Моля кажете как се пише.............

  • 3 857
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 533
Саня, дърт просветител съм аз Laughing

На мен ми беше интересно да разбера, "саралия" нали е някакъв сладкиш.



Sara Lee, световно известни пекарни, а и не само пекарни вече! И хоп - саралия! Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Саня, дърт просветител съм аз Laughing

На мен ми беше интересно да разбера, "саралия" нали е някакъв сладкиш.



Sara Lee, световно известни пекарни, а и не само пекарни вече! И хоп - саралия! Grinning

Баш  Joy Joy Joy

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 704
благодарение на моя учител по български език запомних две фонетично подвеждащи думи:
сешоар (не идва от суша)
полилей (не идва от люлея)

а аз от мойта даскалица по старогръцки знам,че може и полЮлей, защото идва от съчетанието поли-лей (много свещи), което може да се произнесе и като полю-лей.  Mr. Green

давам своята лепта в темата с правилната дума трЕндафил  Peace

# 18
  • Мнения: 4 806
e, ама поли- като представка от старогръцки винаги е поли- (полином, например) и не се прилага във варианта полю-... Simple Smile

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз пък винаги съм се чудила на друго нещо. Нали моно- е представка, означаваща "един"? Що тогава се казва монокини?  newsm78 Нали са две?  Mr. Green

И друго се чудя-как морската пехота ходи по водата?  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 533
Аз пък винаги съм се чудила на друго нещо. Нали моно- е представка, означаваща "един"? Що тогава се казва монокини?  newsm78 Нали са две?  Mr. Green

И друго се чудя-как морската пехота ходи по водата?  Grinning

A bikini or two-piece is a type of women's swimsuit, characterized by two separate parts—one covering the breasts, the other the groin (and optionally the buttocks), leaving an uncovered area between the two garments. The shapes of both parts of a bikini closely resemble women's underwear, and the lower part of a bikini can therefore range from the more revealing thong or g-string to briefs and the more modest square-cut shorts.

T.e. Саня, бикини не е кюлоти, както се употреблява у нас, а бански пол'винки. Монокини - логично, едната пол'винка.
За пехотата, уикипидия още нищо не ми е казала, само за бикините изплю!


Добавка:
Замисли ме, Саня, с морската пехота. Хрумва ми само че може би морската пехота са тези дето се движат по повърхността и се различават от подводниците?!

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 12:23 от Калин@

# 21
  • Мнения: 25 568
Морска пехота - род военноморски сили, подготвени за десант и бойни действия на брега.

Бряг -> пехота

# 22
  • Мнения: 1 909
Саня, дърт просветител съм аз Laughing

На мен ми беше интересно да разбера, "саралия" нали е някакъв сладкиш.



Sara Lee, световно известни пекарни, а и не само пекарни вече! И хоп - саралия! Grinning
кeл фaйдa --- idva ot frenskoto quelle фaйдa (moe otkritie  Joy)

# 23
  • Мнения: 3 423
кeл фaйдa --- idva ot frenskoto quelle фaйдa (moe otkritie  Joy)

Да, кел файда е нещо като закрой ла фенетр да не дуа ветр.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ох милите, последния ми постинг беше резултат на пълно изтрещяване и лигня. Благодаря отново на Калин@ за включването, вече знам кого ще питам и занапред по повод разни такива работи  Grinning

 Как`Сийка, пошегувах се с това за морската пехота. Не беше сериозно, но благодаря за отзивчивостта   bouquet

Що се отнася до "кел файда" и аз едно време направих откритие, че идва от френското "quelle"  hahaha Всъщност това са си просто две турски думички. Ама вие си го знаете де  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт