Трудов договор и фамилия

  • 2 376
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 505
Не можах да измисля по-качествено заглавие.
Накратко:следващата седмица мисля да започвам работа.Но не съм си сменила документите след брака.Трудовата ми книжка също е с моминската ми фамилия.
Въпросът ми е следния:трябва ли да си направя нови документи или ще мине така.И по-точно-валиден ли ще е договорът,ако в него съм вписана с моминското си име.
Това е.Чакам помощ Hug

# 1
  • Мнения: 179
Мисля,че ще трябва да си смениш документите.Аз по-същия начин бях с "две"фамилии и при раждането и по-точно при записването на детето имах проблеми.Била съм еди коя си ,а на документите пишело друго ....за валидноста не знам.... newsm78

# 2
  • Мнения: 343
Няма проблем. И аз съм така. От 2 седмици съм на нова работа със моминската си фамилия. Вече 3 години все нещо става и не успявам да си сменя документите  Embarassed Въпреки, че не си си сменила документите, личната ти карта си е валидна и се представяш с данните от нея.

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Е все някога ще ти се наложи да си смениш документите, сега май момента е подходящ newsm78.
Просто като започнеш работа обясни случая в деловодството/счетоводството на фирмата и те ще посъветват как да постъпиш докато ти излязат новите документи. Най-вероятно ще ти пуснат документите/договора с по-късна дата, но не е изключено да нямаш никакви проблеми....все пак навсякъде все още се водиш със старата си фамилия.
А дали ще важи...ами мисля, че да все пак може да се докаже, че става въпрос за един и същи човек...ЕГН-то не си го сменяш нали Grinning
На мен дипломата ми за висше образование е с моминското ми име...е не съм имала проблем, апропо и шофьорската ми книжка все още е така hahaha

Ако греша моля поправете ме, но това е моята логика

Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 8 505
Да,наистина все някога трябва да си сменя документите,но ако го направя сега,след няколко месеца пак ще трябва-нали ще въвеждат някакви нови документи.А и за целта трябва да пропътувам 800км Crazy
Вчера  разпитвах мъжа на моя приятелка и се успокоих-нямало нужда,важно било ЕГН-то.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
аз в личната карта съм с новата фамилия,а в трудовата книжка-със старата.Казаха ми,че нямапроблем и вече 5 месеца съм на трудов договор.

# 6
  • Мнения: 215
Е, няма проблем разбира се, то и дипломата ми е с моминска фамилия, пък всички вярват, че си е моя Mr. Green.

Аз имам трудова книжка от 10 години, а съм омъжена от 8, но няма нужда от промяна на документите за работа.

Представяте ли си Миглена Ангелова от Искрено и лично, колко трудови книжки трябва да има, ако си ги сменя при всяка сватба или развод Sick

# 7
  • Мнения: 2 274
Представяте ли си Миглена Ангелова от Искрено и лично, колко трудови книжки трябва да има, ако си ги сменя при всяка сватба или развод Sick
Sorry за оффа:  smile3532

# 8
  • Мнения: 8 917
Няма нужда - важно е ЕГН-то ти Peace

# 9
  • Мнения: 4 324
Днес ме викат в полицията с Покана, за да си платя акта за глоба, по повод закъснение на преиздаването на личната карта. Като се върна ще докладвам колко парички ще ми вземат.

На работа не са ми направили на въпрос смяната на трудовата книжка.

Всъщност като се замисля - за да те назначат на работа ти трябва данните от личната карта (най-вероятно само ЕГН-то), а каква ще е фамилията в трудовата книжка не е важна.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
В трудовия договор трябва да си с новата фамилия. На мен поради същата причина като при теб ми го пуснаха на старата 1 седмица след сключването на гр.брак, а от НОИ върнаха уведомлението, защото при тях вече фигурирах с новата.

# 11
  • Мнения: 8 505
Таня,колко време си закъсняла,че официално те "канят"?Аз почти година и половина се размотавам със старите си документи,а не се очертава скоро да пътувам,за да си направя нови.

# 12
  • Мнения: 8 505
Офф:
Е, няма проблем разбира се, то и дипломата ми е с моминска фамилия, пък всички вярват, че си е моя Mr. Green.

А майка ми я карат да си вади документ от съда (или общината),който удостоверява,че името в личната карта и това в дипломата са на едно и също лице.Но при нея е малко по-специфично,може би затова и го искат.

# 13
  • Мнения: 4 324
Ооооо, каква ти година и половина. Става въпрос за 2 месеца.
Отивам аз да си подновя личната карта в паспортна служба и там ми искат свидетелството за граждански брак. Показвам го и ме пращат в стая номер 2, за да ми напишат акт. В понеделник получих покана за днес, да ида да си взема наказателното постановление. След малко тръгвам - ама глобата е не по-малко от 20 лв

# 14
  • Мнения: 8 505
Два месеца само! Shocked
Не ми се мисли какво ме чака,а по-лошото е,че подмяната ще почака още ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт