Каква марка сушилня за дрехи ползвате?

  • 6 356
  • 36
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Искам да ви питам каква марка е сушилнята ви за дрехи, защото ще си купувам и се чудя много . Различните видове имат и различни екстри и незнам на къде да се ориентирам.Ако ми помогнете с избора ще съм ви много благодарна. Може и цена да ми пишете.

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Аристон. Peace И горение са хубави. Има доста такива теми, потърси в търсачката. Ето и в На пазар наскоро имаше :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128890.0

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не е известна в БГ, но миялната и сушилнята са ми на тази марка-Д-р Фуст, швейцарска. Майка ми изгори една такава сушилка и си купи някакво Горенье-ами 10 класи по-долу е, по мое мнение.

# 3
  • в къщи
  • Мнения: 467
Нямам и неискам да имам!МРАЗЯ да гладя,а със сушилня ще се налага ПОСТОЯННО! Crossing Arms

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Нямам и неискам да имам!МРАЗЯ да гладя,а със сушилня ще се налага ПОСТОЯННО! Crossing Arms


Е, не може да ходите измачкани все пак, нали? Не може да не гладиш изобщо. Аз не гладя повече, отколкото преди да имам сушилня.

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нямам и неискам да имам!МРАЗЯ да гладя,а със сушилня ще се налага ПОСТОЯННО! Crossing Arms
ЕХ, И АЗ ВЕДНЪЖ С КАПСА ДА СЕ ПОТРУДЯ-ОТКЪДЕ ПЪК ГО ЗНАЕШ ТОВА? ДОРИ НАПРОТИВ-ПРИ ТОПЛИННА ОБРАБОТКА СЕ ИЗПРАВЯТ ГЪНКИТЕ И ТРУДНОСТТА С ГЛАДЕНЕТО Е ПО-МАЛКА, НЕ КОМЕНТИРАМ МЕКОТАТА НА ДРЕХИТЕ, КОЯТО НЕ СЕ ПОСТИГА СЪС СЪХНЕНЕ, НИТО ДЕЗИНФЕКЦИЯТА, ОЩЕ ПО-МАЛКО ПРАХА, КОЙТО СЕ СЪБИРА СЛЕД СУШЕНЕ И ... ДРУГИТЕ РАБОТИ
Но, естествено, ти си знаеш. На такива нелепи коментари предлагам да си донесат пране-ако не е изпрано, ще го наперем, а после да го пусна на сушилнята-за едно кафе и два лафа време е.

# 6
  • Мнения: 14 912
Нямам и неискам да имам!МРАЗЯ да гладя,а със сушилня ще се налага ПОСТОЯННО! Crossing Arms
Така мислех и аз преди да я имам. Изобщо не се мачкат, ако бъдат извадени веднага след като изключи. Невероятно удобство е. Моята е AEG от преди 10-тина години.

# 7
  • Мнения: 683
Аристон

# 8
  • Мнения: 143
И аз имам въпросче.
Като пера дрехите на 1000 оборота, излизат почти сухи, даже някои дрехи са си направо сухи а предполагам че от сушилнята си излизат напълно сухи, никога не съм ползвала и не съм виждала, по подробно някой да обясни ако може.

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
По подробно- сушилните са два вида, на принципа на конденза- независими са от свързване в комин, водата се събира в контейнер. Другите трябва да се включат в комин , за да излиза парата.
Моята е от първия тип. Има барабан, слагам дрехите, избирам програмата и включвам. Дрехите се въртят в барабана и се обдухват от горещ въздух. Към края на програмата се охлаждат. Издава се звуков сигнал, дрехите са сухи. Отваряш, вадиш сиги, сгъваш. Вътре има един филтър, който събира мъхове от дрехите, почистваш го. Изхвърляш водата от контейнера ( аз го правя след всяко сушене, но може и като се напълни- има индикатор). И сушилнята е готова за следващата употреба.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз имам въпросче.
Като пера дрехите на 1000 оборота, излизат почти сухи, даже някои дрехи са си направо сухи а предполагам че от сушилнята си излизат напълно сухи, никога не съм ползвала и не съм виждала, по подробно някой да обясни ако може.

 Shocked На 1000 оборота  .....ще си скапеш пералнята,  според мен.........

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Е, Гардън, щом пералнята има такава възможност..., що да я скапе  Sunglasses

ПП. Ако сушилнята се монтира в мокро, ремонтиращо се помещение, може да се включи след казанчето към тоалетната и така да да не се налага да изпразваш контейнера и забравяш за него.  Peace

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Моята обаче е там, където няма канал. Но не ми пречи да изпразвам контейнера. Водата ползвам за ютията и акумулатора.

# 13
  • София
  • Мнения: 250
А какво мислите за пералня със сушилня?
Нямам място и смятам да сменя пералнята с нова такава.

# 14
  • Мнения: 4 546
Канди- пералня със сушилня. имам я отскоро - от наколко месеца. и засега съм мноог доволна. не съм забелязала да излизат по-намачкани дрехите, даже напротив. също - не съм забелязала дрехите да миришат на лошо като се извадят. миришат на чисто.
на 1200 оборота не ми излизат напълно сухи дрехите, влажни са малко.
това за почистването на мъховете как го почиствате? моята пералня е под кухненския плот, между шкафове. до сега не съм го почиствала това чудо, защото си мисля, че не е хубаво пералнята да се мести често /а иначе няма как да бръкна отзад/. дали може да се развали пералнята, ако не се почиства?

Общи условия

Активация на акаунт