглеждаше логично, ама сега не мога да се сетя точно как беше... От едната страна на кантара има три цифри, от другата - четири. И те ги обръщат, и така вместо килограм и двайсе ще ти покаже килограм и 200, нещо такова... Нали има четири цифри и последната все е нула. На мен ми е странно това, представете си го с по големите грамажи, но ми го показаха на сергия на пазара и нали ви казвам, тогава беше логично. А на последната цифра слагат етикетче от тези дето лепят на бананите, за да не се вижда. И на пръв поглед не е нищо, ама... Не го обясних добре.

# 8
  • Мнения: 6 167
- Бг-Мами, споделете случки и от вашия безценен опит. Stop

Повод да пусна тази тема беше, че преди няколко дни си купих от Женския пазар Кехлибарено грозде.
 - Да но като го вкусих - киселяк!?
 - Брей! как стана? ...
 - Връщам се на сергията - гледам опашка, значи има и други баламурници...  Grinning
 - Оглеждам се и какво да видя? - Отгоре над сергията един огромен чадър - но не това е съществено - а цветът му - Червен!... ахаааа, ето каква била работата, и като се огледах, над доста сергии бяха опънати тези червени чадъри хвърлящи лъжовен блясък върху зелената иначе стока. newsm78
 



Брех! Драма.
Толкоз ли не можа да гепиш едно зрънццце да опиташ  Laughing
Аз винаги така правя. И никога не бъркам Wink
Иначе знам, че мамят в грамажа, ама това не е новост.

# 9
  • Мнения: 899
Аз тези дни съм бясна на магазин 345 ...

Основно какво правят там: Стоката с изтекъл или изтичащ срок на годност - най-отпред. ОСновно с изтекъл. Основно яйца, заквасена сметана. Последно взех така и от двете, после се върнах, рових, рових - ама те всичките с изтекъл срок. Аман!
Плодове от там - никога! Отгоре стари, омекнали, с мушички. Отдолу се виждат касите с хубави плодове, но като тръгнеш да си вземаш - не може, идва един и ти се кара.
Взех някаква паста онзи ден, много добре изглеждаше. Сложена гордо отпред, на приглушена светлина. Връщам се вкъщи - освен, че беше вкиснала и вонеше, имаше муъл. От светлината не се е виждал.

Изобщо толкоз съм им бясна, че няма накъде повече.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Не си взимайте нищо от сергия със залепен на кантара етикет от банани.
То на всеки кантар има такава лепенка,обикновенно е на Чикита.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 814
Да, права си - отпред нареждат Рекламната, хубава и едра стока - но отзад ти дават боклука!

 - Чудно ми е защо "Андрешко" - селяните производители само "плачат", а не си спретнат Представителни сергии на пазарите, където 100% са само Прекупвачи!?
Защото мила, мафията на пазара е толкова силна,че не дава на производителя да припари там! #2gunfireАз също не ходя по пазарите,а пазарувам от големите супермаркети. Peace

# 12
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не си взимайте нищо от сергия със залепен на кантара етикет от банани.
То на всеки кантар има такава лепенка,обикновенно е на Чикита.
Ми не е на всеки, ама ако е до цифричките...

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Не си взимайте нищо от сергия със залепен на кантара етикет от банани.
То на всеки кантар има такава лепенка,обикновенно е на Чикита.

 - За електронни кантари ли говорим...

# 14
  • Мнения: 6 417
В големите супермаркети пък плодовете и зеленчуците, особено пакетираните са кошмар.  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт