Помогнете ми да реша

  • 3 871
  • 65
  •   1
Отговори
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ситуацията е такава.Решихме със съпруга ми да си купим апартамент.Търсихме,търсихме и намерихме жилище,което ни устройва.Офертата е изгодна.Обаче са направили предложение на съпруга ми за апартамент ново строителство.И така изникна дилемата.Ново или старо.Новото строителство е по-скъпо,ама ново.Аз толкова се бях зарадвала,че най-сетне ще си имаме собствен дом,а сега пак сме раздвоени.Моят мъж иска новото,а аз старото.Обаче новото си е ново,а другия апартамент е на почти 25 години.Ама новия още не почнат са се строи,даже не са копали още,което означава поне още година и половина-две ще трябва да чакам.Иска ми се по-скоро да се изнесем.Живеем при родителите на мъжа ми.Не че не се разбираме,ама ми се иска вече да се отделим.Не мога да реша,да чакам ли или да купуваме.Мъжът ми каза,каквото реша аз,ама не мога да реша още.
Какво ще кажете вие?Кое е правилното решение според вас?Знам,че крайното решение си е наше,ама как бихте постъпили вие на мое място?
Извинявайте ако е объркано това,което съм писала,ама и така се чувствам.

# 1
  • Мнения: 2 125
Зависи от старото строителство..ако е панел, аз бих изчакала и бих се включила в новия блок. Ако е ЕПК, вече е друго.

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
 две ръце ЗА новото! Жилище обикновено се купува за цял живот, година и половина е нищо в сравнение с това.

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Панел е да.Със стари ел. и вик.инсталации,които евентуално ще трябва да сменяме.Стара дограма,без изолация.Ама на мен ми е зор да се изнеса по-бързо и за това.

# 4
  • Мнения: 2 125
Панел е да.Със стари ел. и вик.инсталации,които евентуално ще трябва да сменяме.Стара дограма,без изолация.Ама на мен ми е зор да се изнеса по-бързо и за това.

И аз живея в панел, но и аз като Erica Purcell - гласувам за НОВОТО жилище.

# 5
  • Мнения: 920
В такъв случай с 2 ръце за новото. Ти ще смениш ел и ВИК, ама съседите дали ще искат? Асансьорът сигурно е твоя възраст. За новото ще почакаш повече от това, което обещават. И допълнителни разходи предвиди. Но поне знаеш какво взимаш.

# 6
  • Мнения: 15 619
Панел е да.Със стари ел. и вик.инсталации,които евентуално ще трябва да сменяме.Стара дограма,без изолация.Ама на мен ми е зор да се изнеса по-бързо и за това.
Щом е панел, заслужава си да почакате за новото строителство.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако избереш старото след 2 год. ще се ядосваш, че не си имала търпение.

За новото ще почакаш повече от това, което обещават. И допълнителни разходи предвиди. Но поне знаеш какво взимаш.
Така е.

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ако избереш старото след 2 год. ще се ядосваш, че не си имала търпение.
Абсолютно Peace
Казваш, че новото е по-скъпо - разликата ще я хвърлите в старото, за да добие вид, удобен за логаритмуване и в крайна сметка ще ви излезе на същата цена. Дограми, инсталации, предполагам и изолация няма... ето ти я разликата наместена в неща, които задължително трябва да се направят. Вместо да мислиш само за обзавеждане, примерно.
При всички случаи обаче проучете по някакъв начин фирмата, най-добре е ако имат готови обекти някъде да отидете да видите изпълнението, ако има хора нанесли се - дали са доволни и т.н.

# 9
Преди година бяхме в абсолютно същата ситуация и точно по същия начин бях пред дилемата по-бързо ли да се изнесем от общото жилище (панелка) или да останем още 2 год, но да отидем в ново жилище. И на края решихме второто. Не съжалявам. Ето една година се изниза без да усетя и остава още половин. Има огромна разлика първо в строителството, изолацията (от огромно значение), дограма и не на последно място вие ще сте първите, които ще "оживеете' (егати думата) това жилище, което не е съвсем маловажно (понеже съм малко суеверна). Няма да се занимавате да изнасяте и ремонтирате мръсотии, стари изгнили паркети и дограми. Просто предимствата са неизброими. Такаче, съветвам те да избереш новото и да събереш още малко търпение, както направих аз. Много успех и късмет!   bouquet

# 10
  • Мнения: 920
Сещам се думите на 1 приятел, занимаващ се с недвижими имоти. Като избираш жилище гледай околността - инсталациите, стълбището, асансьора, градинката. Апартамента ще си ремонтираш, но общите части, които не зависят от теб, не можеш.   

# 11
  • Мнения: 211
И моят съвет е да изчакаш.Всяко търпение се награждава!

# 12
  • Мнения: 270
Пред дилемата панел или ново строителство,бих избрала новото.Но все пак много трябва да внимавате със следното.Проучете фирмата строител,поинтересувайте се дали имат някъде готови обекти със акт 16 и ги вижте.Също така е важно да разберете в каква степен на завършеност ще го предават.Имам в предвид дали ще е само на шпакловка и замазка или до ключ.

# 13
  • Мнения: 730
Аз по бих се зарадвала на новичкото и бих изчакала Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
Новото си е ново  Peace жилище се купува веднъж и мисля, че си заслужава да изчакате още малко   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт