Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

UK

Да ви попитам колко често миете косичката на бебето през зимата? Моето е почти на 3 месеца ,но е с много коса Razz и я мия през ден! Освен това има млечни корички и се боря с тях с какво ли не-зехтин, специални кремове от джи пи-то, но трудно мажа самата кожа, поради многото коса и мазилото трудно попива Rolling Eyes Даже преди малко с таткото поспорихме за миенето на косата тази вечер и аз му казах ,че даже ще почна да я суша със сушоар, за да не я оставям с мокра коса след къпане. Да не би пък да съм сгрешила като досега не съм я сушила #Puppy dog или пък да не трябва още #Shocked Нищо не знам и затова моля за съвет.

Цитирай

Справихме се с коричките като започнахме да я къпем през ден, като предварително се намазва косичката с преварен зехтин, после се сресва с гребенче като се изресват самите корички. Никога не съм я сушила.
Цитирай

UK

Сложих тази голичката снимчица ,за да видите колко коса има
Цитирай

UK

Цитат на: nikol78
Справихме се с коричките като започнахме да я къпем през ден, като предварително се намазва косичката с преварен зехтин, после се сресва с гребенче като се изресват самите корички. Никога не съм я сушила.

Честита Коледа! И аз така правя, мажа и после реша с гъсто гребенче /на Чико/, но те пак се появят и то още повече Crying or Very sad
Цитирай

Цитат на: Adriana

Честита Коледа! И аз така правя, мажа и после реша с гъсто гребенче /на Чико/, но те пак се появят и то още повече Crying or Very sad

Хм, при нас се махнаха изведнъж и повече не са се появявали. Не знам дали има връзка, но вече не слагаме шампоанчето директно, а го размиваме с малко водичка, та да не е концентрат и да не се изсушава кожичката на главата.
Цитирай

UK

По аптеките и в магазините, в които има бебешки стоки има шампоани за cradle cap - така се нарича някаква себорея било. Ние много трудно се оттървахме от него. Никога не съм сушила косата на моята, а и тя ненавижда сешоара защото я е страх от шума. Косата и поизсъхва докато си играем и обличаме след банята.
Цитирай

UK

Цитат на: anan
По аптеките и в магазините, в които има бебешки стоки има шампоани за cradle cap - така се нарича някаква себорея било. Ние много трудно се оттървахме от него. Никога не съм сушила косата на моята, а и тя ненавижда сешоара защото я е страх от шума. Косата и поизсъхва докато си играем и обличаме след банята.

Ще питам обезателно за това!
Цитирай

UK

Хм, при нас се махнаха изведнъж и повече не са се появявали. Не знам дали има връзка, но вече не слагаме шампоанчето директно, а го размиваме с малко водичка, та да не е концентрат и да не се изсушава кожичката на главата.

И аз правя точно така, но ефект няма с коричките! Значи да не суша със сушоар, така ли да разбирам?
Цитирай

Цитат на: Adriana

И аз правя точно така, но ефект няма с коричките! Значи да не суша със сушоар, така ли да разбирам?

Според мен, недей, то аз и мойта коса не я суша, нищо че е много дълга, само в краен случай, ако трябва да излизам. Сушоара си мисля, че ще изсуши още повече кожата на главата и може да задълбочи проблема, по-добре пробвай с това кремче, което anan препоръчва!
Цитирай

Варна

Косата мием през 2-3 дни. Не си спомням от кога точно, но от доста време така процедираме. Вече бебе отива към деветия месец. Също суша със сешуарин, понеже вечер я къпем и мисля,че не е приятно да спи човек с мокра коса. Хапаратурата духа слабо, някакво полско, първобитно изобретение и не виждам да се отразява някак си на косицата. И все се каня да намажа пустите люспи със зехтин, но забравям. Както и да е. Бащата си мисли, че това било мръсотия и се вайка горкото дете как щяло да въшляса...  Blush
Цитирай

UK

И нашият татко вика,че сешуара ще я стресне, а от зехтина косата й мирише Shocked Абе мъжка му работа #Silly
Цитирай

София-Париж-София

И ние сме с мноооого коса, дори мисля, че е за подстригване:) Не го суша със сешоар, а и за коричките нищо конкретно не правя Confused  Confused
Цитирай

Цитат на: Petinka
И ние сме с мноооого коса, дори мисля, че е за подстригване:) Не го суша със сешоар, а и за коричките нищо конкретно не правя Confused  Confused

И аз така, коричките си паднаха сами постепенно.
Тук Оги няма седмица.
Цитирай

Варна

Корички нямаше, но коса - колкото искаш... Не съм я сушила със сешоар. Преди около месец започнахме да я мием с шампоан през ден - преди това - всеки ден.
Кажете какво мислите за постригването? На Мони бретонът вече взе да й влиза в очите, но аз не искам да я постригвам още, че ще замяза на момченце... Освен това съм чувала, че до една година не било хубаво да се постригва косичката.
Цитирай

Видин

В магазинчето, от където купувам на Ева козметиката  Wink съм виждала едно кремче на Клоран, специално за млечни корички.Не съм се зачитала да видя как се прилага, но можеш да го потърсиш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора