Анкета: Бременност и раждане - има ли хора без проблеми?

  • 4 939
  • 82
  •   1
Отговори

Анкета

Имали ли сте проблеми със зачеването или бременността?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

  • Мнения: 784
 Имам предвид следното - всички мои приятелки са имали някакви проблеми - или бебето идва непредвидено, въпреки взетите предпазни мерки, или пък минава повече от очакваното време, докато се появи, или пък стават някакви проблеми и усложнения по време на бременността  и раждането.  Та се зачудих - какъв ли е процентът на тези, които не са имали никакви проблеми в това отношение - планирали са да имат бебе, направили са го от раз, изкарали са лека бременност и леко раждане?   newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
при мен нямаше проблеми. аз имам две раждания и не знам какво е контракция. пожелавам на всички бъдещи мами да имат моята бременност и раждане!

# 2
  • Мнения: 6 039
малко е странна анкетата - нямах проблем със зачеването и проблеми през бременноста след 4-ия мсец
до тогава имах - кървене повръщане нон стоп, лежане на легло, беше кошмар, но мина и забравих

раждането беше - като раждане Rolling Eyes
така, че едното няма нищо общи с второто и третото

# 3
  • Мнения: 1 986
  Аз имах проблеми със зачеването Cry -5 години го чакаме! Много се надявам да нямаме такъв проблем,ако решим да имаме второ детенце Praynig

# 4
  • Мнения: 5 391
Аз лично имах трудна бременност, за другите две неща не мога да се оплача.

# 5
  • Мнения: 2 019
имах тежка бременност

# 6
  • Мнения: 2 070
нямах проблеми... От раз заченах, лека бременност карах, с повръщания само до 3 месец, не наддадох, не ми отичаха крайниците, по време на раждането имам нормалните намеси - шевове и там ккавото трябваше на място да се реши, но в рамките на нормалното, после нямах силна следродилна депресия, пак в рамките на нормалното, кърмех година и полвина, макар и с малки проблеми - няколко пъти ми се запушваха каналите и бях пред мастит... Такава ми беше нагласата и така се получи - всичко мина леко и в рамките на приетото за нормално, така като разказвам и пак ми се бременее  Grinning  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 070
Дайте да дефинираме какво значи Тежка Бременност... за мен това е, ако си лежал за задържане и е имало опасност да изгубиш плода или подбни... Всякакви други неща ми се струват нормални - да ти се гади и да повръщаш, да пълнееш или отслабваш/първите три месеца/, да имаш разширени вени, подути крайници, безсъние и подобни... хормоните си казват думата, но това са нормални неща.. Аз повръщах по пет пъти на ден - където сваря - в Университета, между блокове и в разни храсти, когато съм навън и няма кафе в близост, по кафета... но не мога да кажа, че това е тежка бременност...

# 8
  • Мнения: 1 666
Аз три години и половина не можех да забременея, но за сметка на това имах много лека бременност (вкл. без гадене и повръщане) и раждане (нормално, без упойки, само 1 шев).

# 9
  • Мнения: 698
Аз съм от тези щастливите без проблеми.  Embarassed

Даже понякога като гледам колко трудно и проблемно може да бъде всичко, се учудвам на лековатото си отношение към бременността, която изкарах на крак и раждането, за което имах настройка, че ще продължи не повече от 30 мин.  Peace

# 10
  • Мнения: 5 026
 Слава Богу при мен всичко беше наред.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Накрая на бременността вдигнах високо кръвно и бях в болница до раждането. Освен това съм с таласемия минор, нисък хемоглобин и отрицателен резус фактор. Иначе карах сравнително лека планирана бременност. Peace

# 12
  • Мнения: 2 171
Писах, че съм имала проблеми с бременността и раждането, макар че проблемите ми са свързани със самото раждане - родих с индукция и липсваха околоплодни води. Бременността ми обаче беше лека и съвсем нормална.
Не мисля, че съм имала и проблеми със зачеването, въпреки че не стана "от раз", а на 5-ия месец от опитите ни, но 5 месеца според мен /а и според лекарите/ не е проблем.

# 13
  • Мнения: 1 449
Със зачеването не съм имала проблем никакъв, слава Богу!, както и с бременността. Проблема идваше оттам, че нито с едно от децата ми нямах нормално започване на раждането. Пренасях, а те не искаха да се появяват. Благодарение на съвременната медицина и лекари сме живи и здрави!

# 14
  • Мнения: 2 274
  С първата бременност нямах никакви проблеми, но раждането беше кошмар! Сега втората ми бременност е доста проблемна - през месец съм в болницата за задържане  Tired! Дано поне раждането ми да е по-леко в сравнение с първото  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт