Конвекторни радиатори (или климатик)

  • 64 141
  • 21
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Тъй като в жилището, в което ще се нанасяме няма ТЕЦ обсъждаме с какво да се отопляваме.
Видяхме тези конвекторни радиатори в Технополис и ни харесаха заради компактността си и характеристиките.
Мислихме в едната стая да сложим инверторен климатик, но ме притеснява това, че в долната част на помещението не може да се затопли добре.
Има ли някой сложил конвекторни радиатори да сподели доволен ли е и как е сметката за тока.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 7 474
Имаме два климатика и един радиатор.  Радиатора топли много бързо , настройваш си температура, но харчи повече от климатика. А това, че в краката ще ти е студено от климатика го чувам за пръв път newsm78 У нас е еднакво топло . Сметката е около 100 лв. ,като радиатора не се изключва изобщо, защото е в детската стая.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Leo, благодаря ти за отговора.
За студените крака- писах и в другата тема, в офиса имаме сплит система- конвекционална и зимата не успява топлия въздух да стигне до долу, независимо от това, на колко грдуса е сложен климатика. Не го спираме нощем, но краката ми са ледено студени цяла зима.

# 3
  • Мнения: 3 331
Във всички стаи имаме конвекторни радиатори, а в дневната и кухнята/едно помещение е/ - и климатик.
По принцип се отоплявахме с радиаторите, но сметките за тока по-миналата зима определено бяха твърде високи/вече не си спомням точно колко/. Затова миналата година решихме да опитаме отопление с климатика. И сметката за тока падна драстично - с не по-малко от 50-60 лева - при това става въпрос за отоплението на само едно помещение/но пък с площ около две големи стаи/.
Дори тази зима обмисляхме идеята да си купим още един климатик, но поне засега се отказахме. Ще помислим отново другата година.
Така че според мен климатикът е много по-изгоден вариант.

# 4
  • Мнения: 1 547
Ние сме минали през почти всички отоплителни варианти - маслени радиатори, конвекторни такива, ТЕЦ, климатици, а сега и на дърва... Моето мнение е, че с климатик е най-евтино, /стига да не го спираш и пускаш постоянно/ но пък наистина топлината не е равномерна. Горната част на стаите винаги е по-топла от долната. За радиатори повече не искам да чувам - от какъвто и да било вид... правят въздуха адски сух, а сметките за ток  Sick
Най-фантастично добър е вариантът с печка/камина на дърва, ако жилището позволява.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 718
Ние сме минали през почти всички отоплителни варианти - маслени радиатори, конвекторни такива, ТЕЦ, климатици, а сега и на дърва... Моето мнение е, че с климатик е най-евтино, /стига да не го спираш и пускаш постоянно/ но пък наистина топлината не е равномерна. Горната част на стаите винаги е по-топла от долната. За радиатори повече не искам да чувам - от какъвто и да било вид... правят въздуха адски сух, а сметките за ток  Sick
Най-фантастично добър е вариантът с печка/камина на дърва, ако жилището позволява.  Peace


Наистина с дърва е най-евтино, но си има и доста недостатъци за апартамент. Постоянно носене на дърва и наблюдение на печката дали дървата са изгорели, в началото на сезона има вероятност да върне пушек в стаята, не е най-чисто...
Ако става въпрос за дърва, най-добрият вариант е пиролизно котле, но не всички апартаменти го позволяват, а и инвестицията не е малка.

# 6
  • София/Перник
  • Мнения: 979
Бяхме пред същата дилема - конвектори или климатик. Но след като миналата зима прочетох темите за сметките за ток и имаше подобни апартаменти, с конвекторни радиатори - сметки от по 170-200 лв. - категорично се отказахме от тях. Както вече писах - конвектор с мощност 2кВ - харчи 2кВ/ч ток. Това е положението при тях. И понеже не са най-икономичното средство за отопление на ток, повечето хора минават на принципа "пускам го като съм вкъщи, спирам го докато ме няма". Тогава отоплението не е равномерно и се появява вероятност за мухъл.
Климатика до момента е най-икономичното средство за отопление на ток. За разпределението на топлинния поток е важен и съответния модел и марка на климатика. Ние си купихме модел на Дайкин, който има "комфортна" функция при отопление и охлаждане. При режим на отопление въздушната струя е насочена директно надолу и топлината се разпределя от долу на горе - много е приятно  Simple Smile. При режим на охлаждане пък струята е почти хоризонтална. Това са автоматично зададени позиции. Заслужава си парите. В момента си чакаме и другия климатик, който вече ще е подово-стенен - за спалнята.

Между другото, с каквото и отопление да си, в зоната на краката винаги е по-студено, то е ясно защо. И затова вина климатика няма Wink

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Благодаря за съветите момичета   bouquet
Ще се слага климатик Simple Smile и в спалнята евентуално конвекторен радиатор.
А между маслен и конвекторен кое е по-икономично и действащо?

# 8
  • Мнения: 3 331
В момента си чакаме и другия климатик, който вече ще е подово-стенен - за спалнята.


Галски, разкажи ни за тези подово-стенни климатици. Както казах/всъщност написах/ и ние обмисляме варианта за отопление с климатик не само в дневната, но и в детските стаи, както и в спалнята. Конвекторните радиатори се оказаха абсолютно неразумна инвестиция май...

В дневната климатикът ни е Панасоник и се справя много добре както с отоплението, така и с охлаждането. Дори не съм усетила тази разлика в температурите на различните нива.
И съм категорично "за" това отоплителното следство - дали ще е климатик или радиатор няма значение, да работи непрекъснато, пък дори и на малко по-ниски температури, ако вкъщи няма никой.

# 9
  • Мнения: 4 806
аз съм твърдо ЗА радиаторите. Икономични са и топлят по - добре, най- малкото по - равномерно. Е, климатикът може да се ползва и за охлаждане през лятото, обаче в нашето семейство избягваме тази възможност, понеже много разболяват.

# 10
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Асса, а ако не е нахално би ли споделила колко стаи отопляваш с радиатори и какви сметки плащате?

# 11
  • София/Перник
  • Мнения: 979
В момента си чакаме и другия климатик, който вече ще е подово-стенен - за спалнята.


Галски, разкажи ни за тези подово-стенни климатици. Както казах/всъщност написах/ и ние обмисляме варианта за отопление с климатик не само в дневната, но и в детските стаи, както и в спалнята. Конвекторните радиатори се оказаха абсолютно неразумна инвестиция май......

Ако се поровиш из старите теми за климатици - на Маленна климатика е точно такъв, само че доста мощен Simple Smile
Иначе ето го от сайта. Ако си от София, мога да ти дам координати на фирмата, но на лични.

# 12
  • Мнения: 3 331
В момента си чакаме и другия климатик, който вече ще е подово-стенен - за спалнята.


Галски, разкажи ни за тези подово-стенни климатици. Както казах/всъщност написах/ и ние обмисляме варианта за отопление с климатик не само в дневната, но и в детските стаи, както и в спалнята. Конвекторните радиатори се оказаха абсолютно неразумна инвестиция май......

Ако се поровиш из старите теми за климатици - на Маленна климатика е точно такъв, само че доста мощен Simple Smile
Иначе ето го от сайта. Ако си от София, мога да ти дам координати на фирмата, но на лични.

Благодаря ти. Ще погледна сайта, а също и старите теми.
Не съм от София, но ако в някой момент ми потрябват координатите на съответната фирма, ще знам към кого да се обърна Grinning

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ва - с климатик ще ти е по-евтинко. Съгласна съм на 100% с Галски, че това е най-евтиното отопление на ток.

А за студените краЦи..., какво да ти кажа  Rolling Eyes - то си е до човек. У нас съм с ТЕЦ и пак са ми ледени крайниците. Но съм зиморничава.

Климатика се настройва на икономичен режим и после бързо достига зададената му Т, особено ако е инверторен. Така, прибирайки у дома, влизаш в помещение, където не се разхождат бели мечки (щот местния климат ми е до болка познат Wink ).

# 14
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Шани Hug ти си най-наясно с климата из Вашенско Laughing
Климатик ще да е явно, придружен с изолация и смяна на дограма

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 13:49 от queen of rain

Общи условия

Активация на акаунт