За саката?

  • 1 749
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 732
Въпросът ми е някой прал ли си е сако в пералнята на колко градуса ако да и с центрофуга ли?До сега съм ги носила само на химическо чистене  newsm78.Не се ли свиват и как ги гладите?

# 1
  • Мнения: 920
Да. И палто съм прала. Имам 1 мръсно-бяло. В началото го давах на химическо, но установих, че май работя само за химическото. Ако е лятно - лен, памук, може да се свие. Вълнените ги пера без грешка. На най-кратката програма на 30-40 с препарат за вълна с центрофуга. Изваждам, опъвам, нагласям и суша на закачалка. За гладене имам преса.

# 2
  • Мнения: 1 002
само така пера саката си , с центрофуга , нищо им няма , вадя ги веднага след като се изперат и няма нужда от гладене ,
не нося на хим.чистене - пера ги на 1-2 обличания и все в химическото трябва да кисна , а и по 6 лева на сако ...

има и сака , които не биха могли да се перат в пералня , зависи от материята , но такива не купувам Simple Smile

# 3
  • Мнения: 165
Ne riskuvai v dom.usloviq,po dobre na himi4esko Thinking

# 4
  • Варна
  • Мнения: 43
Без проблем ги пера в пералнята, на програма за вълнени или деликатни тъкани, с препарат за такива и с центрофуга на по-ниски обороти. След това ги гладя и до сега нямам поразии върху сака.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мммммм, една приятелка си беше изпрала сакото (вълнено) в пералнята и беше станало със 7/8 ръкави Mr. Green Зависи от конкретната материя може би и от скоростта на центрофугата. Аз едно джинсово си го пера без проблем.

# 6
  • Мнения: 2 732
Всичките са от изкуствени материи и са със хастар.

# 7
  • Мнения: 1 002
няма да има проблеми тогава , центрофугирай ги на 400 или 500 и и ги извади веднага , няма да имат нужда и от гладене ,

по принцип - сака могат да се гладят .

# 8
  • Мнения: 2 197
И аз пера саката си (по причините, изложени в предишните мнения). Имам 8 сака на различни производители, всичките български, не са вълнени, в някои има и изкуствени включвания. Пера ги при 40 оС и ги суша на закачалка. Аз пера всяка дреха след всяко обличане, ако ще да съм излязла за 10 минути. Нищо им няма на саката и изключително рядко се налага да се гладят. А и аз ги пера с програмата за обикновено пране.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз ги нося на химическо.
Ще взема да пробвам в пералнята, само дано да не им се случи случка Mr. Green Wink.

# 10
  • Мнения: 1 546
Пера ги в пералнята.Нищо им няма. Обаче сега прочетох, че и палто може??? Дали? newsm78

# 11
  • Мнения: 3 360
Мммммм, една приятелка си беше изпрала сакото (вълнено) в пералнята и беше станало със 7/8 ръкави Mr. Green Зависи от конкретната материя може би и от скоростта на центрофугата........

Аз я свърших същата EmbarassedИ се простих с това сако CryОт тогава -не рискувам! Naughty

# 12
  • Мнения: 8 917
Да, прала съм сака - и то само в пералнята и не съм имала проблем Peace

# 13
  • Мнения: 37
Ако не е вълнено или ленено става, суши се на закачалка

Общи условия

Активация на акаунт