Биберон и АМ

  • 581
  • 13
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здравейте!
Имам един малко по-различен въпрос.  Laughing
Чудя се за колко време е нормално и най-вече добре да се изпие АМ готова смес от 230-240 мл.?  newsm78 Ползваме бибероните на Браун и в момента сме с 2-ри номер, който е от 3 до 6 месеца, а ние сме на почти 9. С този номер изпива готовото АМ за 10 мин.и аз си мисля, че е добре. Мъжът ми обаче все ми казва, че го тормозя с малките дупки и го затруднявам в смукането и ме съветва да му купя 3-ката. Та, вие какво ще кажете по въпроса.  Wink
  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 803
на 9/10 месеца минахме на следва6тия номер. 10 мин мисля, 4е е ок

# 2
  • Мнения: 992
принципно можш да му вземеш следващия размер
и ние сме на 2-ри размер но аз не купувам следващия защото ме е страх да не се задави като пуска  повече

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 404
Ние сме със същите шишета и от доста време сме на 3-ката. Пробвай с 3-ката и ако не се дави, значи е ок. Иначе 10 мин. ми се струват добре, но може да му се изморява устичката да дърпа здраво през малката дупка. Ние от раждането сме на АМ и ползвахме 2-ка за млякото и 1-ца за водата. Успех!

# 4
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами,малкият е на 6 месеца и още сме си на първия биберон.И аз ползвам на Браун шишетата.Имам и биберона с трите капки,ама както и да го въртя все се дави.Детето ще си покаже само,кога е готово за нов биберон.Това е моето мнение.

# 5
  • Мнения: 6 164
Не знам защо още сте на 2, по-добре да свикне да преглъща по-голямо кол-во без да се дави, защото скоро от каничка ще пиете. Rolling Eyes

Аз купих 3-ката, ще я сложа като направи 6 мес.

# 6
  • Мнения: 2 531
Добре де, аз ползвам на НУК, но номерата 1 и 2 ,съответно до 6м. и над 6м. се различават само по размер на биберона, не по дупката, отделно си има видова - за мляко, каши и т.н. Защо при вас по голямата възраст да е с по голяма дупка? newsm78 А иначе за времето- о.к е!

# 7
  • Мнения: 27 524
Над 6 месеца се минава на три дупки или още по-добре - на цепки или кръстчета.

След 6-тия месец поизчезва голямата нужда на бебето от сукане и няма нужда пиенето да става много бавно. Криско си пие 300 мл за около 2-3 минути. При вас може по-бавно да става, но 10 минути ми се вижда много за 9 месеца, няма смисъл.

Освен дупките е много важно да разхлабваш пръстена на биберона, за да влиза въздух. Ако е затегнат смукането става бавно и трудно  Peace

# 8
  • Мнения: 6 164
Добре де, аз ползвам на НУК, но номерата 1 и 2 ,съответно до 6м. и над 6м. се различават само по размер на биберона, не по дупката, отделно си има видова - за мляко, каши и т.н. Защо при вас по голямата възраст да е с по голяма дупка? newsm78 А иначе за времето- о.к е!

Няма начин да са еднакви дупките!

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Момичета, благодаря ви!   bouquet
Както винаги сте страхотни!  Heart Eyes Hug
Вчера купих накрайника на Браун с процепите като кръстчета, за които говори Блонди и му дадох да пие водичката от там. Справя се добре и не се дави. Дори мисля, че му е по-добре отколкото с 2-ката биберон.  Wink С такъв накрайник може ли да се дава млякото или да сложа 3-ка биберон. И него купих, но не съм го пробвала.   bouquet

# 10
  • Мнения: 27 524
Остани си с кръстчетата и за млякото. Ако после повърне или много се оригва, тогава сложи тройката, за да не му е прекалено бързо, но мисля, че ще е ок  Peace

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Блонди, мерси мила! Тази  вечер ще пробвам как е с кръстчетата и ще видя.  Wink  Hug Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 5 103
Блонди , кое писа да разхлабя за да влиза въздух newsm78

# 13
  • Мнения: 27 524
Пръстена  Grinning Това, дето държи гумения биберон и се завива върху шишето - не трябва да се стяга за по-големи деца  Peace Но и внимавай да не тече  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт