бебе и хрема какво давате

  • 8 426
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Нашето 4месечно бебе от вчера е със силна хрема, изобщо не може да спи и аз също.
Дайте съвет какво да и давам.
ще много тенкю.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 850
На толкова малко бебче нямаш голям избор какви медикаменти да даваш.Мисля най-подходящ е Стеримар,или обикновен физиологичен разтвор.Стеримара според мен би помогнал повече.Аз лично съм капвала в нослето витамин С,но тук във форума прочетох и негативи за този метод.Не съм сигурна Коларгол-а дали е подходящ.Всъщност най-добре на въпросите би ти отговорил лекал.Успех и скорошно оздравяване!

# 2
  • Мнения: 3 042
На толкова малко бебче нямаш голям избор какви медикаменти да даваш.Мисля най-подходящ е Стеримар,или обикновен физиологичен разтвор.Стеримара според мен би помогнал повече...............Не съм сигурна Коларгол-а дали е подходящ.Всъщност най-добре на въпросите би ти отговорил лекал.Успех и скорошно оздравяване!
Peace

Може и Коларгол, но да каже лекар. Peace

# 3
  • Мнения: 5 228
Можеш да пробваш с крем за нос Низита - това не е лекарство, няма активна съставка, на базата на сол е, нещо като физиологичен разтвор под формата на крем. При дъщеря ми много помага. Също така и повдигам леко матрака с възглавнца, така че да спи под наклон - това също много облекчава.
Капки за нос - само по лекарско предписание.

# 4
  • Мнения: 1 942
Купуваш от аптеката Пулмекс бебе /кремче с билкови екстракти, което се изписва за мазане на гърдичките и гръбчето на бебета, струва 3,80 приблизително/  и мажеш крачетата, а после обуваш чорапки. Това го прочетох тук във форума, на нас много ни помогна и на когото съм казала после ми е благодарил.

# 5
  • софия
  • Мнения: 555
 мойте двамата сега се хремясаха и толкова им се запушиха нослетата та не можеха да спят. посъветваха ме да си купя помпичка за носле. капвам физиологичен р-р и после с помпата в едната ноздра, а другата я запушвам, за да стане вакуум. страхотен ефект имаше.

# 6
  • Мнения: 643
Купуваш от аптеката Пулмекс бебе /кремче с билкови екстракти, което се изписва за мазане на гърдичките и гръбчето на бебета, струва 3,80 приблизително/  и мажеш крачетата, а после обуваш чорапки. Това го прочетох тук във форума, на нас много ни помогна и на когото съм казала после ми е благодарил.

 Извинявам се, че питам  в тази тема на авторката, но няма смисъл да отварям нова. Да питам за Плумекс бебе, само кръченцата ли мажа, и колко често се прави.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
ar4ela, с Пулмекс бебе се маже гърдичките и гръбчето в горните една трета, като се избягва областта на сърцето - тоест не се слиза много надолу по гърба и гърдите. На крачетата също действа много добре - преди сън намазваш и обуваш чорапки, така се загрява детето. Аз лично понякога практикувам намазване пред ноздрите , но много внимателно, и никога когато кожата е раздразнена от сополките. Ако нослето е вече запушено, много ефикасни са капките Виброцил. Не помня точно от каква възраст се ползват, но аз лично съм ги слагала на 3 дневно бебе( в родилния дом бяха ни простудили децата от един прозорец, който не се затваряше)

# 8
  • София
  • Мнения: 4 575
Може да промиваш носа с физиологичен разтвор/стеримар също/. Слагаш бебето легнало и накапваш вътре. На мен ми е по-лесно с банка. Тегля два мл. със спринцовка и впръсквам по един мл. във всяка ноздра. За другото лекар може да каже.
Можеш да пробваш с крем за нос Низита - това не е лекарство,
За Нисита ми казаха, че запусва синусите, а и при толкова малко бебе.... newsm78,незнам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 097
Сложи му малко от кърмата в нослето.

# 10
  • Мнения: 694
Моя бебок също е на 4м. Педиатъра каза Пулмекс бебе при него само колкото грахово зърно по табанчетата и ако няма някаква алергична реакция може съвсем малко в областа на гръбчето по гръбначния стълб. По принцип този препарат е за бебета над 6м.

# 11
  • Мнения: 3 042
Моя бебок също е на 4м. Педиатъра каза Пулмекс бебе при него само колкото грахово зърно по табанчетата и ако няма някаква алергична реакция може съвсем малко в областа на гръбчето по гръбначния стълб. По принцип този препарат е за бебета над 6м.

На мен пък, когато го изписаха на малкият /на 2,5м/ лекарката ми каза около гръбначният стълб т.е не в/у самият гръбначен стълб /който не трябвало да се маже/, а от двете му страни.

Аз съм много доволна от това кремче и винаги го позвам при настинка.

Кремчето е билково, но щом бебето е под 6м е добре да е предписано от педиатъра му.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 850
И аз съм доволна от Пулмекс,ползвам го дори за себе си Grinning.Трябва обаче много да се внимава с него-ако детето има висока температура не бива да се ползва,защото още повече ще се повиши.Не се ползва и при деца,правили гърчове.

# 13
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Купуваш от аптеката Пулмекс бебе /кремче с билкови екстракти, което се изписва за мазане на гърдичките и гръбчето на бебета, струва 3,80 приблизително/  и мажеш крачетата, а после обуваш чорапки. Това го прочетох тук във форума, на нас много ни помогна и на когото съм казала после ми е благодарил.
Аз също се присъединявам към благодарните!На нас много ни помогна!  bouquet

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Валенцето, Не използвай детския пулмекс за теб, има специален за възрастни - казва се просто Пулмекс, без добавка "бебе", също е мнооого хубав. Пулмекс бебе се ползва до 3 години, след това обикновен Пулмекс.

Общи условия

Активация на акаунт