Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 дек. 2004, 18:11 ч.

До мамите в Париж - моля за съвет

• 1 768
  • 4
  •   1
Отговори
Ще ме посъветвате ли?
Получих като коледен подарък пътуване в Париж за 4 дни в средата на януари. Моля, кажете не толкова какво да видим, защото в Париж не липсват неща за гледане, дори и месец не би стигнал всичко да видиш, а къде и какво да хапне човек, вкусно и икономично (по възможност  Simple Smile )

# 1
V Paris e dosta skupichko. Ima restoranti za burzo xranene "quick"  i 'flunch" koito sa prilihni.
Ako predpochiate poveche meso i riba okolo Panteona ima cqla ulica s japonski restoranti(tova SA NAJ EVTINITE I SUPER RESTORANTI NA KOITO SUM POPADALA).
Xubavi japonski restoranti ima i na spirka na metroto Edgar Quinet.
Otlqvo na spirkata. Cenite i obslujvaneto sa super, a i vsichko e mnogo vkusno.
Vnimavajte s "brasserie" i standartnite frenski restoranti. Adski skupo e obiknoveno i shte si ostanete gladni na vsicko otgore, a i shte vi obslujvat chasove nared.
V "Pomme de pain" ima prilichni sandvichi, po ulicata sushto Prodavat na mnogo mesta  po ulicata ne loshi sandvichi ama sa skupichki.
В ресторанта в който сте вижте дали не могат да ви предложат закуска хе да не тръгвате гладни сутрин.

# 2
  • сред цветята
Честит подарък.  Simple Smile
В квартала Saint-Germain-des-Prés има много нескъпи ресторанти.

# 3
Има много неща за гледане...ще трябва да планирате кое по-напред да се види с бебчо на рамо!

В Лувъра билетите важат за цял ден: може да излезете за обед и почивка, и да се върнете да доразледате следобеда.  Другата страхотна галерия, която трябва да се види, е Musee D'Orsay (където са творбите на импресионистите).  

Ще е студено да се качвате на Айфеловата Кула.  За поглед на града отгоре: качете се на Montmartre (където се намира голямата църква Sacré-Coeur), или Центъра за Модерно Изкуство Помпиду който има тераса (влиза в цената на билета), също магазин Galeries Lafayette има безплатна тераса на последния етаж.

Други забележителности: Нотр-Дам (има само стълби за качване, и ще е трудно с бебо, но е красиво и само от площада да се види), Триумфалната Арка (също не си струва катеренето, но има и асансьор), музея на Роден (градината сигурно ще е затворена за зимата). За разходка с лодка по Сена - може би ще работят закритите лодки, но пък няма да се види много.

За хапване: не може да останете гладни в Париж.  Има магазинчета за топли кроасани сутрин и франзелки през деня; супермаркети за мляко за бебо и т.н.  В ресторантчетата brasserie e по-евтино ако не се седне на маса, а на бара (където също може да пие човек кафе).  Има ценоразписи на всяко заведение отвън, и не се притеснявайте да питате.

Приятно прекарване в града на светлините и любовта!

# 4
Здравей, честито за подаръка! Върна ме 7 години назад , когато и аз бях турист в Париж! Grinning Сега за съжаление го виждам под "друг ъгъл".
За хапването-има разни варианти. Аз също съм за варианта "Brasserie",според мен не е толкова скъпо, но мисля все пак че не може да се яде прав на бара, както пише момичето преди мен. Най-класическото е да поръчаш Entrecote+Frites(тоест пържола+ картофи)има ги във всяко брасри,или "Plat du jour"-това е гозбата за деня. Разбира се проверяваш предварително какво е защото може да се окаже -Cassoulet, тоест боб с наденица, и не всеки обича пък и не е много романтично...
Иначе ресторанти всякакви-японски, китайски, индийски. Има хубави и около Бастилиата(освен споменатите по-горе от другите момичета)-на rue de la Roquette и пресечките и.
Има и пицарии, но смятам че това ви е втръснало Grinning
А за сандвичи-могат да се вземат от турците от Kebab, и френски от Boulangerie тоест магазините за хляб или от специализирани магазинчета за сандвичи.
Ако се сетя друго ще допълня!
Весели празници!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт