Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

варна

Моля някой да ми помогне със съвет дъщеря ми е на 4 години и и откриха астма.Сега искат да мине на ТЕЛК,но едни ме съветват да не го правя а други да.ако някой е минал по този път нека ми даде съвет.Моята докторка ми каза,че за астма режели много от процентите на Телка.
Цитирай

Дават обикновено към 30%.
Цитирай

варна

и аз така разбрах Sad.а на нас ни трябват повече,защото над 50 % ако си можеш да се възползваш от предимствата на Телка.
Цитирай

Здравей, Паола.И двете ми деца са с астма и ТЕЛК.Баткото е с 50%, а малката с 65%.Но и двамата имат и придружаващи заболявания.Ако те интересува нещо конкретно пиши ми.Ще ти опиша подробно как мина при нас.На една позната детето мина също съвсем скоро, без други прид. заболявания и получи 50%.
Цитирай

варна

ами от къде да започна.тя има доказана алергия към всички групи антибиотици + хранителни аларгии.последно правихме кръвния тест за алергени                                                                 Диагноза:  Rhinitis allergica (персист. + сез.  форма). All. Med. Dermatitis atopica.

№   Алерген   LUs   Кл.   №   Алерген   LUs   Кл.      
  1.   ДПМК (D. pt.)   104   2     1.   Общи IgE            
  2.   ДПМК (D. far.)   201   3     2.   Елша            
  3.   Aspergillus   81   2     3.   Ясен            
  4.   Cladosporium   97   2     4.   Т-ла/Ива/Ясен            
  5.   Кон    63   1     5.   Евклипт            
  6.   Куче    125   2     6.   Дъб            
  7.   Котка    116   2     7.   Маслина            
  8.   Тимотейка   88   2     8.   Смес иглолист.            
  9.   Пелин   232   3     9.   Върба            
10.   Бреза   138   2   10.   Ливадина            
11.   Яйце (белтък)   103   2   11.   Власадка            
12.   Мляко (краве)   91   2   12.   Овес            
13.   Риба   78   2   13.   Еж. гл./Лив.            
14.   Брашно   75   2   14.   Райграс            
15.   Ориз   29   1   15.   Култив. Ръж            
16.   Соя   76   2   16.   Тимотейка            
17.   Фъстъци   77   2   17.   Пирей            
18.   Картофи   56   1   18.   Живовлек            
19.   Ябълка   100   2   19.   Пелин            
20.   Морков   >300   4   20.   Копривови            
   21   Ечемик            
Класификация на силата на реакциите:   22   Яйчен белтък            
   23   Яйчен жълтък            
Ниво на спец. IgE   Клас   LUs   24   Мляко (краве)            
Много високо   4   >242   25   Фъстъци            
Високо   3   143-242   26   Alternaria            
Умерено   2   66-142   27   Aspergillus            
Ниско   1   27-65   28   Candida            
Много ниско   1/0   12-26   29   Cladosporium            
Неустановимо   0   0-11   30   Penicillium            
   31   Котка            
№ на серума   Дата на изсл.   32   Куче            

33   Козина (смес)            
        34   Хлебарки (см.)            
        35   ДПМК (D. pt.)            
        36   ДПМК (D. Far.)         
Заключение:   Високостепенна сенсибилизация към домашнопрахови микрокърлежи, пелин, моркови; умерено изразена към плесени, козина от куче, котка, бреза, яйчен и млечен белтък, ябълки; слабо изразена към ранно цъфтящи треви, риба, пшеница, соя, фъстъци.
.
« Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 19:27 от Паола »
Цитирай

варна

съжалявам за качествата на това което ти изпратих!с две думи ситуацията е много объркана.незнам дали може да се явим с тези алергии.при нея асмата се води с алергичен компонент.питах личната си да ми обясни но и тя само мълчи и ми вика "Така трябва!"и това е.никакъв смислен отговор
Цитирай

Явете се , нищо не губиш.Моята дъщеря също е с такава алергия-хранителна, и медикаментозна, направи алергия към почти всички АБ, които изпи тази година.Има АД И рецидивираща уртикария.При нас също астмата е на алергична основа.На ТЕЛК се явихме само с диагноза астма и АД, дадоха ни 65%.Говоря за Мария.
Цитирай

София

Документите за ТЕЛк, лекарката ви ли ги изпрати или вие сами отидохте да ги подадете? ПИтам защото вече се сблъсках с нежеланието на личната да ми помогне. Днес се поразходих до социалните, и се оказа, че имам неправилно написан документ. Върнах се при ЛКК-то, да ми го оправят и от там ме пратиха в ТЕЛК на Макариополски. Да, ама дали трябва да ходя аз или ще се окаже ненужно? А и защо точно в този ТЕЛК ме пратиха, като май има и доста други места, където има такава комисия?
Може ли малко помощ marychery?
Цитирай

Аз разбрах за възможността да минеме на ТЕЛК от сестрата в детската градина.Личната лекарка ни оказа пълно съдействие и написа необходимите документи.Когато аз подавах док.  се носеха в поликлиниката с/у гарата.Сега вече се подават на Макариополска.От там ще ви изпратят писмо къде и кога да се явите на комисия и описание на всички документи които трябва да носите.
Цитирай

Варна

Zdravei!!Na sina mi mu dadoha 40prozenta ,objalvah i v Sofija ,no nisto ne stana .Relka ni izti4a tozi mesez i se 4udja ima li smisal da minavame pak ......Ako mojete minete telk v terapijata ,a ne v okrajna ,iordanova reje mnogo ot prozentite za tazi diagnoza .Vie pri koja lekarka ste na dispanseren ot4et?
Цитирай

Личният ви лекар трябва да  попълни формуляр ,който се подава на ул.Иларион Макриополски.От там ще ви изпратят писмо с документите който трябва да носите и къде точно да се явите.Носете си копия от всички амбулаторни листове от специалисти  и епикризи,снимки на белия дроб и всякъкви документи който имате.дават около 50%,но аз не зная тези проценти какво точно ти дават.
Цитирай

варна

пратиха ни при Петришка,но само формално иначе я водя при Мустаков в София.
Цитирай

Варна

I nie sme pri Petrishka.Molja te da razkajesh kak minava pregleda pri Mustakov ,mnogo iskam da zaveda sina mi v Sofija pri nego.Kakvi sa zenite za pregled v 4asnija kabinet i za izsledvanijata ?
Blagodarja ti predvaritelno!
Цитирай

Майчета,какви документи са нужни,за да се яви детето на Телк?Моят син е на 6 и половина и от бебе е с бронхиална астма-доста тежка!Дайте ми съвет и какви изследвания е хубаво да му бъдат направени и при кой лекари?Побърквам се вече!Тук в Русе само урбазон i антибиотици знаят да бият!Той е на fleksotid,seritid,ventolin,но като е зле нищо не помага!
Цитирай

варна

ами аз днес ги подадох.моята лекарка ми даде протокол за пред Телк и добавих всички изследвания и епикризи които има.само това искат поне тук във Варна.като отидеш там попълваш само 1 молба за да те допуснат до комисията и това е всичко.дано да съм ти била полезна Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора