Да спра ли адаптето?

  • 3 604
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Чудя се, малката е на година и 5 месеца. От 2  дена не съм й давала адапте, тя не си го търси изобщо. Дали да го спирам окончателно? С какво мога да го заместя. Тя яде сутрин попара със сирене, следобед десерта винаги е с мляко. Дали е достатъчно? newsm78 Ако и предложа вечер преди лягане АМ, ще си го изпие, но ако не и го дам - няма и да си иска. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 3 042
newsm78 Ако и предложа вечер преди лягане АМ, ще си го изпие,

Щом ще си го изпие, не го спирай, докато не откаже да го изпива.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Давай си и вечер АМ щом го пие

# 3
  • Мнения: 7 803
6том си го пие какво ти пре4и да и дава6  Peace аz 6те давам докато пият, а дали го търсвят или не zа мен е беz zна4ение  Peace

# 4
  • Мнения: 2 531
Аз пък се чудя кога да го заменя с друго - прясно или кисело мляко? newsm78

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Абре, моме, нямаш ли си работа LaughingПробвай да спреш и месото да видиш дали ще го търси Simple SmileХората се чудят как да накарат децата да пият АМ по-дълго време, а ти наопаки.Ако наистина искаш да спреш адаптираното, давай прясно, или кисело мляко.Недей да я лишаваш от млякото, сега и е много нужно.Аз на Алекс му давам вче Аптамил, но тук киселото и прясното са Sick

# 6
  • Мнения: 5 299
Ами не знам дали си внушавам, но сега като си го изпие и се разиграва, а преди и действаше преспивателно. Това ме тормози Rolling Eyes От 1 месец не мога да я накарам да си легне в нормално време. Снощи заспа с мъки в 12. Tired Мислех си, че това е нещо като с бибата, да се отказва по-навреме Blush Май нещо не съм разбрала както трябва newsm78
Абре, моме, нямаш ли си работа LaughingПробвай да спреш и месото да видиш дали ще го търси Simple SmileХората се чудят как да накарат децата да пият АМ по-дълго време, а ти наопаки.Ако наистина искаш да спреш адаптираното, давай прясно, или кисело мляко.Недей да я лишаваш от млякото, сега и е много нужно.Аз на Алекс му давам вче Аптамил, но тук киселото и прясното са Sick
Ясно Grinning Ще продължавам - а докога горе-долу се пие ве4ер мляко?

# 7
  • Мнения: 7 803
докато иска да пие  Hug

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За Аптамила казват, че е добре да го пие до третата година.Може би и за другите млека важи същото.

# 9
  • Мнения: 1 190
За Аптамила казват, че е добре да го пие до третата година.Може би и за другите млека важи същото.

Разбира се, че така ще казват, нали трябва да накарат по някакъв начин хората да ги купуват Sunglasses

# 10
  • Мнения: 3 042
а докога горе-долу се пие ве4ер мляко?

Докато детето го пие.

Щерката сама го отказа /и вечерното и нощното ooooh!/ на 2г8м.

Малкият отказа млякото отдавна, още преди годинката. Никакво мляко не иска да пие.
Но аз не съм се отказала да го давам и може, не може го разтварям вечер в супата. Яде си го така вече 1 г. Ще му го давам така до 3г, освен ако не се въпротиви категорично.

Аз пък се чудя кога да го заменя с друго - прясно или кисело мляко? newsm78

докато детето си пие  АМ си давай него.

За закуска /сутрин и след обяд/ може да даваш кисело мляко /с бисквити/, крем и други подобни с прясно мляко.

# 11
  • Мнения: 6 315
Моят син още пие и си го търси и сутрин и вечер. Ще му давам докато сам не се откаже категорично.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За Аптамила казват, че е добре да го пие до третата година.Може би и за другите млека важи същото.

Разбира се, че така ще казват, нали трябва да накарат по някакъв начин хората да ги купуват Sunglasses
Визирах педиатрите, а не търговците!Не видях отговор на въпроса на БейбИту  ConfusedДавай му на твоето дете каквото мляко прецениш, но не размивай темата Sunglasses

# 13
  • Мнения: 5 241
И аз продължавам да му давам адаптирано, но сутрин за закуска с бисквити, корнфейкс, плодове и др. Не мисля скоро да го спирам, при условие, че му харесва и го яде  Peace
Докторката му каза, че до 3-4 години може без проблем да пие от него, стига да иска разбира се Wink

# 14
  • Мнения: 948
Съвсем спокойно можеш да даваш пълномаслено прясно мляко - според американската ми педиатърка Flutter, след като навърши една година

Важното е да е пълномаслено, и да получава достатъчно калции на ден от млякото и другите храни.

Общи условия

Активация на акаунт